niedziela, 24 stycznia, 2021
Godzinnik.pl Polska Kaczyński na mównicy w kościele! Wzruszająca przemowa

Kaczyński na mównicy w kościele! Wzruszająca przemowa

Jarosław Kaczyński rzadko wypowiada się o kimś dobrze. Można powiedzieć, że ma zasadę, albo mówi źle, albo nie mówi wcale. Jednak ostatnio zrobił wyjątek i wszedł na mównicę w kościele, aby wyrazić swój żal po śmierci znanej aktorki.

W niedzielę 10 stycznia w godzinach wieczorny odbyła się msza święta. Była to 129 miesięcznica katastrofy smoleńskiej. Tym razem okazało się, że była ona inna niż do tej pory.

Po zakończeniu nabożeństwa na mównicę wyszedł Prezes PiS, aby pożegnać aktorkę Katarzynę Łaniewską, która zmarła 7 grudnia w wieku 87 lat. Jego słowa wydawały się być szczere, mówił z ogromnym smutkiem i żalem o zmarłej.Oj córciu, córciu…

Słowa, które kojarzą się z Katarzyną Łaniewską. Była znaną aktorką, która zagrała wiele ról filmowych, serialowych oraz teatralnych. Jednak największą popularność przyniosła jej rola matki Katarzyny Solskiej w „Koglu – moglu”. To właśnie w tym filmie padły kultowe słowa „Oj córciu, córciu długo ty już panienką nie będziesz”

Aktorka zmarła 7 grudnia. Została pochowana na Cmentarzu Służewieckim Nowym w Warszawie. Ze względu na pandemię koronawirusa uroczystość była bardzo skromna i uczestniczyło w niej tylko kilka osób z jej najbliższego otoczenia.

Ceniona przez Kaczyńskiego

Łaniewska była bardzo ceniona przez prezesa PiS. W trakcie pogrzebu nie mógł się pojawić, ponieważ obostrzenia na to nie pozwoliły, jednak można było dostrzec wśród kwiatów, również wieniec od Kaczyńskiego.

W czasie mszy świętej w archikatedrze św. Jana Chrzciciela w Warszawie Kaczyński po mszy oddał hołd aktorce.

Pani Katarzyna Łaniewska była aktorką, wybitną aktorką, i była, co za tym idzie, artystą. Bo aktor, prawdziwy aktor, a już w szczególności wybitny aktor, jest artystą, bo to sztuka, choć ulotna, to bardzo ważna, niezwykła, niezastąpiona – mówił Kaczyński.

W wystąpieniu nie zabrakło wielu wzruszających momentów.

Nie mogliśmy być nawet na jej pogrzebie, ale będziemy ją pamiętać, bo jesteśmy jej dłużnikami, wielkimi dłużnikami. Chylimy czoła przed jej życiem i jesteśmy przeświadczeni, ja jestem głęboko przekonany, że Bóg nagrodzi jej postawię i że kiedyś ci, którzy na to zasłużą, spotkają się tam, gdzie każdy z nas iść powinien, u stóp naszego Ojca – powiedział na koniec Jarsław Kaczyński.

Źródłose.pl

Tragiczny finał parkowania samochodu! Kierowca zabił kobietę

Nieostrożność kierowcy i nieuwaga pieszej podprowadziły do tragicznego finału. Mężczyzna potrącił przechodzącą kobietę. Ta niestety zmarła.

Jarosława Kaczyńskiego obostrzenia nie dotyczą! Łamie je na oczach wszystkich Polaków

Koronawirus szaleje, liczba zachorowań wciąż jest spora. Politycy wciąż spotykają się w Sejmie, a my co jakiś czas słyszymy, że któryś z...

Kłopoty w raju! TVN musi działać szybko i stanowczo!

Stacja telewizyjna TVN w tym roku dużo szybciej startuje ze swoją wiosenną ramówką. W ich nowej ofercie jednak nie znajdziemy zbyt wielu...

Zwrot w aferze z „Gwiazdorem TVP”. Dziennikarz ujawnił rozmowę z mężczyzną

Dziennikarz Piotr Krysiak cały czas podsyca emocje po swoim szokującym odkryciu. Dostarcza mediom coraz nowsze informacje dotyczące gwałtu jednej z uczestniczek Miss...

Nie żyje znany artysta! Jego prace zapamiętamy na zawsze

Smutne wieści dotarły do fanów mistrza polskiego komiksu. Nie żyje znany artysta Henryk Jerzy Chmielewski. Zmarł w wieku 97 lat.

Kolejne problemy ze szczepionkami! Seniorzy muszą stać w ogromnych kolejkach

W piątek od godziny 6 rano ruszyły zapisy na szczepienia przeciwko COVID-19 dla seniorów. Okazało się, że przez problemy z infolinią osoby...