wtorek, 13 kwietnia, 2021
Godzinnik.pl Polska Podwyżki dla emerytów. Sprawdź ile dostaniesz

Podwyżki dla emerytów. Sprawdź ile dostaniesz

Przez lata polski rząd oraz ZUS przyzwyczaili emerytów do tego, że raz na jakiś czas rewitalizują ich emerytury oraz renty. Bardzo często są to zawrotne kwoty 5 czy 10 złotych.Najpierw ZUS podwyższa świadczenia, potem każdy emeryt oraz rencista otrzymuje list o wysokości waloryzacji oraz kwocie przysługujących dodatków. Zakład Ubezpieczeń Społecznych chce wprowadzić zmiany, które ułatwią wielomilionowe oszczędności. Dzięki temu emeryci dostaną więcej pieniędzy.

ZUS planuje zaprzestać wysyłania korespondencji papierowej. Wiemy jak ma wyglądać waloryzacja w przyszłym roku. Emerytury wzrosną o 3,84%, nie mniej jednak niż o 50 złotych miesięcznie. Jest to więcej niż początkowo zakładano, projektując budżet państwa na następny rok.

Pozew przeciwko TVP za Smoleńsk! Żona jednej z ofiar ma dość!


Gwarancja wypłaty dla emerytów minimum 50 złotych będzie kosztować więcej niż zakładano. Początkowo wyliczenia były tylko procentowe. 54,5 miliona złotych dodatkowo trzynasta emerytura, która będzie wyższa pochłoną łącznie 20 miliardów złotych w 2021 roku.

Listy od ZUS

ZUS podliczył, że po waloryzacji oraz przyznaniu trzynastek zakład będzie musiał wydrukować około 17 milionów listów. Koszt ich wydrukowania oraz wysłania to około 12 milionów złotych. Niestety emeryci to często osoby nie korzystające z innych form komunikacji, a informacja o ich emeryturach jest dla nich ważna. Jeszcze nie wiadomo jak ZUS chce rozwiązać tę sytuację.

Tragedia! Zginęło dwoje nastolatków!
ŹródłoFakt

Nie żyje kolejny, znany uczestnik „ZŁOMOWISKO PL”

W ostatnim czasie zmarło kilku uczestników ,,Złomowisko PL''. Dzisiaj internet obiegła kolejna, smutna wiadomość, ponieważ nie żyje jeden z najpopularniejszych złomiarzy z...

Strzelanina przed szpitalem! Są ofiary

Do tragedii doszło pod jednym ze szpitali w Paryżu. Według świadków wyglądało to na ,,egzekucję'', a zabójca uciekł z miejsca zdarzenia.

Wzruszające chwile na pogrzebie Krzysztofa Krawczyka

W sobotę odbył się pogrzeb Krzysztofa Krawczyka. Uroczystość była bardzo wzruszająca. Żona zmarłego nie kryła swojej rozpaczy. Pogrzeb...

Nie żyje światowa gwiazda! Miał raka

Nie żyje słynny aktor. Wszyscy kojarzymy go z "Rodziny Soprano". Mężczyzna miał 64 lata. Niestety przegrał walkę z rakiem.

Nie żyje 17-latka! Do wanny wpadł jej podłączony do ładowarki telefon

Doszło do tragicznej śmierci 17-latki z województwa pomorskiego. Dziewczyna postanowiła się wykąpać, a niedaleko był podłączony telefon do ładowania.

Znany aktor trafił do szpitala! Kolejna gwiazda w poważnym stanie

Znany aktor trafił do szpitala. O smutnych wiadomościach sam poinformował swoich fanów za pomocą mediów społecznościowych. Jacek Borkowski...
emerytów
Maryla Rodowicz jest niekwestionowaną gwiazdą polskiej estrady. Wokalistka nie przerwanie od ponad 50 lat występuje i zachwyca swoich fanów. Szczepionka na COVID-19 Tuż przed świętami wielkanocnymi Maryla Rodowicz doczekała się na swoją kolej, aby zaszczepić się przeciwko COVID-19. Piosenkarka podzieliła się ze swoimi fanami smutnymi wieściami. Okazuje się, że...