poniedziałek, 2 sierpnia, 2021
Godzinnik.pl Polska Ilość przypadków COVID w Polsce wzrasta do 22 303, zgonów do...

Ilość przypadków COVID w Polsce wzrasta do 22 303, zgonów do 1 025: Ministerstwo Zdrowia


Liczba nowych przypadków wirusa wzrosła o 229 w stosunku do poprzedniego dnia, podczas gdy liczba ofiar śmiertelnych wzrosła o jeden, według organów zdrowia publicznego.

Ostatnim zgonem w Polskiej epidemii koronawirusu jest 77-letnia kobieta w centrum Zgierza-podało polskie Ministerstwo Zdrowia w tweecie.

Dodano, że pacjent miał wcześniej istniejące schorzenia.

We wtorek polskie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 17 zgonach w ciągu dnia i 445 nowych zakażeniach koronawirusem w całym kraju, w porownianiu o 11 zgonów i 341 nowych przypadków dzień wcześniej.

Ministerstwo zdrowia podało w środę rano, że 2320 osób z podejrzeniem zakażenia koronawirusem znalazło się w szpitalach w całym kraju, kolejnych 79 007 poddano kwarantannie, a 19 682 pod nadzorem epidemiologicznym.

Wszystkie te liczby były wyższe niż te zgłoszone dzień wcześniej.

Pierwsze zakażenie zostało potwierdzone przez polskie władze 4 marca, natomiast pierwsze zgony w kraju ogłoszono 12 marca.

Od tego czasu Polska ogłosiła „stan epidemii” i czasowo zamknęła swoje granice dla nierezydentów w celu zahamowania rozprzestrzeniania się choroby.

15 marca zawieszono międzynarodowe regularne loty i pasażerskie połączenia kolejowe.

Aby powstrzymać rozprzestrzenianie się epidemii COVID-19, rząd wprowadził zakaz zgromadzeń publicznych i zamknął wszystkie puby, kluby i restauracje.

Służby zdrowia i rządowe apelowały do Polaków o pozostanie w domach i praktykowanie dystansu społecznego.

Ludziom nakazano nosić maski lub inne zakrycia twarzy, gdy są na zewnątrz.

Niektóre ograniczenia zostały złagodzone w zeszłym miesiącu, a hotele i centra handlowe zostały dopuszczone do ponownego otwarcia na początku maja, gdy kraj przeszedł do kolejnej fazy złagodzenia ograniczeń.

Żłobki i przedszkola w całym kraju otrzymały zielone światło do wznowienia działalności.

Polska ponownie otworzyła także boiska sportowe i zezwoliła na rozgrywanie meczów piłki nożnej przy zamkniętych trybunach.

Fryzjerzy, gabinety kosmetyczne, restauracje, bary i kawiarnie zostały dopuszczone do ponownego otwarcia dla klientów w ubiegłym tygodniu.

Polskie szkoły podstawowe zaczęły ponownie otwierać się dla małych dzieci w poniedziałek.

Tymczasem regularne zajęcia na wszystkich szczeblach polskich szkół są zawieszone co najmniej do 7 czerwca.

Premier apeluje! Każdy musi tego przestrzegać

Apeluję, aby sierpień był miesiącem bezpiecznych powrotów z wakacji, bezpiecznych powrotów do domu. Przestrzegajmy zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego - powiedział w poniedziałek...

Nowa decyzja PiS! Ty też będziesz nią zaskoczony

Wzrost o 40 proc. wynagrodzenia dla prezydenta, wzrost wysokości diet dla radnych o 60 proc., wzrost wynagrodzenia pracowników samorządowych - to niektóre...

Tragiczny wypadek! Nie żyją 2 osoby, 9 jest rannych

Dwie osoby nie żyją, a dziewięć zostało przetransportowanych do szpitala po wypadku, do którego doszło rano między Piaskami a Chełmem. W pobliżu...

Mężczyzna został uderzony siekierą przez brata. Jego stan jest ciężki

Do szpitala w Poznaniu z ranami zadanymi siekierą trafił 58-letni mężczyzna. W niedzielę wieczorem w Jastrzębowie (Wielkopolskie) uderzył go brat; poszkodowany jest...

Syn Michała Koterskiego miał poważny wypadek!

Michał Koterski i Marcelina Leszczak przeżyli chwile grozy. Była uczestniczka "Top Model" o zaistniałej sytuacji napisała w mediach społecznościowych.

Szok! Kucharz Magdy Gessler przyznał się do strasznej zbrodni

Tomasz B. był kucharzem, który pracował w restauracji Magdy Gessler, "U Fukiera" na warszawskiej Starówce. Mężczyzna brutalnie zamordował swojego kolegę.
COVID w Polsce
Amerykańska agencja przekazała niepokojące wiadomości dotyczące szczepionki Pfizer. Wszyscy, którzy przyjęli tę wakcynę mogą się obawiać... Problem ze szczepionką Pfizer Szczepionki Pfizer są pierwszymi jakie pojawiły się w obrocie, aby walczyć z koronawirusem. Zostały przepadane na grupie 40 tysięcy osób, a ich skuteczność przed ciężkim przebiegiem choroby wynosi 97%. Niepokojące...