Joe Biden, Boris Johnson, Emmanuel Macron i Olaf Scholz obawiają się najgorszego. Będzie drugi Czarnobyl?

489

Brytyjski premier Boris Johnson oraz przywódcy Stanów Zjednoczonych, Francji i Niemiec podkreślili w niedzielę w rozmowie telefonicznej znaczenie zapewnienia bezpieczeństwa obiektów jądrowych na Ukrainie – poinformowało biuro Johnsona.

Autobus z dziećmi zderzył się z ciężarówką. 17 osób poszkodowanych

Drugi Czarnobyl

„Podczas wspólnej rozmowy telefonicznej premier (Johnson), prezydent USA (Joe Biden), prezydent Francji (Emmanuel Macron) i kanclerz Niemiec (Olaf Scholz) podkreślili swoje niezłomne zaangażowanie we wspieranie Ukrainy w obliczu rosyjskiej inwazji. Podkreślili, że ważne jest zapewnienie bezpieczeństwa i ochrony instalacji nuklearnych, i z zadowoleniem przyjęli ostatnie dyskusje na temat umożliwienia misji MAEA (Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej) w obiekcie (Zaporoska Elektrownia Atomowa)” – napisano w komunikacie wydanym przez Downing Street.


Wiceprezydent USA apeluje. Świat na krawędzi III wojny światowej

Jak dodano, przywódcy omówili także inne wspólne priorytety, w tym sprawę Iranu i wysiłki na rzecz zapobiegania rozprzestrzenianiu broni jądrowej i powstrzymywania destabilizujących regionalnych działań tego państwa.


Śmierć prezydenta Gdańska. Oskarżony podczas rozprawy krzyczał "Allah Akbar"

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here