piątek, 26 lutego, 2021
Godzinnik.pl Polska Andrzej Duda o wolności słowa. Uważa, że jest coraz lepiej!

Andrzej Duda o wolności słowa. Uważa, że jest coraz lepiej!

Andrzej Duda skomentował akcję Media bez wyboru. Uważa, że wolność słowa w Polsce odkąd PiS jest u władzy jest na coraz wyższym poziomie. Według niego nic złego się nie dzieje. Rankingi pokazują coś zupełnie innego.

TVP nie poparło innych mediów

Prezydent Andrzej Duda skomentował wczorajszą akcję wielu mediów w rozmowie z Telewizją Polską. W trakcie wyraził przekonanie, że w Polsce jest wolność słowa.

Naprawdę jej nie brakuje i można krytykować wszystkich: prezydenta, rządzących, wszyscy są krytykowani, w związku z powyższym akurat jeżeli chodzi o wolność słowa, to wydaje mi się, że problemów z tym nie ma. Jest na pewno większa, niż przed 2015 r., kiedy ABW wchodziło do redakcji tygodnika „Wprost”, żeby zabrać taśmy, na których nagrano polityków Platformy Obywatelskiej, więc wydaje mi się, że tutaj niektóre media naprawdę przesadzają z tym, że sugerują, że to jest jakieś naruszenie wolności słowa. Chodzi o pieniądze po prostu – mówił Prezydent.

Waloryzacja 500+ coraz bardziej możliwa!

Reporterzy bez granic

Wolność słowa w mediach jest na świecie monitorowana przez pozarządową organizację Reporterzy bez Granic. Przygotowuje ona co roku zestawienie 180 państw świata, które pokazuje jak wygląda wolność prasy w tych krajach. Z ich analiz wynika, że w Polsce od 2015 roku jest coraz gorzej.

Polska zajęła 62 miejsce w ostatnim zestawieniu. Organizacja zasygnalizowała, że nasz kraj należy do grupy, która ma „zauważalne problemy”.

"Podatek od mediów" wejdzie w życie? Kaczyński nie odpuszcza!

Nie jest dobrze

W komentarzu autorzy odnieśli się do wczorajszego protestu mediów. Stwierdzili, że „rządowe wystąpienia i wiadomości pełne nienawiści stały się powszechne w mediach publicznych, teraz przekształconych w tubę propagandową rządu”. Reporterzy bez Granic wsparli akcję.

PbG podkreślili, że popierają zarzuty dotyczące niesprawiedliwego traktowania, gdzie „Prawo i Sprawiedliwość używa koronawirusa jako okazji do zdławienia mediów”. Od pięciu lat Polska notuje nieustanny spadek w rankingu. W ostatnich latach zajmowaliśmy w nim następujące pozycje: 2015 – 18. miejsce, 2016 – 47. miejsce, 2017 – 54. miejsce, 2018 – 58. miejsce, 2019 – 59. miejsce.

Okrutny finał miłosnego trójkąta!

Zła passa „Świata według Kiepskich” nadal trwa! Zmarł kolejny aktor serialu!

Zmarł kolejny wspaniały aktor. Smutne wieści o śmierci 72-latka przekazał Teatr Kalambur. Wielu z nas kojarzy go ze "Świata według Kiepskich".

Kobieta przykleiła się do drzwi w Sejmie!

Od rana w Warszawie występują utrudnienia, ponieważ odbywają się protesty ruchu klimatycznego Extinction Rebellion. Zablokowane są ulice, a jedna z aktywistek przykleiła...

Szkoła chciała pomóc wypożyczając laptopy, rodzice zastawili je w lombardzie!

Wiele szkół pracuje obecnie w trybie zdalnym. Niektóre z rodzin mają tylko jednego laptopa czy komputer w domu, inni nie mają ich...

Okrutny finał miłosnego trójkąta!

Marzena B. oraz jej mąż na pozór wydawali się szczęśliwym małżeństwem. Jednak kobieta zakochała się ponownie. Mając dość miłosnego trójkąta, razem z...

Zamordowano Polkę w Anglii! Osierociła pięcioro dzieci!

Brytyjskie media donoszą, że zamordowano Polkę. 50-latka została znaleziona martwa w swoim mieszkaniu. Śmierć Polki w Anglii

Pożyczył 500 złotych, musi oddać ponad 100 tysięcy!

Do niecodziennej sytuacji doszło na Śląsku. Mężczyzna pożyczył 500 zł, a teraz musi oddać prawie 112 tysięcy złotych. Sprawą zajął się minister...