wtorek, 13 kwietnia, 2021
Godzinnik.pl Polska Koniec z przedłużaniem umów „po cichu”! Zmiany u operatorów sieci

Koniec z przedłużaniem umów „po cichu”! Zmiany u operatorów sieci

Do tej pory operatorzy sieci sami przedłużali nam umowy nie informując o tym. Teraz nastąpią zmiany i bez naszej zgody nie ma mowy o kontynuacji.Już 21 grudnia tego roku w życie wejdą nowe zmiany w prawie, które ukrócą proceder „cichego” przedłużania umów na czas nieokreślony. Dodatkowo jako klienci zyskamy nowe prawa. Takie jak wypowiedzenie umowy zdalnie czy stałe monitorowanie rachunku.

Na jakie zmiany możemy liczyć?

Abonenci będą mogli zdalnie wypowiedzieć umowę o świadczeniu usług telekomunikacyjnych. Do tej pory najczęściej musieliśmy się udać do punktu, w którym po przeprowadzeniu długiej rozmowy mogliśmy zdecydować o zakończeniu umowy. Przede wszystkim nie trzeba będzie wypełniać wielu dokumentów, które później trzeba było wysłać pocztą lub dostarczyć do punktu obsługi klientów.

Dodatkowo, nowe przepisy nakładają na operatorów obowiązek zawiadomienia klienta o otrzymaniu oświadczenia o wypowiedzeniu umowy oraz potwierdzenia przyjęcia takiego oświadczenia. Nie będzie więc sytuacji, w której operator może stwierdzić, że wypowiedzenie „zaginęło”.

Kolejna zmiana dotyczy przedłużania umowy. Do tej pory operatorzy nie mieli obowiązku informowania o automatycznym przedłużaniu umowy na czas nieokreślony. Nowe przepisy wprowadzają taki obowiązek. Operator – nie później niż 30 dni przed upływem okresu na jaki umowa została zawarta – będzie musiał poinformować o tym klienta.

Obecnie operatorzy przedłużają nam umowy bez konsultacji z nami. To klient musi być czujny i pamiętać kiedy kończy umowę. Od teraz firmy będą informowały o końcu umowy, możliwości jej zakończenia oraz najkorzystniejszych pakietach, aby umowę przedłużyć.

Tragedia! Zginęło dwoje nastolatków!


Kolejna korzyść to możliwość kontroli nad pakietem danych oraz wielkością rachunku. Operatorzy będą musieli swoim klientom ułatwić możliwość kontroli co za tym idzie udostępnić im narzędzia do sprawdzania swojego rachunku.

Nie żyje 17-latka! Do wanny wpadł jej podłączony do ładowarki telefon

Nie żyje kolejny, znany uczestnik „ZŁOMOWISKO PL”

W ostatnim czasie zmarło kilku uczestników ,,Złomowisko PL''. Dzisiaj internet obiegła kolejna, smutna wiadomość, ponieważ nie żyje jeden z najpopularniejszych złomiarzy z...

Strzelanina przed szpitalem! Są ofiary

Do tragedii doszło pod jednym ze szpitali w Paryżu. Według świadków wyglądało to na ,,egzekucję'', a zabójca uciekł z miejsca zdarzenia.

Wzruszające chwile na pogrzebie Krzysztofa Krawczyka

W sobotę odbył się pogrzeb Krzysztofa Krawczyka. Uroczystość była bardzo wzruszająca. Żona zmarłego nie kryła swojej rozpaczy. Pogrzeb...

Nie żyje światowa gwiazda! Miał raka

Nie żyje słynny aktor. Wszyscy kojarzymy go z "Rodziny Soprano". Mężczyzna miał 64 lata. Niestety przegrał walkę z rakiem.

Nie żyje 17-latka! Do wanny wpadł jej podłączony do ładowarki telefon

Doszło do tragicznej śmierci 17-latki z województwa pomorskiego. Dziewczyna postanowiła się wykąpać, a niedaleko był podłączony telefon do ładowania.

Znany aktor trafił do szpitala! Kolejna gwiazda w poważnym stanie

Znany aktor trafił do szpitala. O smutnych wiadomościach sam poinformował swoich fanów za pomocą mediów społecznościowych. Jacek Borkowski...
operator
Maryla Rodowicz jest niekwestionowaną gwiazdą polskiej estrady. Wokalistka nie przerwanie od ponad 50 lat występuje i zachwyca swoich fanów. Szczepionka na COVID-19 Tuż przed świętami wielkanocnymi Maryla Rodowicz doczekała się na swoją kolej, aby zaszczepić się przeciwko COVID-19. Piosenkarka podzieliła się ze swoimi fanami smutnymi wieściami. Okazuje się, że...