wtorek, 13 kwietnia, 2021
Godzinnik.pl Polska 500+ w odstawkę. 454+ to realne pieniądze na świadczenie za dziecko

500+ w odstawkę. 454+ to realne pieniądze na świadczenie za dziecko

Polska jest krajem z najwyższym wzrostem cen w UE. Za 500 zł na dziecko można kupić coraz mniej, a wszystko przez inflację. Jeśli nie nastąpi waloryzacja świadczenia, za 10 lat będzie mowa o świadczeniu „338+”.Po ponad czterech latach od wprowadzenia programu 500+, wypłata na dziecko nie jest już realnie warta tyle samo, co w kwietniu 2016 roku. Przez inflację za tę kwotę można kupić teraz mniej o prawie 50 zł.

Dane z Eurostatu

W niemal połowie krajów Unii Europejskiej ceny są niższe niż przed rokiem, Polska jest wyjątkiem – jest coraz drożej. Dodatkowo jesteśmy liderem z najwyższymi podwyżkami. Inflacja jest ponad 10-krotnie wyższa niż wynosi średnia w UE.

Dalsza część artykułu dostępna jest poniżej…

Znany aktor trafił do szpitala! Kolejna gwiazda w poważnym stanie


Należy jednak zaznaczyć, że rośnie także przeciętne wynagrodzenie (+4,7 proc.). Dzięki temu utrzymanie siebie i rodziny jest realne. Gorzej z tymi, dla których jednym z głównych źródeł finansowych jest np. świadczenie 500 zł na dziecko.

Zgodnie ze statystykami GUS, w kwietniu inflacja sięgnęła 3,4 proc. i do teraz utrzymuje się powyżej 3 proc.

Pozew przeciwko TVP za Smoleńsk! Żona jednej z ofiar ma dość!
Źródłomoney.pl

Nie żyje kolejny, znany uczestnik „ZŁOMOWISKO PL”

W ostatnim czasie zmarło kilku uczestników ,,Złomowisko PL''. Dzisiaj internet obiegła kolejna, smutna wiadomość, ponieważ nie żyje jeden z najpopularniejszych złomiarzy z...

Strzelanina przed szpitalem! Są ofiary

Do tragedii doszło pod jednym ze szpitali w Paryżu. Według świadków wyglądało to na ,,egzekucję'', a zabójca uciekł z miejsca zdarzenia.

Wzruszające chwile na pogrzebie Krzysztofa Krawczyka

W sobotę odbył się pogrzeb Krzysztofa Krawczyka. Uroczystość była bardzo wzruszająca. Żona zmarłego nie kryła swojej rozpaczy. Pogrzeb...

Nie żyje światowa gwiazda! Miał raka

Nie żyje słynny aktor. Wszyscy kojarzymy go z "Rodziny Soprano". Mężczyzna miał 64 lata. Niestety przegrał walkę z rakiem.

Nie żyje 17-latka! Do wanny wpadł jej podłączony do ładowarki telefon

Doszło do tragicznej śmierci 17-latki z województwa pomorskiego. Dziewczyna postanowiła się wykąpać, a niedaleko był podłączony telefon do ładowania.

Znany aktor trafił do szpitala! Kolejna gwiazda w poważnym stanie

Znany aktor trafił do szpitala. O smutnych wiadomościach sam poinformował swoich fanów za pomocą mediów społecznościowych. Jacek Borkowski...
500
Maryla Rodowicz jest niekwestionowaną gwiazdą polskiej estrady. Wokalistka nie przerwanie od ponad 50 lat występuje i zachwyca swoich fanów. Szczepionka na COVID-19 Tuż przed świętami wielkanocnymi Maryla Rodowicz doczekała się na swoją kolej, aby zaszczepić się przeciwko COVID-19. Piosenkarka podzieliła się ze swoimi fanami smutnymi wieściami. Okazuje się, że...