Niebezpieczeństwo dla wszystkich Polaków. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji ostrzega

3287

We wtorek spodziewane są ekstremalne zjawiska pogodowe wraz z upałami – ostrzega Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Alerty przed burzami z gradem i wysoką temperaturą wydał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Rosyjskie wojska przeprowadziły symulację ataku radiologicznego. Putin szykuje atak?

Ministerstwo ostrzega

„Wysokie prawdopodobieństwo wystąpienia silnych wiatrów i burz – miejscami z gradem. Dziś spodziewane są ekstremalne zjawiska pogodowe wraz z upałami” – czytamy we wpisie MSWiA na Twitterze. Resort przypomina, że gdy zauważy się niebezpieczną sytuację zagrażającą życiu lub zdrowiu, należy dzwonić na numer alarmowy 112. MSWiA wskazuje też, co można zrobić, aby na czas burzy zabezpieczyć dom. „Zamknij drzwi i okna. Z balkonu, tarasu, podwórka i obejścia usuń lub zabezpiecz przedmioty, które mogłyby zostać porwane przez wiatr. Odłącz urządzenia elektryczne od źródła prądu” – zaleca.


Zapadła decyzja w sprawie Chersonia i Zaporoża. Tak daleko Putin się jeszcze nie posunął

IMGW we wtorek wydał alerty przed burzami z gradem na terenie trzynastu województw. Ostrzeżenia mają przeważnie pierwszy stopień. Wyższy, drugi stopień obowiązuje na południu Śląska i Małopolski. W czasie burz prędkość wiatru może osiągać do 80 km/h, spadnie nawet 45 mm deszczu. Ostrzeżeń przed burzą nie ma tylko w województwach zachodniopomorskim i lubuskim, a także na Podlasiu oraz w części województwa mazowieckiego i lubelskiego. W tej wschodniej części kraju IMGW wydał natomiast alerty drugiego stopnia przed upałem. Termometry pokażą nawet 32 stopni w dzień i do 19 stopni w nocy.


Wyciek przy gazociągu Nord Stream. W pobliżu zrobserowoano rosyjskie okręty

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here