sobota, 18 września, 2021
Godzinnik.pl Nauka Nowa mutacja koronawirusa. Kim jest pacjent "zero"?

Nowa mutacja koronawirusa. Kim jest pacjent „zero”?


Koronawirus jak bardzo byśmy z nim nie walczyli nadal jest bardzo niebezpieczny. Łatwo jest się nim zarazić, a wiele osób ciężko przechodzi chorobę. Niestety wirus również mutuje co utrudnia walkę z nim.

Mutacja w Wielkiej Brytanii

Gdy okazało się, że w Wielkiej Brytanii wirus zmutował i zarażonych osób jest coraz więcej władze natychmiast podjęły działania. Przez to Londyńskie stacje były sparaliżowane, ponieważ zbyt późno ogłoszono zakaz przemieszczania się. Wszyscy chcieli jak najszybciej opuścić miasto.

Nie wiadomo jeszcze jak nowa mutacja zareaguje na szczepionkę. Jedyne co wiadomo to, że wirus rozprzestrzenia się dużo szybciej niż klasyczny. Pomimo ogromnych starań, aby nie dotarł on do reszty świata, nie udało się tego uniknąć.

Pacjent „zero”

Minister zdrowia Adam Niedzielski wręczył dokumenty uprawniające do wykonywania zawodu lekarza w Polsce pięciu medykom spoza Unii Europejskiej. Trzej lekarze z Białorusi oraz dwóch z Ukrainy może wykonywać u nas swój zawód. Szef resortu podał również szczegóły dotyczące pacjenta, u którego wykryto brytyjską wersję koronawirusa.

Rzeczywiście, otrzymaliśmy informację od prywatnego laboratorium o potwierdzeniu w Polsce brytyjskiej wersji koronawirusa. Ta informacja nas nie zaskakuje. Trudno przypuszczać, by wirus, który jest powszechnie obecny w Europie, nie dotarł do Polski – odpowiedział Niedzielski na pytanie zadane przez jednego z dziennikarzy.

Działania w tej sprawie zostały podjęte niemal natychmiastowo. Wirusa w wersji brytyjskiej wykryto u 42-letniej kobiety, która spędziła święta Bożego Narodzenia w Wielkiej Brytanii. 22 grudnia zrobiła test, a 23 okazał się on pozytywny. Pacjentka „zero” spędziła kilkanaście dni w izolacji domowej.

Minister poinformował również, że od poniedziałku pod kierownictwem profesora Krzysztofa Pyrcia ruszy ogólnopolskie badanie, które pomoże określić skalę obecności brytyjskiej mutacji koronawirusa w Polsce.

ŹródłoWP/Onet

Tragiczna śmierć dziecka! 2,5-latek wypadł z okna

Dzisiaj około godziny 8:00 doszło do tragicznego wypadku. 2,5-latek wypadł z okna w jednym z mieszkań w Poznaniu. Lekarzom nie udało się...

Tragedia w restauracji McDonald’s! Zginął 42-latek płacąc za zamówienie

Mężczyzna kiedy kupował jedzenie z McDrive schylił się po kartę płatniczą, która mu spadła. Niefortunnie samochód ruszył, miażdżąc 42-latka. Mężczyzna zmarł na...

Ministerstwo Zdrowia przekazało tragiczne wiadomości! Stan wyjątkowy w całej Polsce?

Ministerstwo Zdrowia przekazało zaskakujące dane. Adam Niedzielski już wczoraj zaznaczył, że w Polsce obecna jest kolejna fala COVID-19. Ministerstwo...

Niewiarygodne ile zarabia Jackowski! Ceny zwalają z nóg

Ile zarabia Jackowski? Krzysztof Jackowski wyznał ile dostaje za poszukiwania osób. Kwoty jakie przekazał do wiadomości publicznej zwalają z nóg.

Rząd szykuje kolejne zmiany! Polacy zaskoczeni

Rząd zapowiada odejście od opieki w dużych instytucjach na rzecz zapewnienia wsparcia w środowisku lokalnym, w miejscu zamieszkania – takie jest główne założenie „Strategii rozwoju...

Mężczyzna zamordował narzeczoną! Na koniec wydłubał jej oczy. Wszystkiemu przyglądały się dzieci!

Robert G. brutalnie zamordował swoją narzeczoną. Zadał jej kilkadziesiąt ciosów nożem, a następnie wydłubał oczy. Całej sytuacji przyglądały się dzieci cierpiącej kobiety.

Znany piosenkarz miał wypadek! To już koniec kariery?

Jeden z najpopularniejszych piosenkarzy miał wypadek. Konieczna będzie operacja i długa rehabilitacja. Artysta nie pojawi się na scenie w najbliższym czasie.

Maryla Rodowicz umiera? ,,To jest koniec”

Maryla Rodowicz umiera? W mediach społecznościowych umieściła wpis, którym wielu fanów się przejęło. Piosenkarka musiała być hospitalizowana, a jej koncert był pod...

Dramat Edyty Górniak! ,,Złamała kręgosłup”

Edyta Górniak dostała ogromny cios, bowiem jej matka ma ogromne problemy ze zdrowiem. Nie wiadomo czy piosenkarka przeprowadzi się do domu rodziców,...