poniedziałek, 2 sierpnia, 2021
Godzinnik.pl Nauka Co ukrywa przed nami rząd?

Co ukrywa przed nami rząd?


Według badań w 2020 roku zmarło najwięcej ludzi od 75 lat. Okazuje się, że druga fala koronawirusa zabiła więcej ludzi niż pierwsza. Co rząd zataja przed obywatelami?


(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Od stycznia do grudnia 2020 roku zmarło o ponad 54 tysiące osób więcej niż w tym samym czasie w 2019 roku. Według Głównego Urzędu Statystycznego takiej ilości aktów zgonów nie było od 1946 roku. Rok po wojnie ofiar było o 200 tysięcy mniej niż w 2020 roku podczas pandemii.

Możemy porównać 1946 oraz 2020 rok, ponieważ w obu tych okresach był problem z dostępem do pomocy medycznej. Oczywiście w XXI wieku medycyna rozwinęła się na dużo wyższy poziom, jednak w obliczu wirusa dziesiątkuje on również służbę zdrowia. Lekarzy i pielęgniarek jest coraz mniej, sytuacja z łóżkami i sprzętem medycznym w szpitalach jest bardzo zła.

Ukryta liczba ofiar koronawirusa to około 35 tysięcy ludzi. Żyjemy w czasach, w których zdawałoby się, że ludzie nie boją się lekarzy. Okazuje się, że ze strachu przed śmiercią oraz poważnymi chorobami ludzie unikają wizyt w przychodni. W efekcie strach oraz śmierć doganiają ich szybciej niż myśleli. Ukryte ofiary to te, które nie miały nawet zrobionego testu.

Szpitale przeciążone, ciała ofiar przechowuje się w kontenerach-chłodniach...

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Statystyki śmierci lepsze niż dane rządu

Mogłoby się wydawać, że rząd ma najlepsze statystyki dotyczące zachorowań oraz osób dotkniętych pandemią. Okazuje się, że najlepszymi statystykami są te o ilości zgonów w danym kraju. Akty zgonów nie są uzależnione od liczy tekstów. Pokazują jednak pełen obraz umieralności w Polsce. Dane pokazują, że w czasie drugiej fali epidemii umiera dużo więcej Polaków niż wcześniej

Od 21 tygodni można zaobserwować większą ilość wystawianych aktów zgonu. Początkowo było to kilkaset zgonów więcej, jednak przez ostatnie 9 tygodni jest ich ponad 10 tysięcy więcej. Dobrą wiadomością jest to, że od 5 tygodni ta liczba się zimniejsza, jednak poziom umieralności w Polsce nadal jest wysoki.

W 2021 roku umiera o 40% ludzi więcej niż w 2019 roku. Rekordowe wzrosty jakie zostały zanotowane to 115%. Dzięki danym statystycznym można obserwować kiedy mniej więcej zaczęła się druga fala epidemii.

Szpitale przeciążone, ciała ofiar przechowuje się w kontenerach-chłodniach...

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Wakacje sprzyjały wzrostowi zachorowań

Wzrost zachorowań możemy zaobserwować od 31 sierpnia. Okazało się, że w wakacje mówiono o mniejszej ilości osób chorych to pozwoliło na rozluźnienie. Większość z nas na wakacjach nie odczuwało tego, że wirus dalej się rozprzestrzenia. Brak maseczek, zmniejszony dystans społeczny i tłumy w kurortach sprzyjały zakażeniom.

Szpitale przeciążone, ciała ofiar przechowuje się w kontenerach-chłodniach...
Źródłomoney.pl

Premier apeluje! Każdy musi tego przestrzegać

Apeluję, aby sierpień był miesiącem bezpiecznych powrotów z wakacji, bezpiecznych powrotów do domu. Przestrzegajmy zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego - powiedział w poniedziałek...

Nowa decyzja PiS! Ty też będziesz nią zaskoczony

Wzrost o 40 proc. wynagrodzenia dla prezydenta, wzrost wysokości diet dla radnych o 60 proc., wzrost wynagrodzenia pracowników samorządowych - to niektóre...

Tragiczny wypadek! Nie żyją 2 osoby, 9 jest rannych

Dwie osoby nie żyją, a dziewięć zostało przetransportowanych do szpitala po wypadku, do którego doszło rano między Piaskami a Chełmem. W pobliżu...

Mężczyzna został uderzony siekierą przez brata. Jego stan jest ciężki

Do szpitala w Poznaniu z ranami zadanymi siekierą trafił 58-letni mężczyzna. W niedzielę wieczorem w Jastrzębowie (Wielkopolskie) uderzył go brat; poszkodowany jest...

Syn Michała Koterskiego miał poważny wypadek!

Michał Koterski i Marcelina Leszczak przeżyli chwile grozy. Była uczestniczka "Top Model" o zaistniałej sytuacji napisała w mediach społecznościowych.

Szok! Kucharz Magdy Gessler przyznał się do strasznej zbrodni

Tomasz B. był kucharzem, który pracował w restauracji Magdy Gessler, "U Fukiera" na warszawskiej Starówce. Mężczyzna brutalnie zamordował swojego kolegę.
rząd
Amerykańska agencja przekazała niepokojące wiadomości dotyczące szczepionki Pfizer. Wszyscy, którzy przyjęli tę wakcynę mogą się obawiać... Problem ze szczepionką Pfizer Szczepionki Pfizer są pierwszymi jakie pojawiły się w obrocie, aby walczyć z koronawirusem. Zostały przepadane na grupie 40 tysięcy osób, a ich skuteczność przed ciężkim przebiegiem choroby wynosi 97%. Niepokojące...