Dziadek zgwałcił 6-letnią wnuczkę. Wcześniej molestował ją ojciec

4437
unsplash.com, Caleb Woods

77-letni Zygmunt W. stanął przed sądem za doprowadzenie przemocą swojej wnuczki do obcowania płciowego. Dziewczynka miała wówczas 6 lat, a do gwałtu miało dojść więcej, niż jeden raz. Przed Sądem Okręgowym w Przemyślu w piątek ruszył proces oskarżonego mężczyzny.

PiS domaga się ogromnych pieniędzy. Niemcy muszą oddać ponad 6 bilionów złotych

Dziadek zgwałcił wnuczkę

Z uwagi na charakter sprawy i dobro pokrzywdzonej dziewczynki proces toczy się za zamkniętymi drzwiami. Jak poinformowała PAP zastępca prokuratora okręgowego w Przemyślu Beata Starzecka, obecnie 77-letni Zygmunt W. został oskarżony z art. 197 paragraf 3, punkt 2 i 3, czyli o zgwałcenie osoby małoletniej i spokrewnionej; w związku z artykułem 12, który mówi o działaniu w czynie ciągłym.


Staruszka straciła oszczędności i biżuterię. Uwierzyła oszustom, że wnuk miał wypadek

Z ustaleń śledztwa wynika, że mężczyzna doprowadził przemocą swoją małoletnią wnuczkę do obcowania płciowego, więcej niż jeden raz. Miało do tego dochodzić w okresie od maja 2020 do czerwca 2021. Prok. Starzecka dodała, że mężczyzna w czasie śledztwa nie przyznał się do zarzucanych mu czynów, złożył krótkie wyjaśnienia, w których zaprzeczał zarzutom.


Dramat żony Szczęsnego. Najpierw nowotwór, a teraz walka o zdrowie

Z uwagi na charakter sprawy prokuratura również nie udzielała więcej informacji. Zygmunt W. przebywa od czerwca 2021 r. w areszcie. Za zarzucane czyny, które kwalifikowane są jako zbrodnia, grozi mu nie mniej niż 3 lata więzienia. W. mieszkał wraz z synem, synową i ich ośmiorgiem dzieci we wsi pod Lubaczowem (woj. podkarpackie).

Mężczyzna próbował okraść sklep. Pomagały mu jego dzieci w wieku 9 i 11 lat

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here