poniedziałek, 18 października, 2021
Godzinnik.pl Polska Donald Tusk oszukał Polaków?! Niewiarygodne do czego się posunął

Donald Tusk oszukał Polaków?! Niewiarygodne do czego się posunął


Hiszpańska wiceprezes Rosario Silva de Lapuerta zadecydowała o nałożeniu kary za wydobywanie węgla w Turowie. Wątpliwości budzą powiązania sędziny z hiszpańską Partią Ludową, która wchodzi w skład EPL, której przewodniczącym jest Donald Tusk.

Szokująca decyzja PiS-u! Koniec z alkoholem?
Donald Tusk oszukał
twitter.com
Tego nikt się nie spodziewał! Ogromne zmiany

Spór z Czechami

Za każdy dzień pracy kopalni w Turowie, Polska musi zapłacić 500 tysięcy euro kary. Spór z Czechami trwał od maja, kiedy to Polska zobowiązała się do zaprzestania wydobywania węgla brunatnego. Kopalnia Turów leży na grani Polsko-Czeskiej i to właśnie z inicjatywny Czech, wystosowano pismo do Komisji Europejskiej o zaprzestaniu wydobywania węgla, który niszczy wspólne środowisko. W tej sprawie zabrał głos Mateusz Morawiecki, który wystosował pismo. W liście zawarł m. in., że.: Wyrok jest niezgodny z postulatami TSUE, ponieważ nie mogą one naruszać bezpieczeństwa krajów członkowskich, w tym bezpieczeństwa energetycznego.

Żona znanego polityka nago! Kaczyński będzie zły?

Kara dla Polski

Sędzina Rosaria Silva de Lapuerta uznała tłumaczenia polskiej strony za niewystarczające. W związku z czym, postanowiła nałożyć karę w wysokości pół miliona euro, za każdy dzień zwłoki niezamknięcia kopalni w Turowie. Głos w tej sprawie zabrał prezes Dąbrowski, który uważa wyrok za niesprawiedliwy w stosunku do Polski.

Tragiczny wypadek! Nie żyje czworo nastolatków

Za granicą czeską w promieniu kilkudziesięciu kilometrów działa pięć kopalni, a w Niemczech cztery; na naszą nałożono karę. Jak to się ma do solidaryzmu pomiędzy narodami, jak to ma się do wsparcia narodów, jak to się ma do wparcia Polski w transformacji, w ogóle do współpracy między krajami Unii Europejskiej? – komentował prezes Dąbrowski.

Ryszard Terlecki umiera? Polityk trafił do szpitala

Donald Tusk oszukał nas?

Kontrowersje budzi persona wiceprezes Rosario Silva de Lapuerta, która jest silnie związana z hiszpańską Partią Ludową, wchodzącą w skład EPL, zarządzanej przez Donalda Tuska. Co więcej, wiceprezes funkcjonuje na liście jako jedna z najhojniejszych donatorek Partii Ludowej. Zgodnie z funkcjonującymi zasadami w Hiszpanii, fakt, uniemożliwia sędzinie pełnienie funkcji w Sądzie Najwyższym.

Rafał Trzaskowski przekazał tragiczne wiadomości! Spływają kondolencje z całej Polski

Komentarz Jacka Ozdoby

Komentarza w tej sprawie, udzielił również Jacek Ozdoba, wiceminister klimatu i środowiska. Uznał on, że decyzja nie ma żadnych podstaw prawnych, oraz stwierdził, że wiceprezes Rosario Silva de Lapuerta, ma na punkcie Polski obsesję.

Znana, była posłanka trafi do więzienia?! Ujawniono szokujące nagrania

– To decyzja jednej osoby, hiszpańskiej sędzi Rosario Silva de Lapuerty, która nie mogłaby być np. sędzią w Hiszpanii z uwagi na jakieś związki polityczne. Ta decyzja jest świadectwem nie tylko przekroczenia dobrych obyczajów, ale również braku podstaw prawnych do tego typu działań. Po raz kolejny pani sędzia pokazuje, że ma pewną obsesję na punkcie Polski. Decyzja ma, niestety, ale bardziej zabarwienie polityczne niż merytoryczne – skomentował minister.

Jeżeli Polska nie zapłaci kary wystosowanej przez Rosario de Silva de Lapuerta, wtedy to, zostaną obcięte fundusze unijnego budżetu, przeznaczone dla Polski.

Szokująca decyzja PiS-u! Koniec z alkoholem?

Tego nikt się nie spodziewał! Ogromne zmiany

Od 2022 roku wzrośnie akcyza na papierosy i alkohol, a według wyliczeń Ministerstwa Finansów paczka tradycyjnych papierosów zdrożeje o ok. 30 gr. Jednak branża...

Nie żyje znana aktorka! Wystąpiła w najsłynniejszych produkcjach

Nie żyje popularna aktorka. Zagrała w wielu światowych produkcjach filmowych i serialowych. Kobieta w chwili śmierci miała 95 lat.

Żona znanego polityka nago! Kaczyński będzie zły?

Do sieci trafiły nagie zdjęcia żony ministra. Nie od dziś wiadomo, że kobieta nie boi się zabierać głosu w mediach. Tym razem...

Znana, była posłanka trafi do więzienia?! Ujawniono szokujące nagrania

Była posłanka zostanie pogrążona? Wszystko przez zeznania jednego ze świadków. Kobieta w czasie pandemii wystawiała pracownicom ,,lewe'' zwolnienia, aby uchronić załogę przed...

Rafał Trzaskowski przekazał tragiczne wiadomości! Spływają kondolencje z całej Polski

Prezydent Warszawy w mediach społecznościowych podzielił się tragiczną wiadomością. Zmarł powstaniec warszawski. Miał 96 lat.

Szokująca decyzja PiS-u! Koniec z alkoholem?

Prawo i Sprawiedliwość troszczy się o zdrowie Polaków. W najbliższym czasie pojawią się ogromne zmiany. Czy to już koniec alkoholu?

Prezydent trafił do szpitala! Przebywa na intensywnej terapii

Prezydent trafił do szpitala po spotkaniu z dotychczasowym premierem. Lekarze nie zabierają głosu w sprawie staniu zdrowia prezydenta. Wiadomo jednak, że hospitalizacja...

Tragiczny wypadek autobusu! Nie żyje ponad 30 osób

Tragiczny wypadek z udziałem 50 pasażerów autokaru. Pojazd ześlizgnął się ze skarpy i spadł w przepaść. Nie żyją 32 osoby, reszta poszkodowanych...

Ryszard Terlecki umiera? Polityk trafił do szpitala

Ryszard Terlecki trafił do szpitala. Konieczna była pilna operacja, którą przeprowadził prof. Andrzej Matyja, prezes Naczelnej Izby Lekarskiej. Z uwagi na wiek...
Donald Tusk oszukał

Dołącz do naszego Newslettera!

Najważniejsze wiadomości codziennie na Twojej skrzynce pocztowej!
Nie spamujemy, wyślemy maksymalnie jedną wiadomość dziennie.