Początek wojny? USA przekażą Czechom za darmo osiem śmigłowców

799
twitter.com, @POTUS

Czechy otrzymają od Stanów Zjednoczonych za darmo osiem śmigłowców, w tym sześć szturmowych i dwa wielozadaniowe – poinformowała na Twitterze w nocy z czwartku na piątek ambasada USA w Pradze. Przekazanie maszyn odbędzie się w ramach programu Excess Defense Articles (EDA), który pozwala na przekazywanie sojusznikom sprzętu wycofanego z eksploatacji w armii USA.

Wiceprezydent USA apeluje. Świat na krawędzi III wojny światowej

Samoloty dla Czech

W 2019 roku Czechy zamówiły w USA osiem śmigłowców wielozadaniowych UH-1Y Venom i cztery śmigłowce szturmowe AH-1Z Viper, produkowane przez firmę Bell. Koncern rozpoczął produkcję pierwszego Vipera dla czeskiej armii w lutym br.


Dżihadyści wezwani do mordowania seniorów w krajach Zachodu. ,,Życie niewiernych w USA i w Europie musi zamienić się w piekło”

W sumie Czesi będą więc dysponować 20 amerykańskimi maszynami. Minister obrony Jana Czernochova uzgodniła dostawę ośmiu maszyn podczas wizyty w Waszyngtonie w kwietniu br. Jak poinformowała, do resortu obrony wpłynęło niedawno pismo zapowiadające realizację ustaleń. W ramach programu EDA Czechy otrzymają sześć śmigłowców AH-1Z i dwa UH-1Y. Strona czeska zapłaci tylko za modernizację i transport maszyn – poinformowała amerykańska ambasada.


Zapadła decyzja w sprawie Chersonia i Zaporoża. Tak daleko Putin się jeszcze nie posunął

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here