sobota, 18 września, 2021
Godzinnik.pl Polska Kaczyński na mównicy w kościele! Wzruszająca przemowa

Kaczyński na mównicy w kościele! Wzruszająca przemowa


Jarosław Kaczyński rzadko wypowiada się o kimś dobrze. Można powiedzieć, że ma zasadę, albo mówi źle, albo nie mówi wcale. Jednak ostatnio zrobił wyjątek i wszedł na mównicę w kościele, aby wyrazić swój żal po śmierci znanej aktorki.

W niedzielę 10 stycznia w godzinach wieczorny odbyła się msza święta. Była to 129 miesięcznica katastrofy smoleńskiej. Tym razem okazało się, że była ona inna niż do tej pory.

Po zakończeniu nabożeństwa na mównicę wyszedł Prezes PiS, aby pożegnać aktorkę Katarzynę Łaniewską, która zmarła 7 grudnia w wieku 87 lat. Jego słowa wydawały się być szczere, mówił z ogromnym smutkiem i żalem o zmarłej.

Mężczyzna zamordował narzeczoną! Na koniec wydłubał jej oczy. Wszystkiemu przyglądały się dzieci!

Oj córciu, córciu…

Słowa, które kojarzą się z Katarzyną Łaniewską. Była znaną aktorką, która zagrała wiele ról filmowych, serialowych oraz teatralnych. Jednak największą popularność przyniosła jej rola matki Katarzyny Solskiej w „Koglu – moglu”. To właśnie w tym filmie padły kultowe słowa „Oj córciu, córciu długo ty już panienką nie będziesz”

Aktorka zmarła 7 grudnia. Została pochowana na Cmentarzu Służewieckim Nowym w Warszawie. Ze względu na pandemię koronawirusa uroczystość była bardzo skromna i uczestniczyło w niej tylko kilka osób z jej najbliższego otoczenia.

Rząd szykuje kolejne zmiany! Polacy zaskoczeni

Ceniona przez Kaczyńskiego

Łaniewska była bardzo ceniona przez prezesa PiS. W trakcie pogrzebu nie mógł się pojawić, ponieważ obostrzenia na to nie pozwoliły, jednak można było dostrzec wśród kwiatów, również wieniec od Kaczyńskiego.

W czasie mszy świętej w archikatedrze św. Jana Chrzciciela w Warszawie Kaczyński po mszy oddał hołd aktorce.

Pani Katarzyna Łaniewska była aktorką, wybitną aktorką, i była, co za tym idzie, artystą. Bo aktor, prawdziwy aktor, a już w szczególności wybitny aktor, jest artystą, bo to sztuka, choć ulotna, to bardzo ważna, niezwykła, niezastąpiona – mówił Kaczyński.

W wystąpieniu nie zabrakło wielu wzruszających momentów.

Nie mogliśmy być nawet na jej pogrzebie, ale będziemy ją pamiętać, bo jesteśmy jej dłużnikami, wielkimi dłużnikami. Chylimy czoła przed jej życiem i jesteśmy przeświadczeni, ja jestem głęboko przekonany, że Bóg nagrodzi jej postawię i że kiedyś ci, którzy na to zasłużą, spotkają się tam, gdzie każdy z nas iść powinien, u stóp naszego Ojca – powiedział na koniec Jarsław Kaczyński.

Ministerstwo Zdrowia przekazało tragiczne wiadomości! Stan wyjątkowy w całej Polsce?
Źródłose.pl

Tragiczna śmierć dziecka! 2,5-latek wypadł z okna

Dzisiaj około godziny 8:00 doszło do tragicznego wypadku. 2,5-latek wypadł z okna w jednym z mieszkań w Poznaniu. Lekarzom nie udało się...

Tragedia w restauracji McDonald’s! Zginął 42-latek płacąc za zamówienie

Mężczyzna kiedy kupował jedzenie z McDrive schylił się po kartę płatniczą, która mu spadła. Niefortunnie samochód ruszył, miażdżąc 42-latka. Mężczyzna zmarł na...

Ministerstwo Zdrowia przekazało tragiczne wiadomości! Stan wyjątkowy w całej Polsce?

Ministerstwo Zdrowia przekazało zaskakujące dane. Adam Niedzielski już wczoraj zaznaczył, że w Polsce obecna jest kolejna fala COVID-19. Ministerstwo...

Niewiarygodne ile zarabia Jackowski! Ceny zwalają z nóg

Ile zarabia Jackowski? Krzysztof Jackowski wyznał ile dostaje za poszukiwania osób. Kwoty jakie przekazał do wiadomości publicznej zwalają z nóg.

Rząd szykuje kolejne zmiany! Polacy zaskoczeni

Rząd zapowiada odejście od opieki w dużych instytucjach na rzecz zapewnienia wsparcia w środowisku lokalnym, w miejscu zamieszkania – takie jest główne założenie „Strategii rozwoju...

Mężczyzna zamordował narzeczoną! Na koniec wydłubał jej oczy. Wszystkiemu przyglądały się dzieci!

Robert G. brutalnie zamordował swoją narzeczoną. Zadał jej kilkadziesiąt ciosów nożem, a następnie wydłubał oczy. Całej sytuacji przyglądały się dzieci cierpiącej kobiety.

Znany piosenkarz miał wypadek! To już koniec kariery?

Jeden z najpopularniejszych piosenkarzy miał wypadek. Konieczna będzie operacja i długa rehabilitacja. Artysta nie pojawi się na scenie w najbliższym czasie.

Maryla Rodowicz umiera? ,,To jest koniec”

Maryla Rodowicz umiera? W mediach społecznościowych umieściła wpis, którym wielu fanów się przejęło. Piosenkarka musiała być hospitalizowana, a jej koncert był pod...

Dramat Edyty Górniak! ,,Złamała kręgosłup”

Edyta Górniak dostała ogromny cios, bowiem jej matka ma ogromne problemy ze zdrowiem. Nie wiadomo czy piosenkarka przeprowadzi się do domu rodziców,...