poniedziałek, 2 sierpnia, 2021
Godzinnik.pl Nauka Tego nikt się nie spodziewał. Przerażające powikłania po szczepionce na COVID-19!

Tego nikt się nie spodziewał. Przerażające powikłania po szczepionce na COVID-19!


Pierwsze państwa już zaczęły szczepić obywateli. Wśród mieszkańców USA czy Wielkiej Brytanii zbierane są informacje, o efektach ubocznych jakie mają po szczepieniu.


(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

FDA podaje skutki uboczne jakie mogą powodować szczepionki na koronawirusa. Wśród nich są ostre rozsiane zapalenie mózgu, zapalenie mięśnia sercowego, poprzeczne zapalenie rdzenia kręgowego, zapalenie opon mózgowych, udar, a najmniejszą z nich jest odczyn alergiczny, który nie zagraża życiu.

Lekarze powinni zwracać uwagę na objawy u pacjentów po szczepieniu i raportować wszystko do baz danych FDA. Są to przejawy ostrożności, ponieważ podczas testów tylko 1% osób zgłaszało takie dolegliwości.

Lista, którą FDA przedstawiło to tylko potencjalne powikłania. Specjaliści wybrali najcięższe przypadki, ponieważ nikt nie będzie przejmował się bólem ręki czy lekkim odczynem po szczepieniu.


(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Mamy się o co martwić?

Według raportu firmy Pfizer w USA 0,3% osób zaszczepionych zgłosiło powiększenie węzłów chłonnych. U kilku pacjentów szczepionka wywołała drętwienie nóg, ból barku czy arytmię napadową. Alert niebezpieczeństwa zostałby uruchomiony gdyby 11% testowanych osób zgłaszało podobne objawy.

W raporcie AstraZeneca poinformowano o przypadkach zapalenia rdzenia kręgosługa, który powoduje między innymi niedowład kończyn czy zaburzenia czucia. Podczas testów obu firm zmarło 6 osób. Nie powiązano tego jednak ze szczepionkami. Wynikały z przyczyna naturalnych lub zdarzeń losowych.

Mała ilość zgłoszeń pozwoliła na uznanie szczepionki za bezpieczną. Eksperci uważają, że przy szczepieniach kilku milionów ludzi tych objawów będzie kilka tysięcy.

Szczepionka w Polsce

W Polsce również ma powstać system monitorowania zdarzeń występujących po szczepieniu. Lekarze mają informować o niepożądanych skutkach Inspekcję Sanitarną oraz Główny Inspektorat Nadzoru Farmaceutycznego.

ŹródłoWP

Premier apeluje! Każdy musi tego przestrzegać

Apeluję, aby sierpień był miesiącem bezpiecznych powrotów z wakacji, bezpiecznych powrotów do domu. Przestrzegajmy zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego - powiedział w poniedziałek...

Nowa decyzja PiS! Ty też będziesz nią zaskoczony

Wzrost o 40 proc. wynagrodzenia dla prezydenta, wzrost wysokości diet dla radnych o 60 proc., wzrost wynagrodzenia pracowników samorządowych - to niektóre...

Tragiczny wypadek! Nie żyją 2 osoby, 9 jest rannych

Dwie osoby nie żyją, a dziewięć zostało przetransportowanych do szpitala po wypadku, do którego doszło rano między Piaskami a Chełmem. W pobliżu...

Mężczyzna został uderzony siekierą przez brata. Jego stan jest ciężki

Do szpitala w Poznaniu z ranami zadanymi siekierą trafił 58-letni mężczyzna. W niedzielę wieczorem w Jastrzębowie (Wielkopolskie) uderzył go brat; poszkodowany jest...

Syn Michała Koterskiego miał poważny wypadek!

Michał Koterski i Marcelina Leszczak przeżyli chwile grozy. Była uczestniczka "Top Model" o zaistniałej sytuacji napisała w mediach społecznościowych.

Szok! Kucharz Magdy Gessler przyznał się do strasznej zbrodni

Tomasz B. był kucharzem, który pracował w restauracji Magdy Gessler, "U Fukiera" na warszawskiej Starówce. Mężczyzna brutalnie zamordował swojego kolegę.
powikłania
Amerykańska agencja przekazała niepokojące wiadomości dotyczące szczepionki Pfizer. Wszyscy, którzy przyjęli tę wakcynę mogą się obawiać... Problem ze szczepionką Pfizer Szczepionki Pfizer są pierwszymi jakie pojawiły się w obrocie, aby walczyć z koronawirusem. Zostały przepadane na grupie 40 tysięcy osób, a ich skuteczność przed ciężkim przebiegiem choroby wynosi 97%. Niepokojące...