poniedziałek, 29 listopada, 2021
Godzinnik.pl Polska Andrzej Duda podpisał nową ustawę! Rewolucja już od 1 stycznia

Andrzej Duda podpisał nową ustawę! Rewolucja już od 1 stycznia

1 stycznia 2022 roku zacznie obowiązywać ważny dokument. Prezydent Andrzej Duda podpisał już tę istotną ustawę. W jaki sposób wpłynie ona na jakość życia Polaków? Czy faktycznie przyniesie zmiany?

Andrzej Duda podpisał nową ustawę
flickr.com
Nie żyje dwóch nastolatków! Dramat w Warszawie

Andrzej Duda podpisał nową ustawę

Kancelaria Prezydenta RP podała informację, że 16 listopada prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o zmianach podatkowych przewidzianych w programie Polski Ład. Kancelaria Prezydenta RP tak argumentuje wprowadzane modyfikacje w przepisach: „Stworzenie przyjaznego i sprawiedliwego systemu podatkowego, który pozwoli Polsce na zajęcie dominującej pozycji w wyścigu o inwestycje (…)”

Straszna wizja Krzysztofa Jackowskiego! Przerażające wieści dla Polaków

Rewolucja podatkowa

Zmiany w podatkach, jakie czekają nas od 1 stycznia to przede wszystkim podwyższenie kwoty wolnej od podatku dochodowego od osób fizycznych do 30 000 zł, a także podwyższenie do 120 000 zł kwoty, po której przekroczeniu ma zastosowanie stawka podatku dochodowego od osób fizycznych w wysokości 32 proc. Co więcej, nowe przepisy mają likwidować odpis składki zdrowotnej od podatku.

Nie żyje znany sportowiec! Został znokautowany na gali

Ważne zmiany także dla emerytów i rencistów

Polski Ład i zmiany w ustawie podatkowej może polepszyć również poziom życia emerytów i rencistów. Jak przekonuje rząd, przychody otrzymane przez podatnika po ukończeniu 60. roku życia w przypadku kobiet i 65. roku życia dla mężczyzn, którzy pomimo nabycia uprawnień emerytalno-rentowych nie korzystają z nich, będą objęci ulgą. PiS podkreśla, że pozwoli to na wypłacanie większych emerytur dla 90% Polaków!

Zmarła znana Polka! Była założycielką fundacji
NEWSLETTER

Jeśli to przegapisz możesz mieć problemy! Kara 5 tysięcy złotych

Pozwolenie czasowe to dokument wydawany przez urzędy, zezwala on na poruszanie się pojazdem do czasu odebrania dowodu rejestracyjnego. Niewiele osób jednak zdaje...

Zmarła znana Polka! Była założycielką fundacji

Jak poinformowały media oraz rodzina, zmarła Katarzyna Łukasiewicz, założycielka fundacji Oswoić Los. Kobieta odeszła nad ranem w wieku 50 lat.

Nie żyje dwóch nastolatków! Dramat w Warszawie

W czwartek wieczorem w Warszawie dwójka młodych ludzi została potrącona przez pociąg. Niestety obydwoje ponieśli śmierć na miejscu, mimo szybkiej interwencji służb...

Migranci przedostali się! Ogromna dewastacja

Migranci sforsowali ogrodzenie ośrodka w Wędrzynie, wdzierając się do budynków i rzucając krzesłami. Mieli oni na celu usunięcie kamer, żeby zataić ślady....

Dramat Janowskich! Sprawa trafiła na policję

Rodzina Janowskich udzieliła wywiadu, w którym wyznali, że w ich życiu pojawiła się stalkerka, która nękała ich 12 lat. Pomimo przeprowadzki —...

Zbigniew Ziobro dochodzi z polityki? Jego pozycja jest poważnie zagrożona

W ostatnim czasie mają dokonywać się zmiany w sądownictwie. Jednak plany Ziobry mogą być zatrzymanie przez Prezydenta Andrzeja Dudę.

Dramat Piotra Żyły! Tego nikt się nie spodziewał

Znany sportowiec po rozwodzie związał się z Marceliną Ziętek. Tworzyli oni idealny związek, jednak od pewnego czasu media donoszą, że para przechodzi...

Tragiczna śmierć skoczka narciarskiego! Był mistrzem Polski

Były skoczek narciarski oraz reprezentant Polski zmarł w wieku 75 lat. To wielka tragedia i strata dla świata sportowego.

Maryla Rodowicz w złym stanie! To już koniec?

W ostatnim czasie stan zdrowia 75-letniej artystki znacznie się pogorszył. Czy znana wszystkim piosenkarka zrezygnuje z dalszego koncertowania?