sobota, 18 września, 2021
Godzinnik.pl Polska Koronawirus mamy nowy rekord!

[14.11.2020] Koronawirus mamy nowy rekord!


Ministerstwo Zdrowia 14 listopada poinformowało o nowych przypadkach koronawirusa. W sobotnim raporcie zanotowano rekord osób, które zmarły przez zakażenie. 25 571 to liczba dodatnich, potwierdzonych testów i śmierci 548 osób, u których stwierdzono infekcję SARS-CoV-2.Nowe przypadki pojawiły się w województwie śląskim (3453), dolnośląskim (2794), wielkopolskim (2742), mazowieckim (2419), małopolskim (2202), łódzkim (1487), lubelskim (1563), pomorskim (1328), świętokrzyskim (1177), podkarpackim (1162), zachodniopomorskim (1045), warmińsko-mazurskim (990), kujawsko-pomorskim (955), opolskim (799), lubuskim (760) i podlaskim (695).

Niewiarygodne ile zarabia Jackowski! Ceny zwalają z nóg

Obecna ilość przypadków

Od początku pandemii w Polsce zostały potwierdzonye dodatnie testy u 691 119 osób. Dzisiejszy dzień jest absolutnym rekordem jeśli chodzi o zgony osób zakażonych. Przypomnijmy, że wcześniejszy rekord koronawirusa w Polsce to 27 875 przypadków natomiast zanotowanych zgonów 445.

Dzisiaj w szpitalach zajętych jest 22 320 łóżek covid-owych, a podłączonych do respiratorów jest 2 126 pacjentów. Na kwarantannie w całej Polsce przebywa 440 025 osób, a pod nadzorem epidemiologicznym objęte jest łącznie 30 625 osób.

W ubiegłym tygodniu premier Polski, Mateusz Morawiecki zapowiedział, że jeśli pandemia wciąż będzie miała tendencje wzrostową to będzie potrzebna narodowa kwarantanna.

Samych przypadków dodatnich jest mniej dlatego szef rządu opublikował na Facebooku wystąpienie, w którym stwierdził, że nie ma potrzeby wprowadzania w całym kraju pełnego lockdownu.

Znoszone obostrzenia

Nie żyje polski sportowiec! Zginął w tragicznym wypadku samochodowym


W piątek rozmowę z Radiem Zet odbył profesor, szef doradców premiera ds.pandemii, Andrzej Horban, który powiedział, że możemy spodziewać się zniesienia obostrzeń najwcześniej w połowie grudnia. Nie wyklucza też, że nastąpi to później.

Ratunkiem, który zniweluje tak dużą ilość zgonów i nowe przypadki COVID-19 najprawdopodobniej będzie nowa szczepionka, która została ukazana światu w poniedziałek przez amerykański koncern farmaceutyczny Pfizer.

Dyrektor generalny firmy powiedział, że skuteczność szczepionki to aż 90 procent. Niewiele lekarzy i osób ze środowiska medycznego spodziewało się tak dobrej reakcji orgazmu człowieka na przeciwciała SARS-CoV-2.

Mężczyzna zamordował narzeczoną! Na koniec wydłubał jej oczy. Wszystkiemu przyglądały się dzieci!

Tragiczna śmierć dziecka! 2,5-latek wypadł z okna

Dzisiaj około godziny 8:00 doszło do tragicznego wypadku. 2,5-latek wypadł z okna w jednym z mieszkań w Poznaniu. Lekarzom nie udało się...

Tragedia w restauracji McDonald’s! Zginął 42-latek płacąc za zamówienie

Mężczyzna kiedy kupował jedzenie z McDrive schylił się po kartę płatniczą, która mu spadła. Niefortunnie samochód ruszył, miażdżąc 42-latka. Mężczyzna zmarł na...

Ministerstwo Zdrowia przekazało tragiczne wiadomości! Stan wyjątkowy w całej Polsce?

Ministerstwo Zdrowia przekazało zaskakujące dane. Adam Niedzielski już wczoraj zaznaczył, że w Polsce obecna jest kolejna fala COVID-19. Ministerstwo...

Niewiarygodne ile zarabia Jackowski! Ceny zwalają z nóg

Ile zarabia Jackowski? Krzysztof Jackowski wyznał ile dostaje za poszukiwania osób. Kwoty jakie przekazał do wiadomości publicznej zwalają z nóg.

Rząd szykuje kolejne zmiany! Polacy zaskoczeni

Rząd zapowiada odejście od opieki w dużych instytucjach na rzecz zapewnienia wsparcia w środowisku lokalnym, w miejscu zamieszkania – takie jest główne założenie „Strategii rozwoju...

Mężczyzna zamordował narzeczoną! Na koniec wydłubał jej oczy. Wszystkiemu przyglądały się dzieci!

Robert G. brutalnie zamordował swoją narzeczoną. Zadał jej kilkadziesiąt ciosów nożem, a następnie wydłubał oczy. Całej sytuacji przyglądały się dzieci cierpiącej kobiety.

Znany piosenkarz miał wypadek! To już koniec kariery?

Jeden z najpopularniejszych piosenkarzy miał wypadek. Konieczna będzie operacja i długa rehabilitacja. Artysta nie pojawi się na scenie w najbliższym czasie.

Maryla Rodowicz umiera? ,,To jest koniec”

Maryla Rodowicz umiera? W mediach społecznościowych umieściła wpis, którym wielu fanów się przejęło. Piosenkarka musiała być hospitalizowana, a jej koncert był pod...

Dramat Edyty Górniak! ,,Złamała kręgosłup”

Edyta Górniak dostała ogromny cios, bowiem jej matka ma ogromne problemy ze zdrowiem. Nie wiadomo czy piosenkarka przeprowadzi się do domu rodziców,...