środa, 28 lipca, 2021
Godzinnik.pl Nauka ZDROWIE Czy Polska wróci do czerwonej strefy? Rzecznik rządu podał szczegóły

Czy Polska wróci do czerwonej strefy? Rzecznik rządu podał szczegóły


Polska może wrócić do czerwonej strefy już niedługo. Rzecznik rządu na konferencji prasowej podał terminy.Rzecznik rządu Piotr Müller ostrzega:

„JEST SZANSA, ŻE PO ŚWIĘTACH BOŻEGO NARODZENIA PRZEJDZIEMY DO STREFY CZERWONEJ, A BYĆ MOŻE W KOLEJNYCH TYGODNIACH W NIEKTÓRYCH POWIATACH BĘDĄ OBOWIĄZYWAŁY STREFY ŻÓŁTE”

Niedziela handlowa w zamierzeniach rządu miała pomóc rozładować tłumy ludzi szturmujących galerie handlowe i rozłożyć obłożenie na większą ilość dni. Może ona jednak okazać się zgubna, ponieważ w Mikołajki sklepy nie nadążały z obsługą klientów.

Restrykcje wciąż obowiązują

Wzrost zachorowań maleje, jednak dodatkowa niedziela handlowa może wszystko zmienić. Rząd czeka na informacje jak wygląda sytuacja. Pozwoli to podjąć konkretne decyzje. Wielu z nas nie pamięta, że obowiązujące restrykcje są ustanowione do 27 grudnia.

28 grudnia dowiemy się co dalej. Rząd planuje powrócić do podziału Polski na strefy. Czerwona strefa zostanie wprowadzona gdy średnia dzienna zachorowań z 7 dni przekroczy 19 tysięcy, żółta gdy zostanie przekroczony próg 9,4 tysiąca. Jeśli w czasie Świąt przestaniemy przestrzegać obostrzeń, cała Polska może zostać objęta czerwoną strefą co oznaczałoby większą ilość ograniczeń.

Tragedia na Dolnym Śląsku! Znaleziono szczątki dziecka w walizce


Pobożne życzenia

Rzecznik rządu w swoich wypowiedziach był bardzo optymistyczny. Wszyscy zastanawiamy się kiedy nasze życie wróci do normy. Piotr Müller uważa, że dzięki szczepieniom pandemia ma szansę skończyć się w drugiej połowie 2021 roku.

Są to pobożne życzenia rządu, ponieważ 2/3 Polaków nie chce się zaszczepić. Zachęcanie, bonusy czy nagrody nie zmieniają podejścia do szczepionki, która powstała w tak krótkim czasie.

Siostrzeniec Morawieckiego ostro go krytykuje! "Nie mamy kontaktu"
ŹródłoOnet

Magda Gessler wdała się w awanturę na ulicy! Nikt się nie spodziewał takiego zachowania restauratorki

Marcin Bustowski udał się pod restaurację w Karpaczu, gdzie transmitował na żywą awanturę z Magdą Gessler. Restauratorka w pewnym momencie nie wytrzymała...

Polska w niebezpieczeństwie!

Kolejne niebezpieczeństwo dla Polski. Choroba może się szybko rozprzestrzenić. Aktualnie w USA monitorowanych jest ponad 200 osób pod kątem zakażenia małpią osobą...

Nie żyje znany aktor. Zagrał w wielu popularnych filmach

Zmarł aktor znany z takich produkcji jak: "Braveheart. Waleczne serce", czy "Gladiator". Mężczyzna zmarł na łodzi podczas wakacji. Miał 65 lat.

Druzgoczący wypadek Izabeli Trojanowskiej podczas występu. Koniczna była wizyta w szpitalu

Izabela Trojanowska podczas Wakacyjnej Trasy Dwójki 2021 przewróciła się na scenie. Upadek wyglądał na bardzo groźny. Konieczna była wizyta w szpitalu.

Kobieta uderzyła samochodem w rodzinę i… zaczęła tańczyć. Szokujące nagranie

Kobieta z otarciami na ciele zaczęła tańczyć tuż po spowodowaniu tragicznego wypadku. Mieszkanka Lipiecka już wcześniej spowodowała dwa wypadki, ale nie została...

Zmarł popularny aktor! Jego ciało znaleziono w domu

Nie żyje aktor, który był bardzo popularny w latach 90. Artysta został znaleziony przez funkcjonariuszy policji w swoim domu. W chwili śmierci...
Polska
Adam Darski był dzisiaj w szpitalu. W mediach społecznościowych udostępnił zdjęcia z pobytu w placówce medycznej... Miał białaczkę... Adam "Nergal" Darski kilka lat temu przechodził ciężką chorobę. Był to poważny nowotwór. Wokalista zespołu Behemoth musi być teraz pod obserwacją lekarzy. Nergal bardzo często bywa w szpitalach. Dzisiaj na Instagram'ie udostępnił zdjęcia...