poniedziałek, 14 czerwca, 2021
Godzinnik.pl Polska Koronawirus mamy nowy rekord!

[14.11.2020] Koronawirus mamy nowy rekord!

Ministerstwo Zdrowia 14 listopada poinformowało o nowych przypadkach koronawirusa. W sobotnim raporcie zanotowano rekord osób, które zmarły przez zakażenie. 25 571 to liczba dodatnich, potwierdzonych testów i śmierci 548 osób, u których stwierdzono infekcję SARS-CoV-2.Nowe przypadki pojawiły się w województwie śląskim (3453), dolnośląskim (2794), wielkopolskim (2742), mazowieckim (2419), małopolskim (2202), łódzkim (1487), lubelskim (1563), pomorskim (1328), świętokrzyskim (1177), podkarpackim (1162), zachodniopomorskim (1045), warmińsko-mazurskim (990), kujawsko-pomorskim (955), opolskim (799), lubuskim (760) i podlaskim (695).

Obecna ilość przypadków

Od początku pandemii w Polsce zostały potwierdzonye dodatnie testy u 691 119 osób. Dzisiejszy dzień jest absolutnym rekordem jeśli chodzi o zgony osób zakażonych. Przypomnijmy, że wcześniejszy rekord koronawirusa w Polsce to 27 875 przypadków natomiast zanotowanych zgonów 445.

Dzisiaj w szpitalach zajętych jest 22 320 łóżek covid-owych, a podłączonych do respiratorów jest 2 126 pacjentów. Na kwarantannie w całej Polsce przebywa 440 025 osób, a pod nadzorem epidemiologicznym objęte jest łącznie 30 625 osób.

W ubiegłym tygodniu premier Polski, Mateusz Morawiecki zapowiedział, że jeśli pandemia wciąż będzie miała tendencje wzrostową to będzie potrzebna narodowa kwarantanna.

Samych przypadków dodatnich jest mniej dlatego szef rządu opublikował na Facebooku wystąpienie, w którym stwierdził, że nie ma potrzeby wprowadzania w całym kraju pełnego lockdownu.

Znoszone obostrzeniaW piątek rozmowę z Radiem Zet odbył profesor, szef doradców premiera ds.pandemii, Andrzej Horban, który powiedział, że możemy spodziewać się zniesienia obostrzeń najwcześniej w połowie grudnia. Nie wyklucza też, że nastąpi to później.

Ratunkiem, który zniweluje tak dużą ilość zgonów i nowe przypadki COVID-19 najprawdopodobniej będzie nowa szczepionka, która została ukazana światu w poniedziałek przez amerykański koncern farmaceutyczny Pfizer.

Dyrektor generalny firmy powiedział, że skuteczność szczepionki to aż 90 procent. Niewiele lekarzy i osób ze środowiska medycznego spodziewało się tak dobrej reakcji orgazmu człowieka na przeciwciała SARS-CoV-2.

Znaleziono ciało dziecka w torbie na dnie morza! Trwają dalsze poszukiwania

27 kwietnia ojciec porwał dwie córki. Dopiero dzisiaj u wybrzeża Teneryfy zostało odnalezione ciało jednej z sióstr. Znaleziono...

Duży spadek aborcji! Lekarze masowo odmawiają

Aborcja to temat, który dzieli społeczeństwo na pół. Jedni uważają, że jest jest to wolność i wybór kobiety, zaś drudzy, że jest...

Gdzie jechać na wakacje 2021? Lista bezpiecznych państw

Lista krajów gdzie można latać z Polski bez kwarantanny po przylocie: AlbaniaBułgariaChorwacjaCzarnogóraDominikanaEgiptHiszpania i Wyspy KanaryjskieKeniaKostarykaKubaLuksemburgMacedoniaMaderaMalediwyMaltaMeksykSzwecjaTurcjaWyspy Zielonego PrzylądkaTanzania i ZanzibarZjednoczone Emiraty Arabskie

Przeraźliwa przepowiednia Jackowskiego! ,,To się stanie”

Krzysztof Jackowski jest jednym z najpopularnieszych jasnowidzów w Polsce. Niejednokrotnie jego wizje się spełniły, ale ta, którą przepowiedział na lato 2021 przeraża!

Niedzielski ostrzega! Może zrobić się niebezpiecznie

Tak się wszystko zaczęło... Koronawirus obecny jest w Polsce od marca 2020 roku. Od czasu pandemii dużo się zmieniło,...

Lech Wałęsa okradziony! Dawno nie było mu tak przykro

Lech Wałęsa od kilku lat jest właścicielem restauracji w Gdańsku. To co zdarzyło się pod koniec maja sprawiło mu wiele przykrości i...
koronawirus
Danuta Holecka ma poważne problemy ze zdrowiem? Już od kilku miesięcy nie prowadzi ,,Wiadomości''. Według ustaleń przyczyną zniknięcia z ekranów jest jest ciężki stan zdrowia. Danuta Holecka Danuta Holecka pracuje w Telewizji Polskiej już ponad 30 lat. Kobieta w TVP prowadziła poranne jak i główne wydanie ,,Wiadomości'' niezmiennie od kilkudziesięciu...