niedziela, 5 grudnia, 2021
Godzinnik.pl Polska Duda nie będzie już prezydentem?! Wybory zostały sfałszowane?

Duda nie będzie już prezydentem?! Wybory zostały sfałszowane?

Najnowsze informacje donoszą, że ostatnie wybory mogły być sfałszowane. W ostatni poniedziałek wydano oświadczenie, w którym podważa się autentyczność i sprawiedliwość ostatnich wyborów w Polsce.

Andrzej Duda
Źródło: RadioZet.pl/ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Wybory zostały sfałszowane?

Po ostatnich wyborach prezydenckich w Polsce, słychać było wiele głosów sprzeciwiających się wynikowi, oraz zarzucających Izbie kontroli fałszerstwo. Nawoływania społeczeństwa nie przeszły bez echa. W wyniku niezadowolenia mieszkańców, Izba Kontroli Sądu Najwyższego, zdementowała doniesienia na temat fałszerstwa.

Duda nielegalnym prezydentem

W poniedziałek zapadał wyrok Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, na temat Izby Kontroli w Polsce, który jasno orzekał, że instytucja jest prawnie nielegalna. Z oświadczenia wynika, że IKSN, nie może podejmować decyzji w kwestii ważności i autentyczności wyborów. Przypomnijmy, że w Polsce jedyną prawną instytucją, która orzekła, że Andrzej Duda jest prezydentem, jest właśnie Izba Kontroli.

Pierwsze ważne głosy niezadowolenia

Do poniedziałkowego wyroku, odniósł się Jan Hoffman, który uważa za „oczywiste”, że wybory nie były prawnie zatwierdzone.

IKNiSP, nie będąc sądem, nie posiada kompetencji do stwierdzania ważności lub nieważności wyborów, a jej decyzje uznać należy za decyzje organu innego niż jakikolwiek sąd – napisał prawnik.

Następne wybory parlamentarne odbędą się w 2023 roku. Natomiast wybory prezydenckie będą miały miejsce w 2025 roku.

NEWSLETTER

Strzały na granicy polsko-białoruskiej! Początek długiej wojny?

Wojska białoruskie użyły broni, padły strzały. Sytuacja ta prawdopodobnie była ostrzeżeniem po informacji o kolejnych sankcjach dla państwa Łukaszenki.

Rafał Trzaskowski ośmieszony! Memy i żarty zalewają internet

Czwartkowe wystąpienie Prezydenta Warszawy odbiło się szerokim echem pośród internautów. Rafał Trzaskowski podczas przemówienia w USA wykazał się, niespotykaną jak dotąd gestykulacją...

Kupiłeś to mięso? Lepiej go nie jedz! Wykryto w nim groźną bakterię

Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega przed groźną bakterią wykrytą w mięsie. Pałeczki Salmonelli, śmiertelnie groźniej bakterii, zostały wykryte w jednej z partii tatara...

Była posłanka PO zatrzymana przez CBA! Ma ogromne problemy

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali Bożenę K., byłą posłankę Platformy Obywatelskiej z Suwałk. Ma to związek ze śledztwem w sprawie przedstawiania przez...

Ogromne zmiany w emeryturach! Seniorzy będą zaskoczeni

Rząd próbuje złagodzić negatywne nastroje społeczne, dlatego już od marca możemy spodziewać się podwyżek. Płaca emerytalna zostanie podniesiona o 9,6 punktów procentowych.

Nie popularny aktor! Był znany z wielu produkcji

27 listopada zmarł popularny aktor. Znany z seriali takich jak "Moda na sukces" czy "Statek miłości". Miał 69 lat.

Cały Sejm pogrążony w żałobie! Nie żyje ważna dla rządu osoba

Sejm pogrążył się w żałobie w związku ze śmiercią bardzo ważnej dla całego rządu postaci. To bardzo smutna wiadomość i wyjątkowo przygnębiający...

Elżbieta II nie jest już królową! Świat nie może uwierzyć

Oficjalnie Elżbieta II przestaje pełnić rolę królowej Barbadosu. Nowym prezydentem została Sandra Mason, co równoznaczne jest z nowym ustrojem wyspy, który od...

Zmarł 19-latek, który przebywał w izolacji! Nikt mu nie pomógł

Tragiczne zdarzenie miało miejsce w Kędzierzynie Koźlu. 19-latek zmarł podczas odbywania domowej izolacji. Wiadomo, że był zakażony koronawirusem.