wtorek, 13 kwietnia, 2021
Godzinnik.pl Nauka ZDROWIE Czy Polska wróci do czerwonej strefy? Rzecznik rządu podał szczegóły

Czy Polska wróci do czerwonej strefy? Rzecznik rządu podał szczegóły

Polska może wrócić do czerwonej strefy już niedługo. Rzecznik rządu na konferencji prasowej podał terminy.Rzecznik rządu Piotr Müller ostrzega:

„JEST SZANSA, ŻE PO ŚWIĘTACH BOŻEGO NARODZENIA PRZEJDZIEMY DO STREFY CZERWONEJ, A BYĆ MOŻE W KOLEJNYCH TYGODNIACH W NIEKTÓRYCH POWIATACH BĘDĄ OBOWIĄZYWAŁY STREFY ŻÓŁTE”

Niedziela handlowa w zamierzeniach rządu miała pomóc rozładować tłumy ludzi szturmujących galerie handlowe i rozłożyć obłożenie na większą ilość dni. Może ona jednak okazać się zgubna, ponieważ w Mikołajki sklepy nie nadążały z obsługą klientów.

Restrykcje wciąż obowiązują

Wzrost zachorowań maleje, jednak dodatkowa niedziela handlowa może wszystko zmienić. Rząd czeka na informacje jak wygląda sytuacja. Pozwoli to podjąć konkretne decyzje. Wielu z nas nie pamięta, że obowiązujące restrykcje są ustanowione do 27 grudnia.

28 grudnia dowiemy się co dalej. Rząd planuje powrócić do podziału Polski na strefy. Czerwona strefa zostanie wprowadzona gdy średnia dzienna zachorowań z 7 dni przekroczy 19 tysięcy, żółta gdy zostanie przekroczony próg 9,4 tysiąca. Jeśli w czasie Świąt przestaniemy przestrzegać obostrzeń, cała Polska może zostać objęta czerwoną strefą co oznaczałoby większą ilość ograniczeń.

Pozew przeciwko TVP za Smoleńsk! Żona jednej z ofiar ma dość!


Pobożne życzenia

Rzecznik rządu w swoich wypowiedziach był bardzo optymistyczny. Wszyscy zastanawiamy się kiedy nasze życie wróci do normy. Piotr Müller uważa, że dzięki szczepieniom pandemia ma szansę skończyć się w drugiej połowie 2021 roku.

Są to pobożne życzenia rządu, ponieważ 2/3 Polaków nie chce się zaszczepić. Zachęcanie, bonusy czy nagrody nie zmieniają podejścia do szczepionki, która powstała w tak krótkim czasie.

Znany aktor trafił do szpitala! Kolejna gwiazda w poważnym stanie
ŹródłoOnet

Nie żyje kolejny, znany uczestnik „ZŁOMOWISKO PL”

W ostatnim czasie zmarło kilku uczestników ,,Złomowisko PL''. Dzisiaj internet obiegła kolejna, smutna wiadomość, ponieważ nie żyje jeden z najpopularniejszych złomiarzy z...

Strzelanina przed szpitalem! Są ofiary

Do tragedii doszło pod jednym ze szpitali w Paryżu. Według świadków wyglądało to na ,,egzekucję'', a zabójca uciekł z miejsca zdarzenia.

Wzruszające chwile na pogrzebie Krzysztofa Krawczyka

W sobotę odbył się pogrzeb Krzysztofa Krawczyka. Uroczystość była bardzo wzruszająca. Żona zmarłego nie kryła swojej rozpaczy. Pogrzeb...

Nie żyje światowa gwiazda! Miał raka

Nie żyje słynny aktor. Wszyscy kojarzymy go z "Rodziny Soprano". Mężczyzna miał 64 lata. Niestety przegrał walkę z rakiem.

Nie żyje 17-latka! Do wanny wpadł jej podłączony do ładowarki telefon

Doszło do tragicznej śmierci 17-latki z województwa pomorskiego. Dziewczyna postanowiła się wykąpać, a niedaleko był podłączony telefon do ładowania.

Znany aktor trafił do szpitala! Kolejna gwiazda w poważnym stanie

Znany aktor trafił do szpitala. O smutnych wiadomościach sam poinformował swoich fanów za pomocą mediów społecznościowych. Jacek Borkowski...
Polska
Maryla Rodowicz jest niekwestionowaną gwiazdą polskiej estrady. Wokalistka nie przerwanie od ponad 50 lat występuje i zachwyca swoich fanów. Szczepionka na COVID-19 Tuż przed świętami wielkanocnymi Maryla Rodowicz doczekała się na swoją kolej, aby zaszczepić się przeciwko COVID-19. Piosenkarka podzieliła się ze swoimi fanami smutnymi wieściami. Okazuje się, że...