niedziela, 18 kwietnia, 2021
Godzinnik.pl Nauka WHO alarmuje o nowej epidemii. Już 173 zgony!

WHO alarmuje o nowej epidemii. Już 173 zgony!

Światowa Ogranizacja Zdrowia przekazała informacje o pojawieniu się nowego wirusa w Nigerii w Afryce Zachodniej. Sytuacja jest zła ponieważ kontynent zmaga się jeszcze z szybkim rozprzestrzenianiem SARS-CoV-2.24 listopada epidemia żółtej febry wystąpiła w pięciu stanach Nigerii: Delta, Enugu, Bauczi, Benue i Ebonyi – powiedział rzecznik prasowy WHO.

W sumie wykryto 530 przypadków nowego wirusa, z czego 48 zostało poddanych testom laboratoryjnym. Pierwsze informacje o zgonach związanych z żółtą febrą zostały przekazane Światowej Organizacji Zdrowia 1 listopada. Od początku ubiegłego miesiąca zmarły 172 osoby na  wirusa.

Osoby, które przechodziły żółtą febrę miały takie same lub podobne objawy. Większość z nich skarżyła się na bóle głowy, wymioty krwią, drgawki i utratę przytomności. Jedna z zakażonych osób miała ból gardła i czkawkę.Żółta febra to inaczej żółta gorączka, która wywoływana jest przez komary tropikalne i subtropikalne. Wirus występuje w 33 krajach Afryki i 11 Ameryki Południowej. Infekcja potrafi przebiegać pod różnymi postaciami klinicznymi, począwszy od łagodnych objawów do stanu ciężkiego, a nawet śmierci. Według ekspertów wirusem zaraża się około 90 procent tamtejszej ludności.

Liczba osób zaczepionych przeciw żółtej febrze jest relatywnie niska zważając na to, że szczepionka jest prawie w 100 procentach skuteczna i bardzo tania. Światowa Organizacja Zdrowia kilka miesięcy temu wprowadziła program szczepień przeciw żółtej gorączce, ale został on przerwany z powodu pojawienia się koronawirusa.

Nie żyje popularna aktorka z ,,Harrego Pottera”. Świat pogrążony w żałobie

Nie żyje jedna z najpopularniejszych aktorek z ,,Harrego Pottera''. Kobieta znana była rownież z...

Znany aktor dostał aż 3,5 miliona złotych od Orlenu!

Prezes Orlenu Daniel Obajtek ma w zwyczaju krytykować swoich poprzedników. Okazuje się, że swego czasu znany aktor dostawał od Orlenu nie małe...

4-latek boso i w samej pieluszce błąkał się po ulicach!

4-latek urządził sobie spacer ulicami Skierniewic. Maluch miał na sobie tylko pieluszkę. Miał dużo szczęścia, że kierowca ciężarówki go zauważył.

Zagadkowa śmierć młodego chłopaka! Matka ujawnia wyniki własnego śledztwa!

Gdy policja nie robi nic, aby wyjaśnić śmierć dziecka, matka zaczyna prowadzić własne śledztwo. Brzmi jak fabuła filmu, jednak takie rzeczy dzieją...

Kochanek zabił multimilionerkę! Zadał jej 100 ciosów!

Mogło wydawać się, że ta kobieta miała wszystko. Urodę, pieniądze i miłość. Wszystko legło w gruzach, gdy kochanek postanowił ją zabić.

Miłosne igraszki zakończyły się tragedią! Nie żyje kobieta

Miłosne igraszki zakończyły się tragedią. Para kochanków spotkała się na chwile uniesienia, niestety kobieta nie żyje. Była kompletnie...
WHO alarmuje o nowej epidemii
Nie żyje słynna dziennikarka. Kobieta zmagała się od lat z ciężką chorobą. Zmarł w wieku 61 lat, zostawiając samego zrozpaczonego męża. Nie żyje Ewa Kluczkowska 12 kwietnia po ciężkiej walce z chorobą zmarła Ewa Kluczkowska. O jej śmierci poinformował Jan Ordyński, który jest wiceprzewodniczącym Towarzystwa Dziennikarskiego oraz członkiem rady...