poniedziałek, 29 listopada, 2021
Godzinnik.pl Nauka Szczepionki na koronawirusa nie powstrzymają pandemii?! Znamy opinię ekspertów

Szczepionki na koronawirusa nie powstrzymają pandemii?! Znamy opinię ekspertów

Eksperci odkryli, że szczepionki na koronawirusa wcale nie powstrzymają pandemii. Mamy tego teraz doskonały przykład. Pomimo programu szczepień, w Polsce właśnie przechodzi trzecia fala COVID-19.

Czy da się zatrzymać pandemię?

Naukowcy z Georgetown University Medical Center w czasopiśmie „Science” zwrócili uwagę, że kluczem do powstrzymania epidemii jest ograniczenie roznoszenia wirusa przez osobę z infekcją bezobjawową oraz, u których objawy jeszcze się nie rozwinęły.

Określenie rzeczywistego potencjału przenoszenia wirusa przez osoby z infekcjami asymptomatycznymi i presymptomatycznymi z zasady jest skomplikowane, ale luki w wiedzy nie powinny stanąć na przeszkodzie do uznania roli tych zakażeń w transmisji SARS-CoV2 – mówią naukowcy.

Szczepionki to nie wszystko?!

Nie możemy polegać na samych szczepieniach, aby kontrolować pandemię. Szczepionki są świetne, jeśli chodzi o ochronę ludzi przed chorobą COVID-19, ale nie wiemy jeszcze, jak dobrze radzą sobie z ochroną przed transmisją – wytłumaczyli.

Szczepionki nie gwarantują 100 procentowej ochrony przed zachorowaniem, a także nie dają pewności, że ochronią nas przed zakażeniem. Najgorsze jest jednak to, że nie są one dostępne we wszystkich krajach. Dlatego mimo ogromu pracy i wysiłku włożonego w walkę, możemy jeszcze przez długi czas nie powstrzymać pandemii.

NEWSLETTER

Nowe restrykcje w Polsce! Pilna konferencja prasowa

Adam Niedzielski ogłosił w trybie pilnym konferencje prasową. Prawdopodobnie ze względu na coraz większą liczbę zakażeń oraz nowy wariant koronawirus w kraju...

Szykuje się wojna?! Rosja prowadzi już ćwiczenia wojskowe na granicy

Białoruski minister obrony poinformował, że w najbliższym czasie planują wraz z wojskiem Federacji Rosyjskiej ćwiczenia wojskowe na granicy z Ukrainą.

Nie żyje znany działacz PSL! Żałoba w partii

Nie żyje radny, zmarł w wieku 74 lat. Pozostawił w żałobie żonę, dzieci oraz wnuki. Źródło: wydarzenia.ineria.pl

Gigantyczna emerytura Kaczyńskiego! Suma zwala z nóg

Jarosław Kaczyński może pochwalić się sporą emeryturą. Okazuje się, że Prezes PiS posiada ogromny majątek! Przedstawiona suma może zaskoczyć wszystkich.

Masowa strzelanina w samym centrum miasta! Nie żyją trzy osoby

Do masowej strzelaniny doszło w mieście Nashville w USA. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji, trzech mężczyzn z bronią wtargnęło do mieszkania...

Ogromna wpadka Andrzeja Dudy! Polska znowu ośmieszona

Prezydent Polski jest aktywny w mediach społecznościowych. Jednak jego działania w internecie już kilka razy zostały ośmieszone przez internautów. Tym razem Polacy...

Dramat Piotra Żyły! Tego nikt się nie spodziewał

Znany sportowiec po rozwodzie związał się z Marceliną Ziętek. Tworzyli oni idealny związek, jednak od pewnego czasu media donoszą, że para przechodzi...

Tragiczna śmierć skoczka narciarskiego! Był mistrzem Polski

Były skoczek narciarski oraz reprezentant Polski zmarł w wieku 75 lat. To wielka tragedia i strata dla świata sportowego.

Maryla Rodowicz w złym stanie! To już koniec?

W ostatnim czasie stan zdrowia 75-letniej artystki znacznie się pogorszył. Czy znana wszystkim piosenkarka zrezygnuje z dalszego koncertowania?