poniedziałek, 29 listopada, 2021
Godzinnik.pl Polska Andrzej Duda podjął zaskakującą decyzję! Już tego nie wolno, a kara nawet do...

Andrzej Duda podjął zaskakującą decyzję! Już tego nie wolno, a kara nawet do 100 tysięcy złotych

Andrzej Duda zaskoczył Polaków. Podpisał nowelizację ustawy o zakazie handlu w niedzielę. Już niedługo nikt nie będzie mógł zrobić zakupów w siódmy dzień tygodnia w tych sklepach.

Andrzej Duda podjął
flickr.com
Nie żyje dwóch nastolatków! Dramat w Warszawie

Andrzej Duda podjął decyzję 

Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o zakazie handlu w niedzielę. Coraz częstszą metodą na otwieranie sklepów w siódmy dzień tygodnia była luka prawna. Chodzi bowiem o tzw. metodę „na placówkę pocztową”. Od teraz będą mogły być otwarte placówki świadczące usługi pocztowe, których przychody z tej działalności przekraczają 40 procent.

Nie żyje znany sportowiec! Został znokautowany na gali

Oficjalne oświadczenie

Kancelaria przekazała: „Celem ustawy z dnia 14 października 2021 r. o zmianie ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni jest wyeliminowanie nieprawidłowego stosowania zawartych w ustawie wyłączeń pozwalających na prowadzenie handlu i wykonywanie czynności związanych z handlem w niedzielę i święta”

Andrzej Duda podjął
commons.wikimedia.org
Znany poseł PiS w żałobie! Stracił żonę przez koronawirusa

A jak to wygląda w praktyce?

Jan Domański, rzecznik prasowy Eurocash w wywiadzie dla Business Insider Polska wypowiedział się na temat niedzieli niehandlowych: ,,Uszczelnienie ustawy to dobra wiadomość dla małych sklepów – ograniczenie otwarć sklepów działających jako placówki pocztowe w niedziele, w praktyce nie dotyczy małych placówek – ponieważ są one prowadzone przez swoich właścicieli, którzy samodzielnie lub z pomocą rodziny już teraz mogą otwierać swoje sklepy w niedziele. Znacząco ograniczy się jednak konkurencja ze strony dyskontów i innych dużych sieci, które obecnie wykorzystują tę lukę do otwierania swoich sklepów w niedziele”

Wielka wpadka Leszka Millera! Monika Olejnik zareagowała
NEWSLETTER

Jeśli to przegapisz możesz mieć problemy! Kara 5 tysięcy złotych

Pozwolenie czasowe to dokument wydawany przez urzędy, zezwala on na poruszanie się pojazdem do czasu odebrania dowodu rejestracyjnego. Niewiele osób jednak zdaje...

Zmarła znana Polka! Była założycielką fundacji

Jak poinformowały media oraz rodzina, zmarła Katarzyna Łukasiewicz, założycielka fundacji Oswoić Los. Kobieta odeszła nad ranem w wieku 50 lat.

Nie żyje dwóch nastolatków! Dramat w Warszawie

W czwartek wieczorem w Warszawie dwójka młodych ludzi została potrącona przez pociąg. Niestety obydwoje ponieśli śmierć na miejscu, mimo szybkiej interwencji służb...

Migranci przedostali się! Ogromna dewastacja

Migranci sforsowali ogrodzenie ośrodka w Wędrzynie, wdzierając się do budynków i rzucając krzesłami. Mieli oni na celu usunięcie kamer, żeby zataić ślady....

Dramat Janowskich! Sprawa trafiła na policję

Rodzina Janowskich udzieliła wywiadu, w którym wyznali, że w ich życiu pojawiła się stalkerka, która nękała ich 12 lat. Pomimo przeprowadzki —...

Zbigniew Ziobro dochodzi z polityki? Jego pozycja jest poważnie zagrożona

W ostatnim czasie mają dokonywać się zmiany w sądownictwie. Jednak plany Ziobry mogą być zatrzymanie przez Prezydenta Andrzeja Dudę.

Dramat Piotra Żyły! Tego nikt się nie spodziewał

Znany sportowiec po rozwodzie związał się z Marceliną Ziętek. Tworzyli oni idealny związek, jednak od pewnego czasu media donoszą, że para przechodzi...

Tragiczna śmierć skoczka narciarskiego! Był mistrzem Polski

Były skoczek narciarski oraz reprezentant Polski zmarł w wieku 75 lat. To wielka tragedia i strata dla świata sportowego.

Maryla Rodowicz w złym stanie! To już koniec?

W ostatnim czasie stan zdrowia 75-letniej artystki znacznie się pogorszył. Czy znana wszystkim piosenkarka zrezygnuje z dalszego koncertowania?