środa, 20 stycznia, 2021
Godzinnik.pl Polska Ilość przypadków COVID w Polsce wzrasta do 22 303, zgonów do...

Ilość przypadków COVID w Polsce wzrasta do 22 303, zgonów do 1 025: Ministerstwo Zdrowia

Liczba nowych przypadków wirusa wzrosła o 229 w stosunku do poprzedniego dnia, podczas gdy liczba ofiar śmiertelnych wzrosła o jeden, według organów zdrowia publicznego.

Ostatnim zgonem w Polskiej epidemii koronawirusu jest 77-letnia kobieta w centrum Zgierza-podało polskie Ministerstwo Zdrowia w tweecie.

Dodano, że pacjent miał wcześniej istniejące schorzenia.

We wtorek polskie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 17 zgonach w ciągu dnia i 445 nowych zakażeniach koronawirusem w całym kraju, w porownianiu o 11 zgonów i 341 nowych przypadków dzień wcześniej.

Ministerstwo zdrowia podało w środę rano, że 2320 osób z podejrzeniem zakażenia koronawirusem znalazło się w szpitalach w całym kraju, kolejnych 79 007 poddano kwarantannie, a 19 682 pod nadzorem epidemiologicznym.

Wszystkie te liczby były wyższe niż te zgłoszone dzień wcześniej.

Pierwsze zakażenie zostało potwierdzone przez polskie władze 4 marca, natomiast pierwsze zgony w kraju ogłoszono 12 marca.

Od tego czasu Polska ogłosiła „stan epidemii” i czasowo zamknęła swoje granice dla nierezydentów w celu zahamowania rozprzestrzeniania się choroby.

15 marca zawieszono międzynarodowe regularne loty i pasażerskie połączenia kolejowe.

Aby powstrzymać rozprzestrzenianie się epidemii COVID-19, rząd wprowadził zakaz zgromadzeń publicznych i zamknął wszystkie puby, kluby i restauracje.

Służby zdrowia i rządowe apelowały do Polaków o pozostanie w domach i praktykowanie dystansu społecznego.

Ludziom nakazano nosić maski lub inne zakrycia twarzy, gdy są na zewnątrz.

Niektóre ograniczenia zostały złagodzone w zeszłym miesiącu, a hotele i centra handlowe zostały dopuszczone do ponownego otwarcia na początku maja, gdy kraj przeszedł do kolejnej fazy złagodzenia ograniczeń.

Żłobki i przedszkola w całym kraju otrzymały zielone światło do wznowienia działalności.

Polska ponownie otworzyła także boiska sportowe i zezwoliła na rozgrywanie meczów piłki nożnej przy zamkniętych trybunach.

Fryzjerzy, gabinety kosmetyczne, restauracje, bary i kawiarnie zostały dopuszczone do ponownego otwarcia dla klientów w ubiegłym tygodniu.

Polskie szkoły podstawowe zaczęły ponownie otwierać się dla małych dzieci w poniedziałek.

Tymczasem regularne zajęcia na wszystkich szczeblach polskich szkół są zawieszone co najmniej do 7 czerwca.

Jacek Sasin trafił do szpitala! Jest gorzej niż przypuszczał

Wicepremier Jacek Sasin jest rekordzistą. Nie tylko jeśli chodzi o pieniądze, które wydał na wybory, które się nie odbyły, ale także w...

Policjanci mają dosyć Kaczyńskiego! Tajemnice ochrony prezesa PiS

Jarosław Kaczyński jest jedną z najlepiej chronionych osób w Polsce. Nawet prezydent czy premier nie mają takiej obstawy. Pod jego domem na...

Tragiczny finał kuligu! 15-latka walczy o życie

W Adamowie, pod Elblągiem doszło do tragicznych wydarzeń. Niewinna zabawa na śniegu skończyła się makabrycznie. Nieodpowiedzialny dorosły nie zadbał o bezpieczeństwo dzieci...

Nie żyje syn supermodelki i milionera! Znamy przyczynę śmierci

Zmarł syn znanej supermodelki Stephanie Seymour i milionera Petera Branta. Miał zaledwie 24 lata, był młodym chłopakiem z marzeniami i planami na...

Małgorzata Gersdorf ma koronawirusa. Leczy się w kontrowersyjny sposób

Była pierwsza prezes Sądu Najwyższego od tygodnia choruje na COVID-19. Leczy się w kontrowersyjny sposób, który nie każdy pochwala. Lek został dla...

Tragedia! Nie żyje legenda polskiej estrady

Nie żyje legendarna piosenkarka polskiej estrady. Jest to ogromna strata dla jej fanów oraz miłośników muzyki. O jej śmierci poinformował prezydent Bielska-Białej....