poniedziałek, 2 sierpnia, 2021
Godzinnik.pl Polska Koniec z przedłużaniem umów „po cichu”! Zmiany u operatorów sieci

Koniec z przedłużaniem umów „po cichu”! Zmiany u operatorów sieci


Do tej pory operatorzy sieci sami przedłużali nam umowy nie informując o tym. Teraz nastąpią zmiany i bez naszej zgody nie ma mowy o kontynuacji.Już 21 grudnia tego roku w życie wejdą nowe zmiany w prawie, które ukrócą proceder „cichego” przedłużania umów na czas nieokreślony. Dodatkowo jako klienci zyskamy nowe prawa. Takie jak wypowiedzenie umowy zdalnie czy stałe monitorowanie rachunku.

Na jakie zmiany możemy liczyć?

Abonenci będą mogli zdalnie wypowiedzieć umowę o świadczeniu usług telekomunikacyjnych. Do tej pory najczęściej musieliśmy się udać do punktu, w którym po przeprowadzeniu długiej rozmowy mogliśmy zdecydować o zakończeniu umowy. Przede wszystkim nie trzeba będzie wypełniać wielu dokumentów, które później trzeba było wysłać pocztą lub dostarczyć do punktu obsługi klientów.

Dodatkowo, nowe przepisy nakładają na operatorów obowiązek zawiadomienia klienta o otrzymaniu oświadczenia o wypowiedzeniu umowy oraz potwierdzenia przyjęcia takiego oświadczenia. Nie będzie więc sytuacji, w której operator może stwierdzić, że wypowiedzenie „zaginęło”.

Kolejna zmiana dotyczy przedłużania umowy. Do tej pory operatorzy nie mieli obowiązku informowania o automatycznym przedłużaniu umowy na czas nieokreślony. Nowe przepisy wprowadzają taki obowiązek. Operator – nie później niż 30 dni przed upływem okresu na jaki umowa została zawarta – będzie musiał poinformować o tym klienta.

Obecnie operatorzy przedłużają nam umowy bez konsultacji z nami. To klient musi być czujny i pamiętać kiedy kończy umowę. Od teraz firmy będą informowały o końcu umowy, możliwości jej zakończenia oraz najkorzystniejszych pakietach, aby umowę przedłużyć.

Premier apeluje! Każdy musi tego przestrzegać


Kolejna korzyść to możliwość kontroli nad pakietem danych oraz wielkością rachunku. Operatorzy będą musieli swoim klientom ułatwić możliwość kontroli co za tym idzie udostępnić im narzędzia do sprawdzania swojego rachunku.

Władze ostrzegają! Zagrożenie dla kilku regionów

Premier apeluje! Każdy musi tego przestrzegać

Apeluję, aby sierpień był miesiącem bezpiecznych powrotów z wakacji, bezpiecznych powrotów do domu. Przestrzegajmy zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego - powiedział w poniedziałek...

Nowa decyzja PiS! Ty też będziesz nią zaskoczony

Wzrost o 40 proc. wynagrodzenia dla prezydenta, wzrost wysokości diet dla radnych o 60 proc., wzrost wynagrodzenia pracowników samorządowych - to niektóre...

Tragiczny wypadek! Nie żyją 2 osoby, 9 jest rannych

Dwie osoby nie żyją, a dziewięć zostało przetransportowanych do szpitala po wypadku, do którego doszło rano między Piaskami a Chełmem. W pobliżu...

Mężczyzna został uderzony siekierą przez brata. Jego stan jest ciężki

Do szpitala w Poznaniu z ranami zadanymi siekierą trafił 58-letni mężczyzna. W niedzielę wieczorem w Jastrzębowie (Wielkopolskie) uderzył go brat; poszkodowany jest...

Syn Michała Koterskiego miał poważny wypadek!

Michał Koterski i Marcelina Leszczak przeżyli chwile grozy. Była uczestniczka "Top Model" o zaistniałej sytuacji napisała w mediach społecznościowych.

Szok! Kucharz Magdy Gessler przyznał się do strasznej zbrodni

Tomasz B. był kucharzem, który pracował w restauracji Magdy Gessler, "U Fukiera" na warszawskiej Starówce. Mężczyzna brutalnie zamordował swojego kolegę.
operator
Amerykańska agencja przekazała niepokojące wiadomości dotyczące szczepionki Pfizer. Wszyscy, którzy przyjęli tę wakcynę mogą się obawiać... Problem ze szczepionką Pfizer Szczepionki Pfizer są pierwszymi jakie pojawiły się w obrocie, aby walczyć z koronawirusem. Zostały przepadane na grupie 40 tysięcy osób, a ich skuteczność przed ciężkim przebiegiem choroby wynosi 97%. Niepokojące...