niedziela, 24 stycznia, 2021
Godzinnik.pl Nauka Co ukrywa przed nami rząd?

Co ukrywa przed nami rząd?

Według badań w 2020 roku zmarło najwięcej ludzi od 75 lat. Okazuje się, że druga fala koronawirusa zabiła więcej ludzi niż pierwsza. Co rząd zataja przed obywatelami?


(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Od stycznia do grudnia 2020 roku zmarło o ponad 54 tysiące osób więcej niż w tym samym czasie w 2019 roku. Według Głównego Urzędu Statystycznego takiej ilości aktów zgonów nie było od 1946 roku. Rok po wojnie ofiar było o 200 tysięcy mniej niż w 2020 roku podczas pandemii.

Możemy porównać 1946 oraz 2020 rok, ponieważ w obu tych okresach był problem z dostępem do pomocy medycznej. Oczywiście w XXI wieku medycyna rozwinęła się na dużo wyższy poziom, jednak w obliczu wirusa dziesiątkuje on również służbę zdrowia. Lekarzy i pielęgniarek jest coraz mniej, sytuacja z łóżkami i sprzętem medycznym w szpitalach jest bardzo zła.

Ukryta liczba ofiar koronawirusa to około 35 tysięcy ludzi. Żyjemy w czasach, w których zdawałoby się, że ludzie nie boją się lekarzy. Okazuje się, że ze strachu przed śmiercią oraz poważnymi chorobami ludzie unikają wizyt w przychodni. W efekcie strach oraz śmierć doganiają ich szybciej niż myśleli. Ukryte ofiary to te, które nie miały nawet zrobionego testu.


(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Statystyki śmierci lepsze niż dane rządu

Mogłoby się wydawać, że rząd ma najlepsze statystyki dotyczące zachorowań oraz osób dotkniętych pandemią. Okazuje się, że najlepszymi statystykami są te o ilości zgonów w danym kraju. Akty zgonów nie są uzależnione od liczy tekstów. Pokazują jednak pełen obraz umieralności w Polsce. Dane pokazują, że w czasie drugiej fali epidemii umiera dużo więcej Polaków niż wcześniej

Od 21 tygodni można zaobserwować większą ilość wystawianych aktów zgonu. Początkowo było to kilkaset zgonów więcej, jednak przez ostatnie 9 tygodni jest ich ponad 10 tysięcy więcej. Dobrą wiadomością jest to, że od 5 tygodni ta liczba się zimniejsza, jednak poziom umieralności w Polsce nadal jest wysoki.

W 2021 roku umiera o 40% ludzi więcej niż w 2019 roku. Rekordowe wzrosty jakie zostały zanotowane to 115%. Dzięki danym statystycznym można obserwować kiedy mniej więcej zaczęła się druga fala epidemii.


(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Wakacje sprzyjały wzrostowi zachorowań

Wzrost zachorowań możemy zaobserwować od 31 sierpnia. Okazało się, że w wakacje mówiono o mniejszej ilości osób chorych to pozwoliło na rozluźnienie. Większość z nas na wakacjach nie odczuwało tego, że wirus dalej się rozprzestrzenia. Brak maseczek, zmniejszony dystans społeczny i tłumy w kurortach sprzyjały zakażeniom.

Źródłomoney.pl

Tragiczny finał parkowania samochodu! Kierowca zabił kobietę

Nieostrożność kierowcy i nieuwaga pieszej podprowadziły do tragicznego finału. Mężczyzna potrącił przechodzącą kobietę. Ta niestety zmarła.

Jarosława Kaczyńskiego obostrzenia nie dotyczą! Łamie je na oczach wszystkich Polaków

Koronawirus szaleje, liczba zachorowań wciąż jest spora. Politycy wciąż spotykają się w Sejmie, a my co jakiś czas słyszymy, że któryś z...

Kłopoty w raju! TVN musi działać szybko i stanowczo!

Stacja telewizyjna TVN w tym roku dużo szybciej startuje ze swoją wiosenną ramówką. W ich nowej ofercie jednak nie znajdziemy zbyt wielu...

Zwrot w aferze z „Gwiazdorem TVP”. Dziennikarz ujawnił rozmowę z mężczyzną

Dziennikarz Piotr Krysiak cały czas podsyca emocje po swoim szokującym odkryciu. Dostarcza mediom coraz nowsze informacje dotyczące gwałtu jednej z uczestniczek Miss...

Nie żyje znany artysta! Jego prace zapamiętamy na zawsze

Smutne wieści dotarły do fanów mistrza polskiego komiksu. Nie żyje znany artysta Henryk Jerzy Chmielewski. Zmarł w wieku 97 lat.

Kolejne problemy ze szczepionkami! Seniorzy muszą stać w ogromnych kolejkach

W piątek od godziny 6 rano ruszyły zapisy na szczepienia przeciwko COVID-19 dla seniorów. Okazało się, że przez problemy z infolinią osoby...