wtorek, 13 kwietnia, 2021
Godzinnik.pl Nauka Tego nikt się nie spodziewał. Przerażające powikłania po szczepionce na COVID-19!

Tego nikt się nie spodziewał. Przerażające powikłania po szczepionce na COVID-19!

Pierwsze państwa już zaczęły szczepić obywateli. Wśród mieszkańców USA czy Wielkiej Brytanii zbierane są informacje, o efektach ubocznych jakie mają po szczepieniu.


(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

FDA podaje skutki uboczne jakie mogą powodować szczepionki na koronawirusa. Wśród nich są ostre rozsiane zapalenie mózgu, zapalenie mięśnia sercowego, poprzeczne zapalenie rdzenia kręgowego, zapalenie opon mózgowych, udar, a najmniejszą z nich jest odczyn alergiczny, który nie zagraża życiu.

Lekarze powinni zwracać uwagę na objawy u pacjentów po szczepieniu i raportować wszystko do baz danych FDA. Są to przejawy ostrożności, ponieważ podczas testów tylko 1% osób zgłaszało takie dolegliwości.

Lista, którą FDA przedstawiło to tylko potencjalne powikłania. Specjaliści wybrali najcięższe przypadki, ponieważ nikt nie będzie przejmował się bólem ręki czy lekkim odczynem po szczepieniu.

Znany aktor trafił do szpitala! Kolejna gwiazda w poważnym stanie

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Mamy się o co martwić?

Według raportu firmy Pfizer w USA 0,3% osób zaszczepionych zgłosiło powiększenie węzłów chłonnych. U kilku pacjentów szczepionka wywołała drętwienie nóg, ból barku czy arytmię napadową. Alert niebezpieczeństwa zostałby uruchomiony gdyby 11% testowanych osób zgłaszało podobne objawy.

W raporcie AstraZeneca poinformowano o przypadkach zapalenia rdzenia kręgosługa, który powoduje między innymi niedowład kończyn czy zaburzenia czucia. Podczas testów obu firm zmarło 6 osób. Nie powiązano tego jednak ze szczepionkami. Wynikały z przyczyna naturalnych lub zdarzeń losowych.

Mała ilość zgłoszeń pozwoliła na uznanie szczepionki za bezpieczną. Eksperci uważają, że przy szczepieniach kilku milionów ludzi tych objawów będzie kilka tysięcy.

Szczepionka w Polsce

W Polsce również ma powstać system monitorowania zdarzeń występujących po szczepieniu. Lekarze mają informować o niepożądanych skutkach Inspekcję Sanitarną oraz Główny Inspektorat Nadzoru Farmaceutycznego.

W sieci pojawiło się nagranie UFO! Pentagon potwierdza
ŹródłoWP

Nie żyje kolejny, znany uczestnik „ZŁOMOWISKO PL”

W ostatnim czasie zmarło kilku uczestników ,,Złomowisko PL''. Dzisiaj internet obiegła kolejna, smutna wiadomość, ponieważ nie żyje jeden z najpopularniejszych złomiarzy z...

Strzelanina przed szpitalem! Są ofiary

Do tragedii doszło pod jednym ze szpitali w Paryżu. Według świadków wyglądało to na ,,egzekucję'', a zabójca uciekł z miejsca zdarzenia.

Wzruszające chwile na pogrzebie Krzysztofa Krawczyka

W sobotę odbył się pogrzeb Krzysztofa Krawczyka. Uroczystość była bardzo wzruszająca. Żona zmarłego nie kryła swojej rozpaczy. Pogrzeb...

Nie żyje światowa gwiazda! Miał raka

Nie żyje słynny aktor. Wszyscy kojarzymy go z "Rodziny Soprano". Mężczyzna miał 64 lata. Niestety przegrał walkę z rakiem.

Nie żyje 17-latka! Do wanny wpadł jej podłączony do ładowarki telefon

Doszło do tragicznej śmierci 17-latki z województwa pomorskiego. Dziewczyna postanowiła się wykąpać, a niedaleko był podłączony telefon do ładowania.

Znany aktor trafił do szpitala! Kolejna gwiazda w poważnym stanie

Znany aktor trafił do szpitala. O smutnych wiadomościach sam poinformował swoich fanów za pomocą mediów społecznościowych. Jacek Borkowski...
powikłania
Maryla Rodowicz jest niekwestionowaną gwiazdą polskiej estrady. Wokalistka nie przerwanie od ponad 50 lat występuje i zachwyca swoich fanów. Szczepionka na COVID-19 Tuż przed świętami wielkanocnymi Maryla Rodowicz doczekała się na swoją kolej, aby zaszczepić się przeciwko COVID-19. Piosenkarka podzieliła się ze swoimi fanami smutnymi wieściami. Okazuje się, że...