sobota, 18 września, 2021
Godzinnik.pl Nauka Ogromny przełom w medycynie. Szczepionka na raka!

Ogromny przełom w medycynie. Szczepionka na raka!


Na raka co roku na świecie umiera bardzo wielu ludzi. Do tej pory naukowcy głowią się nad szczepionką na nowotwór lub bardzo skutecznym lekiem. Okazuje się, że koronawirus może nam przynieść dobre skutki i pomóc w pracach nad innymi lekami.

Rak jest najczęstszą chorobą, na którą umierają ludzie. 100 milionów ludzi rocznie umiera z powodu tej choroby, w samej Polsce jest to 100 tysięcy osób. Od wielu lat naukowcy pracują nad szczepionką, która pomogłaby milionom.

„Spiegel” uważa, że szczepionka na koronawirusa może przynieść nam wiele korzyści. Od prawie roku świat sparaliżowany jest pandemią. Wielu naukowców zatrzymało wszystkie projekty, aby skupić się na walce z COVID-19. Aby jak najszybciej wprowadzić szczepionkę na rynek.

Koronawirus pomoże w walce z rakiem?

Pandemia sama w sobie wiele utrudniła, ale jej skutki choć smutne i trudne do zniesienia ostatecznie mogą wyjść nam na dobre. Wynalezienie szczepionki na COVID-19 może po pierwsze zmienić nasze nastawienie do szczepionek.

Po drugie szczepionka na koronawirusa jest nowatorskim preparatem wykorzystującym mRNA. Co to oznacza dla prób walki z nowotworem? Dzięki temu, że taki typ szczepionki został dopuszczony, naukowcy będą mieli zielone światło, aby działam w tym obszarze. Może uda się wypuścić więcej szczepionek mRNA, przeciwko nowotworom i chorobom zakaźnym.

Preparat na koronawirusa może naprowadzić naukowców na odkrywczą szczepionkę na raka. Obecnie firma Biontech zaproponowała preparat, który może cofnąć rozwój np. czerniaka skóry.

Tragiczna śmierć dziecka! 2,5-latek wypadł z okna

Dzisiaj około godziny 8:00 doszło do tragicznego wypadku. 2,5-latek wypadł z okna w jednym z mieszkań w Poznaniu. Lekarzom nie udało się...

Tragedia w restauracji McDonald’s! Zginął 42-latek płacąc za zamówienie

Mężczyzna kiedy kupował jedzenie z McDrive schylił się po kartę płatniczą, która mu spadła. Niefortunnie samochód ruszył, miażdżąc 42-latka. Mężczyzna zmarł na...

Ministerstwo Zdrowia przekazało tragiczne wiadomości! Stan wyjątkowy w całej Polsce?

Ministerstwo Zdrowia przekazało zaskakujące dane. Adam Niedzielski już wczoraj zaznaczył, że w Polsce obecna jest kolejna fala COVID-19. Ministerstwo...

Niewiarygodne ile zarabia Jackowski! Ceny zwalają z nóg

Ile zarabia Jackowski? Krzysztof Jackowski wyznał ile dostaje za poszukiwania osób. Kwoty jakie przekazał do wiadomości publicznej zwalają z nóg.

Rząd szykuje kolejne zmiany! Polacy zaskoczeni

Rząd zapowiada odejście od opieki w dużych instytucjach na rzecz zapewnienia wsparcia w środowisku lokalnym, w miejscu zamieszkania – takie jest główne założenie „Strategii rozwoju...

Mężczyzna zamordował narzeczoną! Na koniec wydłubał jej oczy. Wszystkiemu przyglądały się dzieci!

Robert G. brutalnie zamordował swoją narzeczoną. Zadał jej kilkadziesiąt ciosów nożem, a następnie wydłubał oczy. Całej sytuacji przyglądały się dzieci cierpiącej kobiety.

Znany piosenkarz miał wypadek! To już koniec kariery?

Jeden z najpopularniejszych piosenkarzy miał wypadek. Konieczna będzie operacja i długa rehabilitacja. Artysta nie pojawi się na scenie w najbliższym czasie.

Maryla Rodowicz umiera? ,,To jest koniec”

Maryla Rodowicz umiera? W mediach społecznościowych umieściła wpis, którym wielu fanów się przejęło. Piosenkarka musiała być hospitalizowana, a jej koncert był pod...

Dramat Edyty Górniak! ,,Złamała kręgosłup”

Edyta Górniak dostała ogromny cios, bowiem jej matka ma ogromne problemy ze zdrowiem. Nie wiadomo czy piosenkarka przeprowadzi się do domu rodziców,...