Rosja rozmieszcza miny przeciwpiechotne. Wielka Brytania apeluje

244
twitter.com, @kms_d4k

Rosja najprawdopodobniej rozmieszcza wzdłuż swych linii obronnych w Donbasie, na wschodzie Ukrainy, miny przeciwpiechotne, w tym pochodzące z sowieckich zapasów PFM-1 i PFM-1S, które stanowią duże zagrożenie dla ludności cywilnej – przekazało w poniedziałek brytyjskie ministerstwo obrony.

,,Teraz możemy powiedzieć prawdę''. Rosjanie zabili "Ducha Kijowa"

Działania Rosjan na Ukrainie

„Jest wysoce prawdopodobne, że Rosja rozmieszcza miny przeciwpiechotne w celu ochrony i powstrzymania swobody ruchu wzdłuż swoich linii obronnych w Donbasie. Miny te mają potencjał do powodowania dużej liczby ofiar zarówno wśród wojska, jak i lokalnej ludności cywilnej. W Doniecku i Kramatorsku Rosja najprawdopodobniej próbowała zastosować rozrzucane miny przeciwpiechotne PFM-1 i PFM-1S. Powszechnie nazywana +miną motylkową+ seria PFM-1 jest głęboko kontrowersyjną, niewyszukaną bronią” – napisano w codziennej aktualizacji wywiadowczej.


Odpowiadał za bezpieczeństwo elektrowni atomowej w Zaporożu. Został uprowadzony przez Rosjan

„PFM-1 były używane z niszczącym skutkiem w wojnie sowiecko-afgańskiej, gdzie jak się uważa, okaleczyły dużą liczbę dzieci, które myliły je z zabawkami. Jest bardzo prawdopodobne, że sowieckie zapasy używane przez Rosję uległy z czasem degradacji i są obecnie wysoce zawodne i nieprzewidywalne. Stanowi to zagrożenie zarówno dla miejscowej ludności, jak i dla humanitarnych operacji rozminowywania” – dodano. 


,,Władimir Putin użyje broni nuklearnej''. Były dyrektor CIA ostrzega

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here