niedziela, 24 stycznia, 2021
Godzinnik.pl Nauka WHO alarmuje o nowej epidemii. Już 173 zgony!

WHO alarmuje o nowej epidemii. Już 173 zgony!

Światowa Ogranizacja Zdrowia przekazała informacje o pojawieniu się nowego wirusa w Nigerii w Afryce Zachodniej. Sytuacja jest zła ponieważ kontynent zmaga się jeszcze z szybkim rozprzestrzenianiem SARS-CoV-2.24 listopada epidemia żółtej febry wystąpiła w pięciu stanach Nigerii: Delta, Enugu, Bauczi, Benue i Ebonyi – powiedział rzecznik prasowy WHO.

W sumie wykryto 530 przypadków nowego wirusa, z czego 48 zostało poddanych testom laboratoryjnym. Pierwsze informacje o zgonach związanych z żółtą febrą zostały przekazane Światowej Organizacji Zdrowia 1 listopada. Od początku ubiegłego miesiąca zmarły 172 osoby na  wirusa.

Osoby, które przechodziły żółtą febrę miały takie same lub podobne objawy. Większość z nich skarżyła się na bóle głowy, wymioty krwią, drgawki i utratę przytomności. Jedna z zakażonych osób miała ból gardła i czkawkę.Żółta febra to inaczej żółta gorączka, która wywoływana jest przez komary tropikalne i subtropikalne. Wirus występuje w 33 krajach Afryki i 11 Ameryki Południowej. Infekcja potrafi przebiegać pod różnymi postaciami klinicznymi, począwszy od łagodnych objawów do stanu ciężkiego, a nawet śmierci. Według ekspertów wirusem zaraża się około 90 procent tamtejszej ludności.

Liczba osób zaczepionych przeciw żółtej febrze jest relatywnie niska zważając na to, że szczepionka jest prawie w 100 procentach skuteczna i bardzo tania. Światowa Organizacja Zdrowia kilka miesięcy temu wprowadziła program szczepień przeciw żółtej gorączce, ale został on przerwany z powodu pojawienia się koronawirusa.

Tragiczny finał parkowania samochodu! Kierowca zabił kobietę

Nieostrożność kierowcy i nieuwaga pieszej podprowadziły do tragicznego finału. Mężczyzna potrącił przechodzącą kobietę. Ta niestety zmarła.

Jarosława Kaczyńskiego obostrzenia nie dotyczą! Łamie je na oczach wszystkich Polaków

Koronawirus szaleje, liczba zachorowań wciąż jest spora. Politycy wciąż spotykają się w Sejmie, a my co jakiś czas słyszymy, że któryś z...

Kłopoty w raju! TVN musi działać szybko i stanowczo!

Stacja telewizyjna TVN w tym roku dużo szybciej startuje ze swoją wiosenną ramówką. W ich nowej ofercie jednak nie znajdziemy zbyt wielu...

Zwrot w aferze z „Gwiazdorem TVP”. Dziennikarz ujawnił rozmowę z mężczyzną

Dziennikarz Piotr Krysiak cały czas podsyca emocje po swoim szokującym odkryciu. Dostarcza mediom coraz nowsze informacje dotyczące gwałtu jednej z uczestniczek Miss...

Nie żyje znany artysta! Jego prace zapamiętamy na zawsze

Smutne wieści dotarły do fanów mistrza polskiego komiksu. Nie żyje znany artysta Henryk Jerzy Chmielewski. Zmarł w wieku 97 lat.

Kolejne problemy ze szczepionkami! Seniorzy muszą stać w ogromnych kolejkach

W piątek od godziny 6 rano ruszyły zapisy na szczepienia przeciwko COVID-19 dla seniorów. Okazało się, że przez problemy z infolinią osoby...