poniedziałek, 29 listopada, 2021
Godzinnik.pl Polska Kojne podwyżki cen! Będziesz płacić więcej, bo PiS tak chce

Kojne podwyżki cen! Będziesz płacić więcej, bo PiS tak chce

Coraz większa dziura w budżecie sprawa, że rząd szuka pieniędzy dosłownie wszędzie. Na tapet PiS wziął alkohol, zmiany cen są wstrząsające.

podwyżki cen
flickr.com
Szokujące słowa ojca Rydzyka! Niewiarygodne co powiedział

Podwyżki cen

Do Sejmu trafiła ustawa, która znacznie poprawi budżet państwa i pogorszy sytuację portfeli Polaków. Wódki, piwa, wina oraz papierosy będą kosztować 10 punktów procentowych więcej.

Niebezpieczeństwo nadciąga! Są już pierwsze ostrzeżenia

Od stycznia podwyżki!

Już od pierwszego stycznia 2022 roku, alkohol etylowy, wina, papierosy będą kosztować od 10 punktów procentowych więcej, ale to nie koniec. Do 2027 roku, akcyza na alkohol, będzie wzrastać o kolejne pięć punktów procentowych. Tak gwałtowne podniesienie cen alkoholu, ma zapewnić ponad 100 miliardów złotych zysku dla budżetu państwa.

podwyżki cen
flickr.com
Wielka wpadka Leszka Millera! Monika Olejnik zareagowała

Ile za połówkę?

Analizy pokazują, że za przysłowiową połówkę wódki 40 procentowej zapłacimy dwa złote więcej. Z kolei piwo, podrożeje od kilku do kilkudziesięciu groszy za 500 ml., butelkę. Natomiast paczka papierosów, podrożeje podobnie jak piwo o kilkanaście groszy, w zależności od marki.

Znany poseł PiS w żałobie! Stracił żonę przez koronawirusa

Co z e-papierosami?

Ustawa złożona do Sejmu, nie ominęła również wyrobów tytoniowych płynnych, czyli popularnych e-papierosów.

Wyłączenie obejmuje także akcyzę na płyny do papierosów elektronicznych – czytamy w ustawie projektu.

Jeśli to przegapisz możesz mieć problemy! Kara 5 tysięcy złotych
NEWSLETTER

Jeśli to przegapisz możesz mieć problemy! Kara 5 tysięcy złotych

Pozwolenie czasowe to dokument wydawany przez urzędy, zezwala on na poruszanie się pojazdem do czasu odebrania dowodu rejestracyjnego. Niewiele osób jednak zdaje...

Zmarła znana Polka! Była założycielką fundacji

Jak poinformowały media oraz rodzina, zmarła Katarzyna Łukasiewicz, założycielka fundacji Oswoić Los. Kobieta odeszła nad ranem w wieku 50 lat.

Nie żyje dwóch nastolatków! Dramat w Warszawie

W czwartek wieczorem w Warszawie dwójka młodych ludzi została potrącona przez pociąg. Niestety obydwoje ponieśli śmierć na miejscu, mimo szybkiej interwencji służb...

Migranci przedostali się! Ogromna dewastacja

Migranci sforsowali ogrodzenie ośrodka w Wędrzynie, wdzierając się do budynków i rzucając krzesłami. Mieli oni na celu usunięcie kamer, żeby zataić ślady....

Dramat Janowskich! Sprawa trafiła na policję

Rodzina Janowskich udzieliła wywiadu, w którym wyznali, że w ich życiu pojawiła się stalkerka, która nękała ich 12 lat. Pomimo przeprowadzki —...

Zbigniew Ziobro dochodzi z polityki? Jego pozycja jest poważnie zagrożona

W ostatnim czasie mają dokonywać się zmiany w sądownictwie. Jednak plany Ziobry mogą być zatrzymanie przez Prezydenta Andrzeja Dudę.

Dramat Piotra Żyły! Tego nikt się nie spodziewał

Znany sportowiec po rozwodzie związał się z Marceliną Ziętek. Tworzyli oni idealny związek, jednak od pewnego czasu media donoszą, że para przechodzi...

Tragiczna śmierć skoczka narciarskiego! Był mistrzem Polski

Były skoczek narciarski oraz reprezentant Polski zmarł w wieku 75 lat. To wielka tragedia i strata dla świata sportowego.

Maryla Rodowicz w złym stanie! To już koniec?

W ostatnim czasie stan zdrowia 75-letniej artystki znacznie się pogorszył. Czy znana wszystkim piosenkarka zrezygnuje z dalszego koncertowania?