poniedziałek, 2 sierpnia, 2021
Godzinnik.pl Polska Kaczyński w roli Świętego Mikołaja! Rozdaje rózgi zamiast prezentów

Kaczyński w roli Świętego Mikołaja! Rozdaje rózgi zamiast prezentów


Jarosław Kaczyński w tym roku zabawi się w złego Mikołaja zamiast worka prezentów dla koalicjantów szykuje rózgi. Prezes PiS nie spieszy się z realizacją ważnego zapisu z umowy koalicyjnej.

Kaczyński nie spieszy się z realizacją ważnego zapisu umowy koalicyjnej, czyli podzielenia się milionami z subwencji partyjnej z ugrupowaniami Ziobry i Gowina. Tuż po Nowym Roku zbierze się Rada Koalicji Zjednoczonej Prawicy. Radę tworzą liderzy obozu rządzącego. Oczywiście z Jarosławem Kaczyńskim na czele. Dodatkowo będzie również Mateusz Morawiecki, Jarosław Gowin oraz Zbigniew Ziobro.

Głównymi tematami mają być napięcia pomiędzy koalicjantami, sytuacja związana z pandemią oraz plany programowe na następny rok. Politycy PiS pytani o umowę milczą, co wydaje się dziwne, ponieważ jeszcze kilka miesięcy temu zapowiadano, że PiS podzieli się milionami z koalicją.

Koalicja się buntuje, prezes się denerwuje

Prezes PiS nie lubi gdy ludzie się buntują. A ostatnimi czasy wypowiedzi polityków Zjednoczonej Prawicy często są mu nie w smak. Mają swoje zdanie i opinie, czego Kaczyński bardzo nie lubi. Nagradza się tych którzy się nie wychylają.

Prezes PiS uważa, że podział pieniędzmi byłby nagrodą dla posłów i pozwoliłby im na jeszcze większą samowole niż do tej pory. Projekt, jak zapowiadano w sierpniu miał być procedowany podczas jesiennych posiedzeń Sejmu.

Teraz obowiązuje ustawa, w której dotacje z budżetu państwa przysługują tylko tym ugrupowaniom, które startowały w wyborach samodzielnie. Porozumienie Jarosława Gowina i Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry startowały z list PiS. Równa się to z brakiem funduszy z budżetu państwa.

Według Kaczyńskiego Solidarna Polska i porozumienie muszą znać swoje miejsce w szeregu.

Po ostatnich wyborach parlamentarnych pieniądze podatników na działalność statutową przyznano odpowiednio: PiS – 23,5 mln zł, PO – 19,8 mln, SLD – 11,5 mln, PSL – 8,3 mln, Konfederacji – 6,8 mln. Rocznie to 70 mln zł.

Władze ostrzegają! Zagrożenie dla kilku regionów
ŹródłoWP

Premier apeluje! Każdy musi tego przestrzegać

Apeluję, aby sierpień był miesiącem bezpiecznych powrotów z wakacji, bezpiecznych powrotów do domu. Przestrzegajmy zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego - powiedział w poniedziałek...

Nowa decyzja PiS! Ty też będziesz nią zaskoczony

Wzrost o 40 proc. wynagrodzenia dla prezydenta, wzrost wysokości diet dla radnych o 60 proc., wzrost wynagrodzenia pracowników samorządowych - to niektóre...

Tragiczny wypadek! Nie żyją 2 osoby, 9 jest rannych

Dwie osoby nie żyją, a dziewięć zostało przetransportowanych do szpitala po wypadku, do którego doszło rano między Piaskami a Chełmem. W pobliżu...

Mężczyzna został uderzony siekierą przez brata. Jego stan jest ciężki

Do szpitala w Poznaniu z ranami zadanymi siekierą trafił 58-letni mężczyzna. W niedzielę wieczorem w Jastrzębowie (Wielkopolskie) uderzył go brat; poszkodowany jest...

Syn Michała Koterskiego miał poważny wypadek!

Michał Koterski i Marcelina Leszczak przeżyli chwile grozy. Była uczestniczka "Top Model" o zaistniałej sytuacji napisała w mediach społecznościowych.

Szok! Kucharz Magdy Gessler przyznał się do strasznej zbrodni

Tomasz B. był kucharzem, który pracował w restauracji Magdy Gessler, "U Fukiera" na warszawskiej Starówce. Mężczyzna brutalnie zamordował swojego kolegę.
Kaczyński
Amerykańska agencja przekazała niepokojące wiadomości dotyczące szczepionki Pfizer. Wszyscy, którzy przyjęli tę wakcynę mogą się obawiać... Problem ze szczepionką Pfizer Szczepionki Pfizer są pierwszymi jakie pojawiły się w obrocie, aby walczyć z koronawirusem. Zostały przepadane na grupie 40 tysięcy osób, a ich skuteczność przed ciężkim przebiegiem choroby wynosi 97%. Niepokojące...