niedziela, 24 stycznia, 2021
Godzinnik.pl Nauka WHO ostrzega przed kolejną pandemią. Co nam grozi?

WHO ostrzega przed kolejną pandemią. Co nam grozi?

Szef WHO ostrzega przed kolejną pandemią. Sytuacja zdrowotna na świecie jest coraz gorsza. Koronawirus to nie jedyna epidemia z jaką będziemy mieli do czynienia.

Kryzys jaki mamy z powodu koronawirusa, nie jest ostatnią pandemią z jaką mamy styczność. Jak pokazuje historia epidemie są częścią naszego życia, pojawiają się i zostają z nami na jakiś czas, jednak ludzie doskonale sobie z nimi radzą.

Zaskoczenia nie było

Okazuje się, że pandemia dla wielu nie była zaskoczeniem, zwłaszcza, że przez lata przed jej wybuchem wielokrotnie pojawiały się ostrzeżenia przed taką sytuacją. Ludzie muszą wyciągnąć wnioski.

„Świat już za długo obraca się tylko w zamkniętym kręgu paniki oraz niedbalstwa” – mówi szef WHOZamiast skupić się na dalekich perspektywach, my walczymy ze skutkami. Wydajemy ogromne pieniądze na walkę z epidemiami, zamiast im zapobiegać. Powinniśmy zadbać o środowisko, a także o zwierzęta. Pandemia pokazała jak ogromny wpływ mają na siebie planeta, człowiek oraz natura.

27 grudnia odbył się pierwszy Międzynarodowy Dzień Gotowości na Epidemię. Został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ na początku grudnia tego roku. Jak pokazała epidemia koronawirusa takie sytuacje zagrażają rozwojowi społecznemu oraz ekonomicznemu.

ŹródłoOnet

Tragiczny finał parkowania samochodu! Kierowca zabił kobietę

Nieostrożność kierowcy i nieuwaga pieszej podprowadziły do tragicznego finału. Mężczyzna potrącił przechodzącą kobietę. Ta niestety zmarła.

Jarosława Kaczyńskiego obostrzenia nie dotyczą! Łamie je na oczach wszystkich Polaków

Koronawirus szaleje, liczba zachorowań wciąż jest spora. Politycy wciąż spotykają się w Sejmie, a my co jakiś czas słyszymy, że któryś z...

Kłopoty w raju! TVN musi działać szybko i stanowczo!

Stacja telewizyjna TVN w tym roku dużo szybciej startuje ze swoją wiosenną ramówką. W ich nowej ofercie jednak nie znajdziemy zbyt wielu...

Zwrot w aferze z „Gwiazdorem TVP”. Dziennikarz ujawnił rozmowę z mężczyzną

Dziennikarz Piotr Krysiak cały czas podsyca emocje po swoim szokującym odkryciu. Dostarcza mediom coraz nowsze informacje dotyczące gwałtu jednej z uczestniczek Miss...

Nie żyje znany artysta! Jego prace zapamiętamy na zawsze

Smutne wieści dotarły do fanów mistrza polskiego komiksu. Nie żyje znany artysta Henryk Jerzy Chmielewski. Zmarł w wieku 97 lat.

Kolejne problemy ze szczepionkami! Seniorzy muszą stać w ogromnych kolejkach

W piątek od godziny 6 rano ruszyły zapisy na szczepienia przeciwko COVID-19 dla seniorów. Okazało się, że przez problemy z infolinią osoby...