wtorek, 13 kwietnia, 2021
Godzinnik.pl Polska Coraz mniej osób chodzi do kościoła i chrzci swoje dzieci. Co jest...

Coraz mniej osób chodzi do kościoła i chrzci swoje dzieci. Co jest tego powodem?

Kościół Katolicki przeżywa kryzys nieustannie od kilku lat. Coraz rzadziej młodzi ludzie decyduje się na śluby kościelne oraz ochrzczenie dzieci.Coraz mniej wierzących praktykujących. Polacy nadal na pytanie czy są wierzący odpowiadają, że tak. Jednak statystyki pokazują, że coraz mniejsza ilość wiernych pojawia się w kościele. Kościół Katolicki od lat stopniowo zniechęca do siebie młodych ludzi.

Papież Franciszek, który jest postacią o poglądach mniej radykalnych niż jego poprzednicy bardzo ocieplił wizerunek kościoła. Polskie władze kościelne coraz częściej odcinają się od niego, a kolejne skandale tylko pogarszają zły wizerunek.

Pozew przeciwko TVP za Smoleńsk! Żona jednej z ofiar ma dość!


Co roku Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego publikuje statystyki o praktykowaniu wiary przez Polaków. Od kilku lat odsetek wierzących drastycznie spada. W 2018 roku w niedzielnej mszy świętej uczestniczyło 38,2% wiernych, w 2019 już 36,9%. Liczba osób zdecydowanych ochrzcić swoje dziecko również jest mniejsza o 3,5%.

W 2019 roku liczy osób, które zdecydowały się na sakramenty komunii czy bierzmowania również były niepokojące. Dane za 2020 rok jeszcze się nie pojawiły, ale można przypuszczać, że utrudnienia związane z koronawirusem oraz szokujące doniesienia o kardynale Stanisławie Dziwiszu jeszcze bardziej zaniżą wyniki.

Po wyroku Trybunału Konstytucyjnego i wszystkich aferach wokół kościoła, wielu wiernych zdecydowało się na apostazję. Kurie nie prowadzą takich statystyk, jednak pojawiła się strona internetowa, gdzie każdy kto dokonał aktu apostazji może wstawić tam swoje podstawowe dane oraz zdjęcie dokumentu potwierdzającego odejście z kościoła.

Nie żyje 17-latka! Do wanny wpadł jej podłączony do ładowarki telefon
ŹródłoWP

Nie żyje kolejny, znany uczestnik „ZŁOMOWISKO PL”

W ostatnim czasie zmarło kilku uczestników ,,Złomowisko PL''. Dzisiaj internet obiegła kolejna, smutna wiadomość, ponieważ nie żyje jeden z najpopularniejszych złomiarzy z...

Strzelanina przed szpitalem! Są ofiary

Do tragedii doszło pod jednym ze szpitali w Paryżu. Według świadków wyglądało to na ,,egzekucję'', a zabójca uciekł z miejsca zdarzenia.

Wzruszające chwile na pogrzebie Krzysztofa Krawczyka

W sobotę odbył się pogrzeb Krzysztofa Krawczyka. Uroczystość była bardzo wzruszająca. Żona zmarłego nie kryła swojej rozpaczy. Pogrzeb...

Nie żyje światowa gwiazda! Miał raka

Nie żyje słynny aktor. Wszyscy kojarzymy go z "Rodziny Soprano". Mężczyzna miał 64 lata. Niestety przegrał walkę z rakiem.

Nie żyje 17-latka! Do wanny wpadł jej podłączony do ładowarki telefon

Doszło do tragicznej śmierci 17-latki z województwa pomorskiego. Dziewczyna postanowiła się wykąpać, a niedaleko był podłączony telefon do ładowania.

Znany aktor trafił do szpitala! Kolejna gwiazda w poważnym stanie

Znany aktor trafił do szpitala. O smutnych wiadomościach sam poinformował swoich fanów za pomocą mediów społecznościowych. Jacek Borkowski...
kościół
Maryla Rodowicz jest niekwestionowaną gwiazdą polskiej estrady. Wokalistka nie przerwanie od ponad 50 lat występuje i zachwyca swoich fanów. Szczepionka na COVID-19 Tuż przed świętami wielkanocnymi Maryla Rodowicz doczekała się na swoją kolej, aby zaszczepić się przeciwko COVID-19. Piosenkarka podzieliła się ze swoimi fanami smutnymi wieściami. Okazuje się, że...