Andrzej Poczobut zostanie skazany na śmierć? Więzionemu dziennikarzowi postawiono nowe zarzuty

549
twitter.com, @Tsihanouskaya

Andrzejowi Poczobutowi, dziennikarzowi i aktywiście Związku Polaków na Białorusi, postawiono nowe zarzuty – poinformowało w środę niezależne Białoruskie Stowarzyszenie Dziennikarzy (BAŻ). Poczobut od półtora roku przebywa w więzieniu.

Poczobut zostanie skazany na śmierć
twitter.com, @erniebarbarash
Śmierć Franciszka Pieczki. Wzruszające słowa podczas pogrzebu

Poczobut zostanie skazany na śmierć?

„Do poprzedniego zarzutu wniecania wrogości dodano Poczobutowi również zarzuty nawoływania do środków ograniczających (sankcji), których celem jest uszczerbek dla bezpieczeństwa narodowego” – poinformowała niezależna organizacja.

W komunikacie, opublikowanym na serwisie Telegram, BAŻ podało, że sprawa karna Poczobuta zostanie wkrótce przekazana do sądu. (czytaj więcej).Śmierć prezydenta Gdańska. Oskarżony podczas rozprawy krzyczał "Allah Akbar"

Poczobut został zatrzymany w marcu 2021 r. W tym samym czasie władze białoruskie zatrzymały innych działaczy mniejszości polskiej, w tym szefową ZPB Andżelikę Borys. Trzy działaczki z regionalnych oddziałów ZPB wyszły z aresztu w połowie ubiegłego roku i zmuszone zostały do wyjazdu. Andżelika Borys została wypuszczona z więzienia w marcu br.

Poczobut zostanie skazany na śmierć
twitter.com, @ch_vision_by

Białoruskie środowiska obrońców praw człowieka, władze Polski i społeczność międzynarodowa, kategorycznie uznały sprawę karną wobec przedstawicieli polskiej mniejszości za „motywowaną politycznie” i pokazową represję, która wpisuje się w falę ataków na społeczeństwo obywatelskie na Białorusi i wolność słowa.

Rosyjskie wojska przeprowadziły symulację ataku radiologicznego. Putin szykuje atak?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here