sobota, 18 września, 2021
Godzinnik.pl Nauka Liczba samobójstw wśród dzieci wciąż rośnie. Najmłodszy samobójca miał 8 lat!

Liczba samobójstw wśród dzieci wciąż rośnie. Najmłodszy samobójca miał 8 lat!


Problem samobójstw wśród dzieci to wciąż temat tabu. Statystyki policyjne dotyczące śmierci samobójczej wśród osób poniżej 18. roku życia wzrosły w ostatnim czasie.

Coraz więcej samobójstw

Statystyki policyjne nie pozostawiają złudzeń, coraz więcej dzieci nie radzi sobie z problemami, a dorośli tego nie zauważają. W 2020 roku na skutecznie na swoje życie targnęło się 116 osób nieletnich. Najmłodszy samobójca miał 8 lat.

Przez dwa lata była względna stabilizacja. W 2019 roku życie odebrało sobie 98 dzieci czworo w grupie wiekowej 7-12 lat, oraz 94 w grupie 13-18 lat. W 2018 roku 97 osób poniżej 18. roku życia postanowiło się zabić, pięcioro w grupie 7-12 lat oraz 92 w grupie 13-18 lat.

Dlaczego dzieci decydują się na śmierć?

Profesor Piotr Gałecki, który jest krajowym konsultantem w dziedzinie psychiatrii uważa, że wzrost liczby samobójstw wśród dzieci jest ściśle powiązany z psychicznym funkcjonowaniem dorosłego społeczeństwa.

Są to naczynia połączone. Zdolność radzenia sobie dzieci jest powiązana ze wsparciem psychicznym ze strony rodziców, dorosłych. Niestety brak wsparcia zarówno dla dzieci, jak i dorosłych będących w sytuacji kryzysu psychicznego przyczynia się do takich wzrostów – powiedział Gałecki w rozmowie z „Rzeczpospolitą”

Trend obniżania się granicy wieku sprawców dokonywanych prób samobójczych jest bardzo niepokojący. Specjaliści znajdują wiele przyczyn, dlaczego dzieci nie radzą sobie ze swoimi emocjami. Jedni stawiają na problemy dorosłych, inni zaś na brak kontaktu z rówieśnikami podczas pandemii oraz rosnącą frustracją związaną z nauczaniem zdalnym.

Tragiczna śmierć dziecka! 2,5-latek wypadł z okna

Dzisiaj około godziny 8:00 doszło do tragicznego wypadku. 2,5-latek wypadł z okna w jednym z mieszkań w Poznaniu. Lekarzom nie udało się...

Tragedia w restauracji McDonald’s! Zginął 42-latek płacąc za zamówienie

Mężczyzna kiedy kupował jedzenie z McDrive schylił się po kartę płatniczą, która mu spadła. Niefortunnie samochód ruszył, miażdżąc 42-latka. Mężczyzna zmarł na...

Ministerstwo Zdrowia przekazało tragiczne wiadomości! Stan wyjątkowy w całej Polsce?

Ministerstwo Zdrowia przekazało zaskakujące dane. Adam Niedzielski już wczoraj zaznaczył, że w Polsce obecna jest kolejna fala COVID-19. Ministerstwo...

Niewiarygodne ile zarabia Jackowski! Ceny zwalają z nóg

Ile zarabia Jackowski? Krzysztof Jackowski wyznał ile dostaje za poszukiwania osób. Kwoty jakie przekazał do wiadomości publicznej zwalają z nóg.

Rząd szykuje kolejne zmiany! Polacy zaskoczeni

Rząd zapowiada odejście od opieki w dużych instytucjach na rzecz zapewnienia wsparcia w środowisku lokalnym, w miejscu zamieszkania – takie jest główne założenie „Strategii rozwoju...

Mężczyzna zamordował narzeczoną! Na koniec wydłubał jej oczy. Wszystkiemu przyglądały się dzieci!

Robert G. brutalnie zamordował swoją narzeczoną. Zadał jej kilkadziesiąt ciosów nożem, a następnie wydłubał oczy. Całej sytuacji przyglądały się dzieci cierpiącej kobiety.

Znany piosenkarz miał wypadek! To już koniec kariery?

Jeden z najpopularniejszych piosenkarzy miał wypadek. Konieczna będzie operacja i długa rehabilitacja. Artysta nie pojawi się na scenie w najbliższym czasie.

Maryla Rodowicz umiera? ,,To jest koniec”

Maryla Rodowicz umiera? W mediach społecznościowych umieściła wpis, którym wielu fanów się przejęło. Piosenkarka musiała być hospitalizowana, a jej koncert był pod...

Dramat Edyty Górniak! ,,Złamała kręgosłup”

Edyta Górniak dostała ogromny cios, bowiem jej matka ma ogromne problemy ze zdrowiem. Nie wiadomo czy piosenkarka przeprowadzi się do domu rodziców,...