niedziela, 24 stycznia, 2021
Godzinnik.pl Nauka Zaszczepił się na COVID-19, tydzień później zachorował

Zaszczepił się na COVID-19, tydzień później zachorował

Pielęgniarz, który zaszczepił się na COVID-19 jest chory. Matthew W. zaczął się bardzo źle czuć już w wigilię. Poczekał do 26 grudnia i poszedł na test na koronawirusa. Kilka godzin później okazało się, że wynik wyszedł pozytywny.

Pielęgniarz z San Diego w Kalifornii 18 grudnia otrzymał dawkę szczepionki Pfizer. Czym sam pochwalił się na Instagramie. Mężczyzna, który pracuje w dwóch szpitalach w wigilię po przepracowanym dyżurze na oddziale COVID-19 zaczął bardzo źle się czuć. Najpierw poczuł dreszcze, później bolały go mięśnie, a ostatecznie był bardzo osłabiony.

Pierwszy taki przypadek

Do tej pory jeszcze nie zdarzyło się, żeby po zaszczepieniu pacjent zachorował na koronawirusa. Istnieje duża szansa, że Matthew został zarażony jeszcze przed podoaniem szczepionki, a objawy zaczęły pokazywać się już po otrzymaniu dawki.

Około 10 do 14 dni zajmuje organizmowi rozwinięcie obrony przed koronawirusem. Zarażony pielęgniarz po około tygodniu poczuł objawy, z tego wynika, że jego organizm jeszcze nie zaczął się bronić przed wirusem.



USA szczepi się, ale za wolno

Celem Donalda Trumpa i jego administracji jest zaszczepienie jak największej ilości populacji USA w pierwszej połowie 2021 roku. Okazuje się, że jeśli tempo się utrzyma, a wdrażany program będzie tak powolny jak dotychczas może okazać się, że Amerykanom zajmie to 10 lat.

ŹródłoOnet

Tragiczny finał parkowania samochodu! Kierowca zabił kobietę

Nieostrożność kierowcy i nieuwaga pieszej podprowadziły do tragicznego finału. Mężczyzna potrącił przechodzącą kobietę. Ta niestety zmarła.

Jarosława Kaczyńskiego obostrzenia nie dotyczą! Łamie je na oczach wszystkich Polaków

Koronawirus szaleje, liczba zachorowań wciąż jest spora. Politycy wciąż spotykają się w Sejmie, a my co jakiś czas słyszymy, że któryś z...

Kłopoty w raju! TVN musi działać szybko i stanowczo!

Stacja telewizyjna TVN w tym roku dużo szybciej startuje ze swoją wiosenną ramówką. W ich nowej ofercie jednak nie znajdziemy zbyt wielu...

Zwrot w aferze z „Gwiazdorem TVP”. Dziennikarz ujawnił rozmowę z mężczyzną

Dziennikarz Piotr Krysiak cały czas podsyca emocje po swoim szokującym odkryciu. Dostarcza mediom coraz nowsze informacje dotyczące gwałtu jednej z uczestniczek Miss...

Nie żyje znany artysta! Jego prace zapamiętamy na zawsze

Smutne wieści dotarły do fanów mistrza polskiego komiksu. Nie żyje znany artysta Henryk Jerzy Chmielewski. Zmarł w wieku 97 lat.

Kolejne problemy ze szczepionkami! Seniorzy muszą stać w ogromnych kolejkach

W piątek od godziny 6 rano ruszyły zapisy na szczepienia przeciwko COVID-19 dla seniorów. Okazało się, że przez problemy z infolinią osoby...