wtorek, 13 kwietnia, 2021
Godzinnik.pl Polska Ilość przypadków COVID w Polsce wzrasta do 22 303, zgonów do...

Ilość przypadków COVID w Polsce wzrasta do 22 303, zgonów do 1 025: Ministerstwo Zdrowia

Liczba nowych przypadków wirusa wzrosła o 229 w stosunku do poprzedniego dnia, podczas gdy liczba ofiar śmiertelnych wzrosła o jeden, według organów zdrowia publicznego.

Ostatnim zgonem w Polskiej epidemii koronawirusu jest 77-letnia kobieta w centrum Zgierza-podało polskie Ministerstwo Zdrowia w tweecie.

Dodano, że pacjent miał wcześniej istniejące schorzenia.

We wtorek polskie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 17 zgonach w ciągu dnia i 445 nowych zakażeniach koronawirusem w całym kraju, w porownianiu o 11 zgonów i 341 nowych przypadków dzień wcześniej.

Ministerstwo zdrowia podało w środę rano, że 2320 osób z podejrzeniem zakażenia koronawirusem znalazło się w szpitalach w całym kraju, kolejnych 79 007 poddano kwarantannie, a 19 682 pod nadzorem epidemiologicznym.

Wszystkie te liczby były wyższe niż te zgłoszone dzień wcześniej.

Pierwsze zakażenie zostało potwierdzone przez polskie władze 4 marca, natomiast pierwsze zgony w kraju ogłoszono 12 marca.

Od tego czasu Polska ogłosiła „stan epidemii” i czasowo zamknęła swoje granice dla nierezydentów w celu zahamowania rozprzestrzeniania się choroby.

15 marca zawieszono międzynarodowe regularne loty i pasażerskie połączenia kolejowe.

Aby powstrzymać rozprzestrzenianie się epidemii COVID-19, rząd wprowadził zakaz zgromadzeń publicznych i zamknął wszystkie puby, kluby i restauracje.

Służby zdrowia i rządowe apelowały do Polaków o pozostanie w domach i praktykowanie dystansu społecznego.

Ludziom nakazano nosić maski lub inne zakrycia twarzy, gdy są na zewnątrz.

Niektóre ograniczenia zostały złagodzone w zeszłym miesiącu, a hotele i centra handlowe zostały dopuszczone do ponownego otwarcia na początku maja, gdy kraj przeszedł do kolejnej fazy złagodzenia ograniczeń.

Żłobki i przedszkola w całym kraju otrzymały zielone światło do wznowienia działalności.

Polska ponownie otworzyła także boiska sportowe i zezwoliła na rozgrywanie meczów piłki nożnej przy zamkniętych trybunach.

Fryzjerzy, gabinety kosmetyczne, restauracje, bary i kawiarnie zostały dopuszczone do ponownego otwarcia dla klientów w ubiegłym tygodniu.

Polskie szkoły podstawowe zaczęły ponownie otwierać się dla małych dzieci w poniedziałek.

Tymczasem regularne zajęcia na wszystkich szczeblach polskich szkół są zawieszone co najmniej do 7 czerwca.

Tajemnicze zaginięcie biskupa! Nikt nie wie gdzie przebywa

Jakiś czas temu biskup został wysłany na przymusową emeryturę, jednak mężczyzna zniknął bez śladu. Nikogo nie poinformował gdzie będzie przebywał, ani nie...

Nie żyje kolejny, znany uczestnik „ZŁOMOWISKO PL”

W ostatnim czasie zmarło kilku uczestników ,,Złomowisko PL''. Dzisiaj internet obiegła kolejna, smutna wiadomość, ponieważ nie żyje jeden z najpopularniejszych złomiarzy z...

Strzelanina przed szpitalem! Są ofiary

Do tragedii doszło pod jednym ze szpitali w Paryżu. Według świadków wyglądało to na ,,egzekucję'', a zabójca uciekł z miejsca zdarzenia.

Wzruszające chwile na pogrzebie Krzysztofa Krawczyka

W sobotę odbył się pogrzeb Krzysztofa Krawczyka. Uroczystość była bardzo wzruszająca. Żona zmarłego nie kryła swojej rozpaczy. Pogrzeb...

Nie żyje światowa gwiazda! Miał raka

Nie żyje słynny aktor. Wszyscy kojarzymy go z "Rodziny Soprano". Mężczyzna miał 64 lata. Niestety przegrał walkę z rakiem.

Nie żyje 17-latka! Do wanny wpadł jej podłączony do ładowarki telefon

Doszło do tragicznej śmierci 17-latki z województwa pomorskiego. Dziewczyna postanowiła się wykąpać, a niedaleko był podłączony telefon do ładowania.
COVID w Polsce
Maryla Rodowicz jest niekwestionowaną gwiazdą polskiej estrady. Wokalistka nie przerwanie od ponad 50 lat występuje i zachwyca swoich fanów. Szczepionka na COVID-19 Tuż przed świętami wielkanocnymi Maryla Rodowicz doczekała się na swoją kolej, aby zaszczepić się przeciwko COVID-19. Piosenkarka podzieliła się ze swoimi fanami smutnymi wieściami. Okazuje się, że...