poniedziałek, 29 listopada, 2021
Godzinnik.pl Polska Kaczyński ma prezent dla emerytów! Dodatkowe świadczenie

Kaczyński ma prezent dla emerytów! Dodatkowe świadczenie

W związku z rosnącą inflacją i wzrastającą drożyzną pojawił się apel wystosowany do rządu, z prośbą o rozważenie wypłacenia 15 emerytury w tym roku. Taki plan mógłby pomóc emerytom przetrwać ten trudny czas. Czy rząd wprowadzi kolejną piętnastą emeryturę?

Dodatkowe świadczenie
smithlifehomecare.com
Wielka wpadka Leszka Millera! Monika Olejnik zareagowała

Dodatkowe świadczenie

W związku z tym, że obecna sytuacja nie jest łatwa dla wielu Polaków, cierpią na tym w dużej mierze także seniorzy. Wypłata 15. emerytury mogłaby znacząco pomóc im w tym niełatwym czasie, szczególnie przed Bożym Narodzeniem. Jak powiedziała dr Elżbieta Ostrowska, szefowa Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w rozmowie z Super Expressem: „Seniorom bardzo by się przydały dodatkowe pieniądze.” Stąd też pojawiła się taka propozycja adresowana w stronę rządzących.

Zmarła znana Polka! Była założycielką fundacji

PiS popiera pomysł piętnastej emerytury

Pomysł ten bardzo spodobał się posłowi PiS Tadeuszowi Cymańskiemu. Jak powiedział w rozmowie z Super Expressem: „Piętnastka powinna trafić do najbiedniejszych emerytów, do tych, którzy mają minimalne świadczenie (do 1250 zł brutto). Każda taka pomoc na pewno się przyda, bo pobierający najmniejsze świadczenia mają najgorzej.”

Szokujące słowa ojca Rydzyka! Niewiarygodne co powiedział

Kiedy piętnastka?

Pomysł na 15. emeryturę zyskał aprobatę posła Cymańskiego z PiS. Na razie jednak nie zostało potwierdzone, czy wizja ta wejdzie w życie, a także kiedy można się spodziewać wypłaty świadczeń. Pewne jest jedno, 15. emerytura mogłaby być zbawienna dla wielu osób starszych.

Znany poseł PiS w żałobie! Stracił żonę przez koronawirusa
NEWSLETTER

Jeśli to przegapisz możesz mieć problemy! Kara 5 tysięcy złotych

Pozwolenie czasowe to dokument wydawany przez urzędy, zezwala on na poruszanie się pojazdem do czasu odebrania dowodu rejestracyjnego. Niewiele osób jednak zdaje...

Zmarła znana Polka! Była założycielką fundacji

Jak poinformowały media oraz rodzina, zmarła Katarzyna Łukasiewicz, założycielka fundacji Oswoić Los. Kobieta odeszła nad ranem w wieku 50 lat.

Nie żyje dwóch nastolatków! Dramat w Warszawie

W czwartek wieczorem w Warszawie dwójka młodych ludzi została potrącona przez pociąg. Niestety obydwoje ponieśli śmierć na miejscu, mimo szybkiej interwencji służb...

Migranci przedostali się! Ogromna dewastacja

Migranci sforsowali ogrodzenie ośrodka w Wędrzynie, wdzierając się do budynków i rzucając krzesłami. Mieli oni na celu usunięcie kamer, żeby zataić ślady....

Dramat Janowskich! Sprawa trafiła na policję

Rodzina Janowskich udzieliła wywiadu, w którym wyznali, że w ich życiu pojawiła się stalkerka, która nękała ich 12 lat. Pomimo przeprowadzki —...

Zbigniew Ziobro dochodzi z polityki? Jego pozycja jest poważnie zagrożona

W ostatnim czasie mają dokonywać się zmiany w sądownictwie. Jednak plany Ziobry mogą być zatrzymanie przez Prezydenta Andrzeja Dudę.

Dramat Piotra Żyły! Tego nikt się nie spodziewał

Znany sportowiec po rozwodzie związał się z Marceliną Ziętek. Tworzyli oni idealny związek, jednak od pewnego czasu media donoszą, że para przechodzi...

Tragiczna śmierć skoczka narciarskiego! Był mistrzem Polski

Były skoczek narciarski oraz reprezentant Polski zmarł w wieku 75 lat. To wielka tragedia i strata dla świata sportowego.

Maryla Rodowicz w złym stanie! To już koniec?

W ostatnim czasie stan zdrowia 75-letniej artystki znacznie się pogorszył. Czy znana wszystkim piosenkarka zrezygnuje z dalszego koncertowania?