środa, 16 czerwca, 2021
Godzinnik.pl Polska Kaczyński będzie klepać biedę? Już niedługo straci swoje pieniądze

Kaczyński będzie klepać biedę? Już niedługo straci swoje pieniądze

Polski Ład to nowa strategia działania obozu rządzącego. Ma ona na celu poprawę takich obszarów życia Polaków jak zdrowie czy energetyka. Posłowie wymyślając nowy projekt nie spodziewali się, że dla nich samych nie będzie to najlepsze rozwiązanie. Chodzi bowiem o to, że wielu z nich straci część swoich dochodów. Obniżenie przychodów będzie też dotyczyło samego prezesa Prawa i Sprawiedliwości.

Polski Ład – nowa strategia działania

Premier, Mateusz Morawiecki zapowiedział obniżenie kwoty wolnej od podatku do 30 tysięcy złotych. Dla emerytów w praktyce oznacza to, że im większa będzie ich emerytura tym więcej będą musieli oddać państwu. Związane jest to ze zmianą wysokości składki zdrowotnej, która obecnie wynosi 1,25 proc. emerytury, zaś po zmianach wzrośnie aż do 9 proc. świadczenia brutto. Z oddaniem części swoich dochodów będą musieli się liczyć nie tylko seniorzy, ale również starsi politycy na przykład prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński.

Kaczyński będzie klepać biedę?

W polskim rządzie najwięcej straci Joanna Senyszyn, która będzie musiała przekazać aż 600 złych ze swoich miesięcznych dochodów. Po kieszeni dostanie sam Jarosław Kaczyński, który będzie zmuszony do oddania 165 złotych na rzecz państwa. Należy dodać, że to są wciąż propozycje zmian Prawa i Sprawiedliwości, które jeszcze nie weszły w życie.

Nie żyje wybitny Polak! ,,Na zawsze pozostaniesz w naszych sercach''

Kazik Staszewski, lider zespołu ,,Kult” umiera? Przekazano tragiczne wiadomości

Zespół ,,Kult'' przekazał tragiczną wiadomość dla fanów. Ostatnie koncerty odwołano, ponieważ lider grupy jest ciężko chory? ,,Kult''

Znana aktorka kompletnie nago. Takie zdjęcia to przesada

Polska aktorka pokazała na zdjęciach na Instagramie jak morsuje. Artystka została zalana falą hejtu i komentarzami typu "Takie zdjęcia to przesada".

Córka Kaczyńskiego naraziła się na niebezpieczeństwo! ,,Mogłaś umrzeć”

Marta Kaczyńska kilka dni temu zaszczepiła się przeciw COVID-19. To co zrobiła potem przeraziło lekarzy! Naraziła się na niebezpieczeństwo......

Matka zmarła na oczach dzieci! Zginęła śmiercią tragiczną

Zginęła kobieta na wybrzeżu w Wielkiej Brytanii. Kobieta chciała skrócić sobie drogę, straciła równowagę i spadła z ogromnej wysokości.

Nie żyje wybitny Polak! ,,Na zawsze pozostaniesz w naszych sercach”

Nie żyje wicemistrz olimpijski z Melbourne z 1956 roku. Strzelec odniósł wiele sukcesów. Sportowiec zmarł w wieku 90 lat.

Rydzyk trafi do więzienia? Rusza proces

Sieć Obywatelska Watchdog oskarżyła fundację Lux Veritatis. Sprawa dotyczy nie ujawnienia wydatków fundacji, które były pobierane z publicznych pieniędzy. Proces ma ruszyć...
Kaczyński
Danuta Holecka ma poważne problemy ze zdrowiem? Już od kilku miesięcy nie prowadzi ,,Wiadomości''. Według ustaleń przyczyną zniknięcia z ekranów jest jest ciężki stan zdrowia. Danuta Holecka Danuta Holecka pracuje w Telewizji Polskiej już ponad 30 lat. Kobieta w TVP prowadziła poranne jak i główne wydanie ,,Wiadomości'' niezmiennie od kilkudziesięciu...