poniedziałek, 13 lipca, 2020
- Reklama -

Ilość przypadków COVID w Polsce wzrasta do 22 303, zgonów do 1 025: Ministerstwo Zdrowia

Liczba nowych przypadków wirusa wzrosła o 229 w stosunku do poprzedniego dnia, podczas gdy liczba ofiar śmiertelnych wzrosła o jeden, według organów zdrowia publicznego.

Ostatnim zgonem w Polskiej epidemii koronawirusu jest 77-letnia kobieta w centrum Zgierza-podało polskie Ministerstwo Zdrowia w tweecie.

Dodano, że pacjent miał wcześniej istniejące schorzenia.

We wtorek polskie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 17 zgonach w ciągu dnia i 445 nowych zakażeniach koronawirusem w całym kraju, w porownianiu o 11 zgonów i 341 nowych przypadków dzień wcześniej.

Ministerstwo zdrowia podało w środę rano, że 2320 osób z podejrzeniem zakażenia koronawirusem znalazło się w szpitalach w całym kraju, kolejnych 79 007 poddano kwarantannie, a 19 682 pod nadzorem epidemiologicznym.

- Reklama -

Wszystkie te liczby były wyższe niż te zgłoszone dzień wcześniej.

Pierwsze zakażenie zostało potwierdzone przez polskie władze 4 marca, natomiast pierwsze zgony w kraju ogłoszono 12 marca.

Od tego czasu Polska ogłosiła „stan epidemii” i czasowo zamknęła swoje granice dla nierezydentów w celu zahamowania rozprzestrzeniania się choroby.

15 marca zawieszono międzynarodowe regularne loty i pasażerskie połączenia kolejowe.

Aby powstrzymać rozprzestrzenianie się epidemii COVID-19, rząd wprowadził zakaz zgromadzeń publicznych i zamknął wszystkie puby, kluby i restauracje.

Służby zdrowia i rządowe apelowały do Polaków o pozostanie w domach i praktykowanie dystansu społecznego.

Ludziom nakazano nosić maski lub inne zakrycia twarzy, gdy są na zewnątrz.

Niektóre ograniczenia zostały złagodzone w zeszłym miesiącu, a hotele i centra handlowe zostały dopuszczone do ponownego otwarcia na początku maja, gdy kraj przeszedł do kolejnej fazy złagodzenia ograniczeń.

Żłobki i przedszkola w całym kraju otrzymały zielone światło do wznowienia działalności.

Polska ponownie otworzyła także boiska sportowe i zezwoliła na rozgrywanie meczów piłki nożnej przy zamkniętych trybunach.

Fryzjerzy, gabinety kosmetyczne, restauracje, bary i kawiarnie zostały dopuszczone do ponownego otwarcia dla klientów w ubiegłym tygodniu.

Polskie szkoły podstawowe zaczęły ponownie otwierać się dla małych dzieci w poniedziałek.

Tymczasem regularne zajęcia na wszystkich szczeblach polskich szkół są zawieszone co najmniej do 7 czerwca.