sobota, 18 września, 2021
Godzinnik.pl Nauka Masz ten produkt w domu? Najlepiej od razu wyrzuć go do kosza!

Masz ten produkt w domu? Najlepiej od razu wyrzuć go do kosza!


Główny Inspektorat Sanitarny wydał pilne ostrzeżenie. A Lidl i Biedronka wycofują się ze sprzedaży. Wszyscy, którzy kupili ten produkt powinni od razu go wyrzucić lub oddać do sklepu.

Mięso z niebezpiecznymi bakteriami

Lidl i Biedronka na polecenie GIS wycofują produkt ze sprzedaży. – Osoby, które kupiły produkt (…) proszone są o jego wyrzucenie lub zwrócenie do najbliższego sklepu, w którym produkt został został zakupiony. Produktu nie należy spożywać – poinformowała sieć w swoim komunikacie.

Ostrzeżenie pojawiło się na stronie internetowej Głównego Inspektora Sanitarnego. Dokładnie chodzi o sznycel z piersi kurczaka 300 g z terminem przydatności do spożycia 07.03.2021 roku oraz numerze partii: 2272003053. W mięsie wykryto niebezpieczne bakterie.

produkt
Zdjęcie mięsa, które nie nadaje się do spożycia (źródło:GIS)

Lepiej go nie jeść!

W wyniku działań urzędowych Inspekcji Weterynaryjnej wykryto Salmonella z grupy O:9 w 4 z 5 próbek produktu mięso mielone z fileta kurczaka. Nie należy spożywać produktu z partii objętej komunikatem, w szczególności bez odpowiedniej obróbki termicznej.  – poinformował GIS.

Osoby, które już spożyły mięso z wymienionej partii powinny obserwować u siebie czy nie pojawiają się objawy zatrucia. Jeśli zauważą coś nieodpowiedniego od razu powinny zgłosić się do lekarza.

Mięso, które sprzedaje Lidl oraz Biedronka zostały wyprodukowane w tym samym miejscu przez jedną firmę.

Oba mięsa, te które sprzedaje Lidl i Biedronka zostały wyprodukowane przez tę samą firmę Animex z Kutna. Przedstawiciele wystosowali już komunikat. Firma Animex Kutno sp. z o. o. wydała już oświadczenie w tej sprawie.

Zakład Animex Kutno sp. z o. o. Odział K2 w Kutnie, po otrzymaniu informacji o wykryciu obecności Salmonella w produkcie mięso mielone z fileta z kurczaka nr partii 2261003858 rozpoczął procedurę wycofania tego produktu z rynku i podjął natychmiast wszelkie działania mające na celu wyeliminowanie potencjalnego ryzyka zanieczyszczenia mikrobiologicznego – możemy przeczytać w komunikacie.

ŹródłoSE/GIS

Tragiczna śmierć dziecka! 2,5-latek wypadł z okna

Dzisiaj około godziny 8:00 doszło do tragicznego wypadku. 2,5-latek wypadł z okna w jednym z mieszkań w Poznaniu. Lekarzom nie udało się...

Tragedia w restauracji McDonald’s! Zginął 42-latek płacąc za zamówienie

Mężczyzna kiedy kupował jedzenie z McDrive schylił się po kartę płatniczą, która mu spadła. Niefortunnie samochód ruszył, miażdżąc 42-latka. Mężczyzna zmarł na...

Ministerstwo Zdrowia przekazało tragiczne wiadomości! Stan wyjątkowy w całej Polsce?

Ministerstwo Zdrowia przekazało zaskakujące dane. Adam Niedzielski już wczoraj zaznaczył, że w Polsce obecna jest kolejna fala COVID-19. Ministerstwo...

Niewiarygodne ile zarabia Jackowski! Ceny zwalają z nóg

Ile zarabia Jackowski? Krzysztof Jackowski wyznał ile dostaje za poszukiwania osób. Kwoty jakie przekazał do wiadomości publicznej zwalają z nóg.

Rząd szykuje kolejne zmiany! Polacy zaskoczeni

Rząd zapowiada odejście od opieki w dużych instytucjach na rzecz zapewnienia wsparcia w środowisku lokalnym, w miejscu zamieszkania – takie jest główne założenie „Strategii rozwoju...

Mężczyzna zamordował narzeczoną! Na koniec wydłubał jej oczy. Wszystkiemu przyglądały się dzieci!

Robert G. brutalnie zamordował swoją narzeczoną. Zadał jej kilkadziesiąt ciosów nożem, a następnie wydłubał oczy. Całej sytuacji przyglądały się dzieci cierpiącej kobiety.

Znany piosenkarz miał wypadek! To już koniec kariery?

Jeden z najpopularniejszych piosenkarzy miał wypadek. Konieczna będzie operacja i długa rehabilitacja. Artysta nie pojawi się na scenie w najbliższym czasie.

Maryla Rodowicz umiera? ,,To jest koniec”

Maryla Rodowicz umiera? W mediach społecznościowych umieściła wpis, którym wielu fanów się przejęło. Piosenkarka musiała być hospitalizowana, a jej koncert był pod...

Dramat Edyty Górniak! ,,Złamała kręgosłup”

Edyta Górniak dostała ogromny cios, bowiem jej matka ma ogromne problemy ze zdrowiem. Nie wiadomo czy piosenkarka przeprowadzi się do domu rodziców,...