wtorek, 13 kwietnia, 2021
Godzinnik.pl Polska Kilka dni przekonani, że ich matka nie żyje. Tragiczna pomyłka warszawskiego szpitala.

Kilka dni przekonani, że ich matka nie żyje. Tragiczna pomyłka warszawskiego szpitala.

Gdyby fatalna pomyłka warszawskiego szpitala miała miejsce w filmie, nie jeden widz uśmiałby się do łez. Jednak to nie film, a życie, które przez jedną pomyłkę zostało odebrane żyjącej kobiecie.

Do okropniej pomyłki doszło 9 grudnia w Warszawie. Starsza pacjentka, u której stwierdzono zarażenie koronawirusem w bardzo ciężkim stanie trafiła do Szpitala Czerniakowskiego, wcześniej przebywała w izolatorium przy Domu Opieki „Nestor”. Na Czerniakowską została przywieziona w stanie bardzo ciężkim, gdzie była reanimowana przez zespół specjalistów, jednak nie udało się jej uratować.

„Moja mama jednak żyje” – ustalenia córki.

Kobieta trafiając do szpitala miała ze sobą dokumentację medyczną. Nikt nie sprawdzał czy dane pacjentki się zgadzają, a jej stan był zbyt ciężki by udało się z nią nawiązać kontakt i dowiedzieć jak się nazywa.

Pozew przeciwko TVP za Smoleńsk! Żona jednej z ofiar ma dość!

Po śmierci pacjentki zadaniem personelu było wystawić kartę zgonu oraz przekazać informację rodzinie. Rodzina podobno przyjęła wiadomość z ogromnym zrozumieniem. Kilka dni później córka rzekomo zmarłej kobiety chciała odebrać jej rzeczy z izolatorium. Na miejscu okazało się, że jej matka żyje i nadal przebywa przy Domu Opieki „Nestor”.

To córka zmarłej, a jednak żywej kobiety zwróciła uwagę na fatalną pomyłkę. Dzięki jej szybkiej reakcji udało się anulować akt zgonu. Ale tak na prawdę nikt nie wie kto został w takim razie pochowany.

Jak do tego doszło?

Tego dnia do izolatorium zostali przywiezieni podopieczni domu opieki „Patrycja”. Jednego dnia na Bobrowiecką trafiło 31 pacjentów z tej placówki. Przyjęcia trwały cały dzień od wczesnego ranka do bardzo późnych godzin nocnych.

Pacjenci przywożeni byli w karetkach z dokumentami, które ratownicy przekazali dalej, ale nie byli w stanie dopasować ich do konkretnych osób. Nie dostarczono również dowodów osobistych starszych osób.

Do takich pomyłek nie powinno dochodzić nigdy, stres, pośpiech czy pandemia nie są wytłumaczeniem. Nie można sobie nawet wyobrazić jakie cierpienie przeżywała rodzina pacjentki, która najpierw okazała się martwa, a ostatecznie żywa.

Znany aktor trafił do szpitala! Kolejna gwiazda w poważnym stanie
ŹródłoOnet

Nie żyje kolejny, znany uczestnik „ZŁOMOWISKO PL”

W ostatnim czasie zmarło kilku uczestników ,,Złomowisko PL''. Dzisiaj internet obiegła kolejna, smutna wiadomość, ponieważ nie żyje jeden z najpopularniejszych złomiarzy z...

Strzelanina przed szpitalem! Są ofiary

Do tragedii doszło pod jednym ze szpitali w Paryżu. Według świadków wyglądało to na ,,egzekucję'', a zabójca uciekł z miejsca zdarzenia.

Wzruszające chwile na pogrzebie Krzysztofa Krawczyka

W sobotę odbył się pogrzeb Krzysztofa Krawczyka. Uroczystość była bardzo wzruszająca. Żona zmarłego nie kryła swojej rozpaczy. Pogrzeb...

Nie żyje światowa gwiazda! Miał raka

Nie żyje słynny aktor. Wszyscy kojarzymy go z "Rodziny Soprano". Mężczyzna miał 64 lata. Niestety przegrał walkę z rakiem.

Nie żyje 17-latka! Do wanny wpadł jej podłączony do ładowarki telefon

Doszło do tragicznej śmierci 17-latki z województwa pomorskiego. Dziewczyna postanowiła się wykąpać, a niedaleko był podłączony telefon do ładowania.

Znany aktor trafił do szpitala! Kolejna gwiazda w poważnym stanie

Znany aktor trafił do szpitala. O smutnych wiadomościach sam poinformował swoich fanów za pomocą mediów społecznościowych. Jacek Borkowski...
żyje
Maryla Rodowicz jest niekwestionowaną gwiazdą polskiej estrady. Wokalistka nie przerwanie od ponad 50 lat występuje i zachwyca swoich fanów. Szczepionka na COVID-19 Tuż przed świętami wielkanocnymi Maryla Rodowicz doczekała się na swoją kolej, aby zaszczepić się przeciwko COVID-19. Piosenkarka podzieliła się ze swoimi fanami smutnymi wieściami. Okazuje się, że...