niedziela, 29 listopada, 2020
Godzinnik.pl Polska Koronawirus mamy nowy rekord!

[14.11.2020] Koronawirus mamy nowy rekord!

Ministerstwo Zdrowia 14 listopada poinformowało o nowych przypadkach koronawirusa. W sobotnim raporcie zanotowano rekord osób, które zmarły przez zakażenie. 25 571 to liczba dodatnich, potwierdzonych testów i śmierci 548 osób, u których stwierdzono infekcję SARS-CoV-2.Nowe przypadki pojawiły się w województwie śląskim (3453), dolnośląskim (2794), wielkopolskim (2742), mazowieckim (2419), małopolskim (2202), łódzkim (1487), lubelskim (1563), pomorskim (1328), świętokrzyskim (1177), podkarpackim (1162), zachodniopomorskim (1045), warmińsko-mazurskim (990), kujawsko-pomorskim (955), opolskim (799), lubuskim (760) i podlaskim (695).

Sondaż: Polacy ocenili działania rządu w walce z koronawirusem

Obecna ilość przypadków

Od początku pandemii w Polsce zostały potwierdzonye dodatnie testy u 691 119 osób. Dzisiejszy dzień jest absolutnym rekordem jeśli chodzi o zgony osób zakażonych. Przypomnijmy, że wcześniejszy rekord koronawirusa w Polsce to 27 875 przypadków natomiast zanotowanych zgonów 445.

Dzisiaj w szpitalach zajętych jest 22 320 łóżek covid-owych, a podłączonych do respiratorów jest 2 126 pacjentów. Na kwarantannie w całej Polsce przebywa 440 025 osób, a pod nadzorem epidemiologicznym objęte jest łącznie 30 625 osób.

W ubiegłym tygodniu premier Polski, Mateusz Morawiecki zapowiedział, że jeśli pandemia wciąż będzie miała tendencje wzrostową to będzie potrzebna narodowa kwarantanna.

Samych przypadków dodatnich jest mniej dlatego szef rządu opublikował na Facebooku wystąpienie, w którym stwierdził, że nie ma potrzeby wprowadzania w całym kraju pełnego lockdownu.

Znoszone obostrzenia

Koniec godzin dla seniorów. Program budził od początku ogromne wątpliwości


W piątek rozmowę z Radiem Zet odbył profesor, szef doradców premiera ds.pandemii, Andrzej Horban, który powiedział, że możemy spodziewać się zniesienia obostrzeń najwcześniej w połowie grudnia. Nie wyklucza też, że nastąpi to później.

Ratunkiem, który zniweluje tak dużą ilość zgonów i nowe przypadki COVID-19 najprawdopodobniej będzie nowa szczepionka, która została ukazana światu w poniedziałek przez amerykański koncern farmaceutyczny Pfizer.

Dyrektor generalny firmy powiedział, że skuteczność szczepionki to aż 90 procent. Niewiele lekarzy i osób ze środowiska medycznego spodziewało się tak dobrej reakcji orgazmu człowieka na przeciwciała SARS-CoV-2.

Drugi lockdown gorszy. Nauczyciele mówią jak zmienili się uczniowie

Ojciec Trzech Milionerów otrzymuje diagnozę, która rodzi pytania

Otrzymanie niepokojącej diagnozy zdrowotnej jest trudne samo w sobie. Kiedy Richard Mason dowiedział się, że cierpi na mukowiscydozę,...

Koronawirus: to może zmniejszyć ryzyko zakażenia o połowę!

Brytyjscy naukowcy udowodnili, że jedną ze skutecznych metod ograniczenia ryzyka zarażenia koronawirusem jest spanie przy otwartym oknie. ...

Te zdjęcia sprawiły, że fotograf został usunięty z Korei Północnej

Eric Lafforgue nie kocha niczego bardziej od podróżowania po świecie i robienia niesamowitych zdjęć swoim aparatem. Od 2008 roku ten zawodowy fotograf...

1 grudnia w całej Polsce zgasną światła, to dotyczy wszystkich Polaków

Polskie miasta szykują akcję protestacyjną przeciwko wetu Polski wobec podziału środków unijnych. Już 1 grudnia o godz. 17:00 na ulicach zapadnie ciemność, by...

Nie żyje 30-latka. Tragiczna wizyta w salonie piękności.

30-letnia kobieta zmarła podczas wizyty w salonie piękności. Do zdarzenia doszło w Gdańsku, gdy klientka była w trakcie zabiegu relaksacyjnego. Sprawę bada...

Proboszcz mimo pandemii rusza z kolędą. Tym razem z dwoma kopertami!

Proboszcz z Witoszowa Dolnego przygotowuje się do tradycyjnej kolędy w domach parafian. Do wiernych wysłał już list z dwiema kopertami na pieniądze.