Jarosław Kaczyński podejmie kluczową decyzję? Koalicja PiS i PSL

576
twitter.com, @daniel_sempere1

Koalicji PSL z PiS jak widać nie ma i nie będzie, nie jesteśmy nią zainteresowani, ja ją wykluczam – oświadczył we wtorek w rozmowie z PAP.PL szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. PiS chciał zlikwidować PSL, a trudno wchodzić w koalicję z tymi, którzy próbują cię zlikwidować – dodał.

Śmierć prezydenta Gdańska. Oskarżony podczas rozprawy krzyczał "Allah Akbar"

Koalicja PiS i PSL

Szef PSL zapytany został w Studiu PAP, czy kategorycznie wyklucza jakąkolwiek koalicję PSL z PiS. Pod koniec lipca prezes PiS Jarosław Kaczyński powiedział, że takie rozmowy były prowadzone, jednak „byłoby trudno o koalicję”.

„Tej koalicji nie będzie, jak widać jej nie ma i nie będzie. Nie jesteśmy nią zainteresowani. Ja ją wykluczam” – oświadczył szef PSL.


Kosiniak-Kamysz dodał, że PiS jest partią, która chciała „zlikwidować PSL”. „Przecież to mówiła (była – PAP) rzecznik tej partii pani Beata Mazurek, że powinniśmy być zlikwidowani, więc trudno wchodzić w koalicje z tymi, którzy cię próbują likwidować” – zaznaczył, odnosząc się do wypowiedzi Mazurek, która po ujawnieniu w 2018 roku kolejnych nagrań z restauracji „Sowa i Przyjaciele” stwierdziła, że „PSL powinien być wyeliminowany z życia publicznego”.


Zapadła decyzja w sprawie Chersonia i Zaporoża. Tak daleko Putin się jeszcze nie posunął

Lider PSL podkreślił, że najlepszym wyjściem w kontekście przyszłorocznych wyborów parlamentarnych będzie wystartowanie partii opozycyjnych w dwóch blokach. „To jest wielka szansa na stabilne rządy, na możliwość rządzenia, łącznie z tym, że ta większość nie będzie większością minimalną, tylko dającą taką dużą zwrotność i dużą sprawność rządzenia” – powiedział.

Pytany o możliwość startu ze wspólnej listy PSL i Polski 2050 Szymona Hołowni odpowiedział, że widzi wiele punktów wspólnych między obiema partiami dotyczącymi „choćby dotyczące energetyki odnawialnej, podejścia do Unii Europejskiej, czy spraw konstytucji i praworządności”.

Kosiniak-Kamysz zaznaczył jednocześnie, że dla PSL ważne są „wartości chrześcijańskie, tradycyjne, narodowe, ludowe”. „To jest coś, co jest bardzo ważne i chcemy to mocno akcentować” – podkreślił.

Nie żyją pierwsi zmobilizowani Rosjanie. Putin stracił 70 procent swojej armii

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here