niedziela, 24 stycznia, 2021
Godzinnik.pl Nauka Ogromny przełom w medycynie. Szczepionka na raka!

Ogromny przełom w medycynie. Szczepionka na raka!

Na raka co roku na świecie umiera bardzo wielu ludzi. Do tej pory naukowcy głowią się nad szczepionką na nowotwór lub bardzo skutecznym lekiem. Okazuje się, że koronawirus może nam przynieść dobre skutki i pomóc w pracach nad innymi lekami.

Rak jest najczęstszą chorobą, na którą umierają ludzie. 100 milionów ludzi rocznie umiera z powodu tej choroby, w samej Polsce jest to 100 tysięcy osób. Od wielu lat naukowcy pracują nad szczepionką, która pomogłaby milionom.

„Spiegel” uważa, że szczepionka na koronawirusa może przynieść nam wiele korzyści. Od prawie roku świat sparaliżowany jest pandemią. Wielu naukowców zatrzymało wszystkie projekty, aby skupić się na walce z COVID-19. Aby jak najszybciej wprowadzić szczepionkę na rynek.



Koronawirus pomoże w walce z rakiem?

Pandemia sama w sobie wiele utrudniła, ale jej skutki choć smutne i trudne do zniesienia ostatecznie mogą wyjść nam na dobre. Wynalezienie szczepionki na COVID-19 może po pierwsze zmienić nasze nastawienie do szczepionek.

Po drugie szczepionka na koronawirusa jest nowatorskim preparatem wykorzystującym mRNA. Co to oznacza dla prób walki z nowotworem? Dzięki temu, że taki typ szczepionki został dopuszczony, naukowcy będą mieli zielone światło, aby działam w tym obszarze. Może uda się wypuścić więcej szczepionek mRNA, przeciwko nowotworom i chorobom zakaźnym.

Preparat na koronawirusa może naprowadzić naukowców na odkrywczą szczepionkę na raka. Obecnie firma Biontech zaproponowała preparat, który może cofnąć rozwój np. czerniaka skóry.

Tragiczny finał parkowania samochodu! Kierowca zabił kobietę

Nieostrożność kierowcy i nieuwaga pieszej podprowadziły do tragicznego finału. Mężczyzna potrącił przechodzącą kobietę. Ta niestety zmarła.

Jarosława Kaczyńskiego obostrzenia nie dotyczą! Łamie je na oczach wszystkich Polaków

Koronawirus szaleje, liczba zachorowań wciąż jest spora. Politycy wciąż spotykają się w Sejmie, a my co jakiś czas słyszymy, że któryś z...

Kłopoty w raju! TVN musi działać szybko i stanowczo!

Stacja telewizyjna TVN w tym roku dużo szybciej startuje ze swoją wiosenną ramówką. W ich nowej ofercie jednak nie znajdziemy zbyt wielu...

Zwrot w aferze z „Gwiazdorem TVP”. Dziennikarz ujawnił rozmowę z mężczyzną

Dziennikarz Piotr Krysiak cały czas podsyca emocje po swoim szokującym odkryciu. Dostarcza mediom coraz nowsze informacje dotyczące gwałtu jednej z uczestniczek Miss...

Nie żyje znany artysta! Jego prace zapamiętamy na zawsze

Smutne wieści dotarły do fanów mistrza polskiego komiksu. Nie żyje znany artysta Henryk Jerzy Chmielewski. Zmarł w wieku 97 lat.

Kolejne problemy ze szczepionkami! Seniorzy muszą stać w ogromnych kolejkach

W piątek od godziny 6 rano ruszyły zapisy na szczepienia przeciwko COVID-19 dla seniorów. Okazało się, że przez problemy z infolinią osoby...