wtorek, 13 kwietnia, 2021
Godzinnik.pl Polska Dość kontrowersyjne powołanie Dudy do sądu!

Dość kontrowersyjne powołanie Dudy do sądu!

Andrzej Duda zdecydował, że do funkcji sędziego sądu apelacyjnego mianuje między innymi sędziego z poziomu „rejonu”. Jego decyzja jest dość kontrowersyjna ze względu na negatywne opinie wizytatorów.

Wbrew negatywnym opiniom!

Wbrew negatywnym opiniom środowiska sędziowskiego i przede wszystkim wbrew utartej i sprawdzonej praktyce Andrzej Duda powołał dzisiaj Przemysława Radzika. Zazwyczaj szczeble awansu idą po kolei. Najpierw sędziowie z poziomu rejonu awansują do sądu okręgowego, później dopiero mogą starać się o stanowisko w sądzie apelacyjnym.

Radzik jest byłym prokuratorem, który swoją sędziowską karierę zaczął w 2005 roku. Jednakże dopiero po objęciu władzy przez PiS nabrała ona rozpędu. W czerwcu 2018 roku Zbigniew Ziobro powołał go na prezesa Sądu Rejonowego w Krośnie Odrzańskim oraz zastępcę sędziowskiego rzecznika dyscyplinarnego.

Tragedia! Zginęło dwoje nastolatków!

Sam nie jest krystaliczny, a ściga innych!

Pan Radzik zasłynął przede wszystkim tym, że z niekrywaną przyjemnością ścigał sędziów krytycznych wobec wdrażanych przez Prawo i Sprawiedliwość zmian w sądownictwie. To właśnie on doprowadził do zawieszenie w czynnościach sędziego Pawła Juszczyszyna czy wszczął postępowanie przeciwko Igorowi Tuleyi.

W 2007 roku Radzik został ukarany dyscyplinarnie, ponieważ uznano go za winnego przewinienia dyscyplinarnego. Decyzję podtrzymał wtedy również Sąd Najwyższy, a mężczyznę ukarano upomnieniem. Po około dwóch latach kara uległa zatarciu, a odpis wyroku został usunięty z akt osobowych.

Znany aktor trafił do szpitala! Kolejna gwiazda w poważnym stanie

Nie żyje kolejny, znany uczestnik „ZŁOMOWISKO PL”

W ostatnim czasie zmarło kilku uczestników ,,Złomowisko PL''. Dzisiaj internet obiegła kolejna, smutna wiadomość, ponieważ nie żyje jeden z najpopularniejszych złomiarzy z...

Strzelanina przed szpitalem! Są ofiary

Do tragedii doszło pod jednym ze szpitali w Paryżu. Według świadków wyglądało to na ,,egzekucję'', a zabójca uciekł z miejsca zdarzenia.

Wzruszające chwile na pogrzebie Krzysztofa Krawczyka

W sobotę odbył się pogrzeb Krzysztofa Krawczyka. Uroczystość była bardzo wzruszająca. Żona zmarłego nie kryła swojej rozpaczy. Pogrzeb...

Nie żyje światowa gwiazda! Miał raka

Nie żyje słynny aktor. Wszyscy kojarzymy go z "Rodziny Soprano". Mężczyzna miał 64 lata. Niestety przegrał walkę z rakiem.

Nie żyje 17-latka! Do wanny wpadł jej podłączony do ładowarki telefon

Doszło do tragicznej śmierci 17-latki z województwa pomorskiego. Dziewczyna postanowiła się wykąpać, a niedaleko był podłączony telefon do ładowania.

Znany aktor trafił do szpitala! Kolejna gwiazda w poważnym stanie

Znany aktor trafił do szpitala. O smutnych wiadomościach sam poinformował swoich fanów za pomocą mediów społecznościowych. Jacek Borkowski...
sąd
Maryla Rodowicz jest niekwestionowaną gwiazdą polskiej estrady. Wokalistka nie przerwanie od ponad 50 lat występuje i zachwyca swoich fanów. Szczepionka na COVID-19 Tuż przed świętami wielkanocnymi Maryla Rodowicz doczekała się na swoją kolej, aby zaszczepić się przeciwko COVID-19. Piosenkarka podzieliła się ze swoimi fanami smutnymi wieściami. Okazuje się, że...