środa, 16 czerwca, 2021
Godzinnik.pl Nauka Znany profesor może stracić tytuł? Złamał kodeks medyczny!

Znany profesor może stracić tytuł? Złamał kodeks medyczny!

Znany profesor Krzysztof Simon może ponieść konsekwencje swojej decyzji. Mężczyzna wziął udział w reklamie maseczek. Sprawą zajął się okręgowy rzecznik odpowiedzialności zawodowej.

Lekarz może reklamować?!

Profesor Krzysztof Simon stał się rozpoznawalny w czasie pandemii koronawirusa. Był on jednym z głównych ekspertów, którzy wypowiadali się na temat wirusa. Profesor dzielił się swoją wiedzą, a także doradzał jak można się chronić, aby nie zachorować.

Simon wziął również udział w reklamie maseczek jednego z wrocławskich producentów. W spocie zachwalał ich skuteczność, a także komfort noszenia czy oddychania. Okazuje się, że jako lekarzowi nie wolno mu reklamować niczego, a przede wszystkim wyrobów medycznych.

Naczelna Izba Lekarska zajęła się sprawą

Choć sam profesor nie uważa, aby zrobił coś złego, Naczelna Izba Lekarska zajęła się jego sprawą. Mężczyzna w jednej ze swoich wypowiedzi zapytał „Dlaczego nie mogę zarabiać na życie, promując prozdrowotne zachowania i wyroby?”.

Okręgowy rzecznik odpowiedzialności zawodowej ma natomiast inne zdanie w tej kwestii. Odnośnie wykorzystywania wizerunku w celach komercyjnych jest zabronione, a mówi o tym art. 63 ust 2 kodeksu etyki lekarskiej uchwalonego przez Krajowy Zjazd lekarzy.

Kazik Staszewski, lider zespołu ,,Kult” umiera? Przekazano tragiczne wiadomości

Zespół ,,Kult'' przekazał tragiczną wiadomość dla fanów. Ostatnie koncerty odwołano, ponieważ lider grupy jest ciężko chory? ,,Kult''

Znana aktorka kompletnie nago. Takie zdjęcia to przesada

Polska aktorka pokazała na zdjęciach na Instagramie jak morsuje. Artystka została zalana falą hejtu i komentarzami typu "Takie zdjęcia to przesada".

Córka Kaczyńskiego naraziła się na niebezpieczeństwo! ,,Mogłaś umrzeć”

Marta Kaczyńska kilka dni temu zaszczepiła się przeciw COVID-19. To co zrobiła potem przeraziło lekarzy! Naraziła się na niebezpieczeństwo......

Matka zmarła na oczach dzieci! Zginęła śmiercią tragiczną

Zginęła kobieta na wybrzeżu w Wielkiej Brytanii. Kobieta chciała skrócić sobie drogę, straciła równowagę i spadła z ogromnej wysokości.

Nie żyje wybitny Polak! ,,Na zawsze pozostaniesz w naszych sercach”

Nie żyje wicemistrz olimpijski z Melbourne z 1956 roku. Strzelec odniósł wiele sukcesów. Sportowiec zmarł w wieku 90 lat.

Rydzyk trafi do więzienia? Rusza proces

Sieć Obywatelska Watchdog oskarżyła fundację Lux Veritatis. Sprawa dotyczy nie ujawnienia wydatków fundacji, które były pobierane z publicznych pieniędzy. Proces ma ruszyć...
profesor
Danuta Holecka ma poważne problemy ze zdrowiem? Już od kilku miesięcy nie prowadzi ,,Wiadomości''. Według ustaleń przyczyną zniknięcia z ekranów jest jest ciężki stan zdrowia. Danuta Holecka Danuta Holecka pracuje w Telewizji Polskiej już ponad 30 lat. Kobieta w TVP prowadziła poranne jak i główne wydanie ,,Wiadomości'' niezmiennie od kilkudziesięciu...