Niewiarygodne, do czego chcą doprowadzić Rosjanie ,,z okazji” ukraińskiego święta państwowego. Trwają już przygotowania

490
unsplash.com, Annie Spratt

Rosyjskie wojska gromadzą w pobliżu granic Ukrainy systemy rakietowe S-300, które prawdopodobnie zostaną wykorzystane do ostrzeliwania obiektów cywilnych „z okazji” ukraińskiego święta państwowego, przypadającego 24 sierpnia – poinformowało w czwartek na Telegramie Centrum Komunikacji Strategicznej Sił Zbrojnych Ukrainy.

Wiceprezydent USA apeluje. Świat na krawędzi III wojny światowej

Rosjanie szykują atak

„Na początku sierpnia z Ułan Ude (stolicy Buriacji na rosyjskiej Syberii, niedaleko granicy z Mongolią – PAP) wyjechało 28 wagonów przewożących 32 pociski do systemów S-300. Do granicy z Ukrainą (broń ta) przybędzie najpewniej po 20 sierpnia” – czytamy w raporcie Centrum (telegram).

Nie żyje 19 osób. Wszystko przez spożycie podrabianego alkoholu

Powiadomiono również, że do połowy sierpnia z magazynów w mieście Kotowo (w obwodzie wołgogradzkim, w zachodniej części Rosji) wyjęto ponad 120 pojemników transportowo-startowych zawierających pociski do S-300. Ponadto w Ziabrauce na południowym wschodzie Białorusi, ok. 20 km od granicy z Ukrainą, wróg miał zgromadzić ponad 60 takich kontenerów.„Wiadomo także, że w okolicach Dżankoja na Krymie (gdzie we wtorek doszło do eksplozji – PAP) znajdowało się niemal 440 pojemników z pociskami do S-300. Na razie trudno powiedzieć, czy w wyniku incydentu kontenery zostały zniszczone zupełnie, częściowo, czy też ocalały” – powiadomiła ukraińska armia.

Dżihadyści wezwani do mordowania seniorów w krajach Zachodu. ,,Życie niewiernych w USA i w Europie musi zamienić się w piekło”

S-300 to systemy obrony powietrznej produkcji sowieckiej i rosyjskiej, których zasadniczym przeznaczeniem jest zwalczanie wrogich rakiet i samolotów. 22 lipca brytyjskie ministerstwo obrony powiadomiło, że tego rodzaju uzbrojenie jest coraz częściej używane przez agresora do atakowania celów naziemnych, chociaż „słabo się do tego nadaje”. W ocenie resortu świadczy to o tym, że rosyjskie zasoby pocisków szybko się wyczerpują.

Wielu ukraińskich polityków i ekspertów przewiduje, że 23-24 sierpnia, czyli w przeddzień i w Dniu Niepodległości Ukrainy, najeźdźcy mogą zintensyfikować częstotliwość ataków rakietowych na obiekty cywilne.

Rosyjskie wojska ostrzelały kolumnę cywilów. Co najmniej 23 zabitych i 28 rannych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here