sobota, 10 kwietnia, 2021
Godzinnik.pl Polska Dzwonił do Ciebie ten numer? Odłóż jak najszybciej słuchawkę!

Dzwonił do Ciebie ten numer? Odłóż jak najszybciej słuchawkę!

Oszustów nie brakuje. Dzwonią podszywając się pod policjantów, pracowników banków czy firmy kurierskie.Na wnuczka, na policjanta czy na pracownika banku. Niby spodziewamy się, że możemy paść ofiarami oszustów i staramy się pilnować, ale nie wszystko wiemy. Oszuści wykorzystują coraz nowsze techniki, tak aby ciężko było zorientować się, że mamy do czynienia ze złodziejem.

Pod pretekstem weryfikacji danych oszuści wyciągają od poszkodowanych dane osobowe, które służą im do kolejnych oszustów. Nim się obejrzymy stajemy się dłużnikami z ogromnymi kredytami, bo ktoś wykorzystał nasze dane. Coraz trudniej jest się ustrzec oszustwa, ponieważ złodzieje wykorzystują prawdziwe numery telefonów infolinii bankowych.

Znaleziono ciało 30-letniego mężczyzny! W sprawie zatrzymano policjantów


Metoda ta jest stosunkowo nowa, jednak coraz więcej osób zgłasza się na policję mówiąc, że zostały zmanipulowane. Osoby te w Internecie mówią o tym, że podczas telefonu nie miały pojęcia, że rozmawiają z oszustem. Rozmowy brzmią tak autentycznie, że ludzie szybko ufają i zapominają o rozwadze. Wiele osób ma przypisaną nazwę banku w kontaktach. Te osoby najłatwiej oszukać.

Jak możemy się uchronić przed kradzieżą? Nie ma na to pytanie jednoznaczniej odpowiedzi, ponieważ wiele banków dzwoniąc do klientów prosi o weryfikację danych jedynym rozwiązaniem jest rozmowa z bankowcem w siedzibie naszego banku.

Andrzej Duda w ogniu krytyki! Byli premierzy napisali co sądzą

Znaleziono ciało 30-letniego mężczyzny! W sprawie zatrzymano policjantów

Do tragicznego odkrycia doszło w województwie Łódzkim. W jednym z lasów znaleziono ciało 30-letniego mężczyzny. W sprawie zatrzymano parę policjantów.

Mężczyzna wypchnął swoją 75 letnią Babcię przez okno!

Policja zatrzymała 26-latka, który prawdopodobnie wypchnął swoją Babcię przez okno. Ciał 75-latki znaleziono przed blokiem. Ciało starszej kobiety...

Nie żyje młody aktor! Miał dopiero 38 lat!

Nie żyje młody aktor i reżyser obsady, którego mieliśmy możliwość oglądania w takich produkcjach jak "Niania" czy "M jak Miłość". Mężczyzna miał...

Nie żyje książę Filip! Miał 99 lat!

Zmarł książę Filip, mąż Królowej Elżbiety II. Dożył sędziwego wieku prawie 100 lat. Informację o śmierci księcia podał Pałac Buckingham.

Morderstwo w pałacu Buckingham! Wielka Brytania w żałobie

Brytyjski arystokrata i multimilioner został zamordowany w swojej wiejskiej posiadłości w Higher Langham. Prasa podała, że zatrzymano już podejrzanego.

To już koniec! Czekają nas wcześniejsze wybory?

Zbigniew Ziobro ma już dosyć. Zapowiedział, że to już koniec koalicji rządzącej. Prawdopodobnie czekają nas wcześniejsze wybory. Drogi...
numer
Maryla Rodowicz jest niekwestionowaną gwiazdą polskiej estrady. Wokalistka nie przerwanie od ponad 50 lat występuje i zachwyca swoich fanów. Szczepionka na COVID-19 Tuż przed świętami wielkanocnymi Maryla Rodowicz doczekała się na swoją kolej, aby zaszczepić się przeciwko COVID-19. Piosenkarka podzieliła się ze swoimi fanami smutnymi wieściami. Okazuje się, że...