wtorek, 13 kwietnia, 2021
Godzinnik.pl Nauka Georgia Południowa w niebezpieczeństwie. Góra lodowa jest coraz bliżej!

Georgia Południowa w niebezpieczeństwie. Góra lodowa jest coraz bliżej!

Kilka dni temu głośno było o niebezpieczeństwie zderzenia góry lodowej z Georgią Południową. Wtedy dzieliło je 200 kilometrów. Dzisiaj ten dystans jest jeszcze mniejszy.Ogromna góra lodowa A68a oddzieliła się od szelfu lodowego Larsen C na Antarktydzie już w 2017 roku, wtedy jeszcze nikt nie podejrzewał najgorszego. W tym roku wypłynęła na otwarte wody. Powierzchnia góry to aż 4200 kilometrów kwadratowych. Pomimo, że odpadają od niej fragmenty są one tak niewielkie, że nieznacznie zmniejszają masę lodową.

Góra jest znacznie większa niż Georgia Południowa. Forma zderzenia wyspy z górą lodową będzie miała ogromny wpływ na żyjące tam zwierzęta. Naukowcy mają wiele hipotez dotyczących tego co może się wydarzyć. Mogą przewidywać różne scenariusze, jednak w żaden sposób nie mogą interweniować.

W sieci pojawiło się nagranie UFO! Pentagon potwierdza


Eksperci sądzą, że A68a może utknąć w płytkich wodach przybrzeżnych i nie rozbicie się o Georgię południową. Istnieje szansa, że zanim samoistnie się rozpadnie minie około 10 lat. Wyspa jest domem dla fok, pingwinów czy albatrosów. Zderzenie utrudniłoby im życie.

Kolejna teoria mówi o ciągłych zmianach kierunku. Według naukowców góra może zmienić kierunek i rozpaść się w trakcie dryfowania. Taka sytuacja miałaby nawet pozytywny wpływ na środowisko.

W sieci pojawiło się nagranie UFO! Pentagon potwierdza
ŹródłoOnet

Nie żyje kolejny, znany uczestnik „ZŁOMOWISKO PL”

W ostatnim czasie zmarło kilku uczestników ,,Złomowisko PL''. Dzisiaj internet obiegła kolejna, smutna wiadomość, ponieważ nie żyje jeden z najpopularniejszych złomiarzy z...

Strzelanina przed szpitalem! Są ofiary

Do tragedii doszło pod jednym ze szpitali w Paryżu. Według świadków wyglądało to na ,,egzekucję'', a zabójca uciekł z miejsca zdarzenia.

Wzruszające chwile na pogrzebie Krzysztofa Krawczyka

W sobotę odbył się pogrzeb Krzysztofa Krawczyka. Uroczystość była bardzo wzruszająca. Żona zmarłego nie kryła swojej rozpaczy. Pogrzeb...

Nie żyje światowa gwiazda! Miał raka

Nie żyje słynny aktor. Wszyscy kojarzymy go z "Rodziny Soprano". Mężczyzna miał 64 lata. Niestety przegrał walkę z rakiem.

Nie żyje 17-latka! Do wanny wpadł jej podłączony do ładowarki telefon

Doszło do tragicznej śmierci 17-latki z województwa pomorskiego. Dziewczyna postanowiła się wykąpać, a niedaleko był podłączony telefon do ładowania.

Znany aktor trafił do szpitala! Kolejna gwiazda w poważnym stanie

Znany aktor trafił do szpitala. O smutnych wiadomościach sam poinformował swoich fanów za pomocą mediów społecznościowych. Jacek Borkowski...
góra
Maryla Rodowicz jest niekwestionowaną gwiazdą polskiej estrady. Wokalistka nie przerwanie od ponad 50 lat występuje i zachwyca swoich fanów. Szczepionka na COVID-19 Tuż przed świętami wielkanocnymi Maryla Rodowicz doczekała się na swoją kolej, aby zaszczepić się przeciwko COVID-19. Piosenkarka podzieliła się ze swoimi fanami smutnymi wieściami. Okazuje się, że...