niedziela, 24 stycznia, 2021
Godzinnik.pl Polska Koronawirus przyczynił się do śmierci pielęgniarek i lekarzy

Koronawirus przyczynił się do śmierci pielęgniarek i lekarzy

Jak podaje Ministerstwo Zdrowia w czasie pandemii koronawirusa zmarło już 43 lekarzy, 32 pielęgniarki, kilku stomatologów, farmaceutów oraz ratowników medycznych.Od początku epidemii na koronawirusa zachorowało już ponad milion osób z czego prawie 19 tysięcy zmarło z powodu powikłań choroby oraz chorób współistniejących. Zakażenie się wykryto do tej pory u ponad 15 tysięcy lekarzy oraz 40 tysięcy pielęgniarek.

Środki bezpieczeństwa nie zawsze pomagają

Kolejną grupą ogromnego ryzyka są policjanci. Pomimo stosowania wszelkich środków bezpieczeństwa są narażeni na zarażenie się koronawirusem. Przyczyniają się do tego demonstracje, które odbywają się w wielu miastach w Polsce.Od początku pandemii zmarło 15 policjantów. Komenda główna poinformowała o dużej ilości zakażeń wśród funkcjonariuszy. Przypisuje się to ochronie zgromadzeń.

Policjanci oraz pomoc medyczna stara się zabezpieczać jak najlepiej używają środków ochrony, jednak nie są w 100 procentach chronieni. Lekarze noszą specjalne kombinezony, szpitale wykonują testy na obecność wirusa COVID19 oraz są wyznaczone specjalne strefy.

Te czynności oraz wiele innych nie chronią ich na tyle by przypadków zachorowań wśród tej grupy zawodowej było jak najmniej.

ŹródłoPAP

Tragiczny finał parkowania samochodu! Kierowca zabił kobietę

Nieostrożność kierowcy i nieuwaga pieszej podprowadziły do tragicznego finału. Mężczyzna potrącił przechodzącą kobietę. Ta niestety zmarła.

Jarosława Kaczyńskiego obostrzenia nie dotyczą! Łamie je na oczach wszystkich Polaków

Koronawirus szaleje, liczba zachorowań wciąż jest spora. Politycy wciąż spotykają się w Sejmie, a my co jakiś czas słyszymy, że któryś z...

Kłopoty w raju! TVN musi działać szybko i stanowczo!

Stacja telewizyjna TVN w tym roku dużo szybciej startuje ze swoją wiosenną ramówką. W ich nowej ofercie jednak nie znajdziemy zbyt wielu...

Zwrot w aferze z „Gwiazdorem TVP”. Dziennikarz ujawnił rozmowę z mężczyzną

Dziennikarz Piotr Krysiak cały czas podsyca emocje po swoim szokującym odkryciu. Dostarcza mediom coraz nowsze informacje dotyczące gwałtu jednej z uczestniczek Miss...

Nie żyje znany artysta! Jego prace zapamiętamy na zawsze

Smutne wieści dotarły do fanów mistrza polskiego komiksu. Nie żyje znany artysta Henryk Jerzy Chmielewski. Zmarł w wieku 97 lat.

Kolejne problemy ze szczepionkami! Seniorzy muszą stać w ogromnych kolejkach

W piątek od godziny 6 rano ruszyły zapisy na szczepienia przeciwko COVID-19 dla seniorów. Okazało się, że przez problemy z infolinią osoby...