Chiny chcą zaatakować Tajwan. Amerykański wywiad ostrzega

4121
forsal.pl

– Amerykańskie służby wywiadowcze oceniają, że tocząca się na Ukrainie wojna nie ośmieli Chin do ataku na Tajwan – przekazał na wtorkowym posiedzeniu w Senacie Dyrektor Wywiadu Narodowego Avril Haines. – Chiny rozwijają swój potencjał militarny tak, by móc zająć Tajwan – zaznacza Haines.

Chiny chcą przejąć Tajwan
time.com
Przygotowania w Polsce do wybuchu elektrowni atomowej na Ukrainie. Zapasy jodku potasu już dotarły

Chiny chcą przejąć Tajwan

– Pekin jest najprawdopodobniej zaskoczony stopniem zjednoczenia USA i Europy wobec agresji Rosji, w tym nałożonymi na Moskwę sankcjami oraz ograniczonymi postępami sił rosyjskich na Ukrainie – zaznacza Avril Haines w trakcie przesłuchania przed senacką komisją ds. sił zbrojnych. – Chiny na pewno obserwują toczącą się na Ukrainie wojnę i wyciągają z niej wnioski w kontekście Tajwanu – dodaje.

Papież Franciszek apeluje. Jest coraz gorzej

Zjednoczenie USA z Europą osłabia pewność Chin

– To co obecnie dzieje się z Rosją, może osłabić pewność Chin, że mają wystarczające możliwości, by podbić Tajwan siłą – przekazuje Haines, nadzorująca prace służb wywiadowczych USA.Chiny chcą przejąć Tajwan
politico.com
Ambasador Polski w Rosji zaniepokojony. "Trudna decyzja"

Tajwan przejęty nie koniecznie siłą

– Chiny będą raczej dążyć do tego, by zjednoczyć Tajwan z ChRL w sposób pokojowy, w stopniowym procesie, wątpię, by chciały użyć siły – informuje Berrier, dyrektor Agencji Wywiadu. – Chiny wyciągają „bardzo interesujące nauki” z wojny w Ukrainie, które dotyczą m.in. taktyki działania małych oddziałów czy znaczenia dowództwa na różnych szczeblach – dodaje.

PiS domaga się ogromnych pieniędzy. Niemcy muszą oddać ponad 6 bilionów złotych

Tajwan zbuntowaną prowincją Chin

Tajwan uważany jest jako zbuntowana prowincja Chin, przez komunistyczne władze Pekinu. Rząd demokratyczny w Tajwanie uważa się za niezależną od ChRL wyspę Republiki Chińskiej. Mimo, że USA formalnie nie utrzymują stosunków dyplomatycznych z Tajwanem, to są oni sojusznikami. W dodatku USA dostarczają do Tajwanu najwięcej broni. Może to zmniejszać w pewnym stopniu odwagę Chin do przejęcia wyspy.

Prezes PiS ośmieszony. ,,Każdy może mieć swoje zdanie"

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here