wtorek, 13 kwietnia, 2021
Godzinnik.pl Polska Polacy czytają z niedowierzaniem tą wypowiedź Kaczyńskiego!

Polacy czytają z niedowierzaniem tą wypowiedź Kaczyńskiego!

Wicepremier Jarosław Kaczyński ciągle nas zaskakuje swoimi pełnymi nienawiści wypowiedziami. Czasami zastanawiamy się czy nie oderwał się od rzeczywistości za bardzo.


(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Wicepremier udzielił wywiadu „Gazecie Polskiej”, w którym podkreślił, że nie ma takich pieniędzy, za które można się pozbyć suwerenności. Pytany o kompromis w sprawie budżetu Unii Europejskiej odpowiada, że Polsce udało się wynegocjować mocne zabezpieczenie wolności i uzyskać rekomendowany fundusz. Pytania dotyczyły koronafunduszu oraz UE.

Na pytanie czy ostry ton polityków PiS przed szczytem UE był blefem odpowiedział:

Byliśmy i jesteśmy zdeterminowani w kwestii obrony naszej suwerenności. (…) Nie będzie naszej zgody na narzucanie Polsce rozwiązań sprzecznych z naszą kulturą i tradycją, do podporządkowania naszego kraju głównym unijnym graczom. Nic się nie zmieniło i nie zmieni w tej sprawie. Dlatego twardo negocjowaliśmy i domagaliśmy się bardzo precyzyjnych zapisów chroniących naszą wolność”

Nie żyje 17-latka! Do wanny wpadł jej podłączony do ładowarki telefon

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Nie mamy kompleksów, nie jesteśmy jakąś gorszą częścią

Według Kaczyńskiego Polski nie da się kupić, a Unia Europejska właśnie do tego dąży. W jego ocenie nie jesteśmy gorsi od nikogo na arenie politycznej. Jak powiedział „póki my rządzimy, pozycja naszego państwa zawsze będzie tak twardo broniona, ale broniona racjonalnie, z głową i jak widać niezwykle skutecznie. Nie mamy kompleksów, nie jesteśmy jakąś gorszą częścią UE. Nie. Jesteśmy pełnoprawnym, dużym, silnym państwem członkowskim i nikt nas nie będzie sprowadzał do parteru. Polacy mają być we Wspólnocie tak samo szanowani jak Niemcy i Francuzi”

Obyło się bez weta

Polska i Węgry planowały zawetować budżet Unijny, a bardziej zasady na jakich miałby być rozdysponowany. Jednak obyło się bez weta w Brukseli. Na szczycie doszło do porozumienia pomiędzy przywódcami unijnymi. Po groźbie zawetowania budżetu przez Polskę i Węgry, które sprzeciwiały się rozporządzeniu, Rada Europejska przyjęła wynegocjowane wcześniej konkluzje, określające kryteria stosowania mechanizmu praworządności.

Pozew przeciwko TVP za Smoleńsk! Żona jednej z ofiar ma dość!
ŹródłoOnet/WP

Nie żyje kolejny, znany uczestnik „ZŁOMOWISKO PL”

W ostatnim czasie zmarło kilku uczestników ,,Złomowisko PL''. Dzisiaj internet obiegła kolejna, smutna wiadomość, ponieważ nie żyje jeden z najpopularniejszych złomiarzy z...

Strzelanina przed szpitalem! Są ofiary

Do tragedii doszło pod jednym ze szpitali w Paryżu. Według świadków wyglądało to na ,,egzekucję'', a zabójca uciekł z miejsca zdarzenia.

Wzruszające chwile na pogrzebie Krzysztofa Krawczyka

W sobotę odbył się pogrzeb Krzysztofa Krawczyka. Uroczystość była bardzo wzruszająca. Żona zmarłego nie kryła swojej rozpaczy. Pogrzeb...

Nie żyje światowa gwiazda! Miał raka

Nie żyje słynny aktor. Wszyscy kojarzymy go z "Rodziny Soprano". Mężczyzna miał 64 lata. Niestety przegrał walkę z rakiem.

Nie żyje 17-latka! Do wanny wpadł jej podłączony do ładowarki telefon

Doszło do tragicznej śmierci 17-latki z województwa pomorskiego. Dziewczyna postanowiła się wykąpać, a niedaleko był podłączony telefon do ładowania.

Znany aktor trafił do szpitala! Kolejna gwiazda w poważnym stanie

Znany aktor trafił do szpitala. O smutnych wiadomościach sam poinformował swoich fanów za pomocą mediów społecznościowych. Jacek Borkowski...
Kaczyński
Maryla Rodowicz jest niekwestionowaną gwiazdą polskiej estrady. Wokalistka nie przerwanie od ponad 50 lat występuje i zachwyca swoich fanów. Szczepionka na COVID-19 Tuż przed świętami wielkanocnymi Maryla Rodowicz doczekała się na swoją kolej, aby zaszczepić się przeciwko COVID-19. Piosenkarka podzieliła się ze swoimi fanami smutnymi wieściami. Okazuje się, że...