wtorek, 13 kwietnia, 2021
Godzinnik.pl Nauka Czy szczepionka na COVID-19 zadziała u otyłych osób?

Czy szczepionka na COVID-19 zadziała u otyłych osób?

13% populacji świata ma problemy z otyłością. Choroba ta przysparza wielu problemów między innymi cięższy przebieg COVID-19. Czy nowa szczepionka pomoże ludziom otyłym?Otyłość jest już zaliczana do chorób cywilizacyjnych. Zła dieta czy brak ruchu sprzyjają tyciu. Coraz więcej dzieci oraz dorosłych cierpi z powodu nadwagi lub otyłości. Osoby mające problemy z wagą dużo ciężej przechodzą koronawirusa.

Problemy z oddychaniem dla osoby w pełni zdrowej są uciążliwe. Osoby, których waga jest większa dużo częściej podczas choroby trafiają do szpitala, ponieważ nie mogę samodzielnie oddychać. Naukowcy podejrzewają, że szczepionka na koronawirusa może działać dużo słabiej na osobach otyłych, niż tych o prawidłowej masie ciała.

Czy ich obawy są uzasadnione? Z badań dotyczących szczepionek przeciwko grypie, wściekliźnie oraz wirusowemu zapaleniu wątroby wykazują, że działają one dużo gorzej u osób ze znaczną nadwagą.

„Nie wszystkie szczepionki działają prawidłowo u osób otyłych. Budzi to podejrzenia, że szczepionka przeciwko COVID-19 może nie zapewnić właściwej ochrony”

Pozew przeciwko TVP za Smoleńsk! Żona jednej z ofiar ma dość!


Nie ma badań, nie powinno być opinii

Szczepionki na COVID-19 nikt nie przebadał tak dokładnie jak tych, o których mowa, że nie działają w 100% na osoby otyłe. Pandemia koronawirusa rozprzestrzenia się szybko, można powiedzieć, że za szybko by mieć czas na dokładnie badanie.

Nad szczepionkami sztaby naukowców pracują latami. Próba osób, której podaje się próbne szczepienia jest ogromna. Daje to obraz tego jak może ona działać. W przypadku szczepionki na COVID-19 nie mamy tej pewności. Wszystkiego dowiemy się w trakcie jej podawania.

Pomysły aby zacząć szczepienia od osób otyłych brzmi dobrze, ale czy ci ludzie nie poczują się jak króliki doświadczalne? Szczególnie, gdy szczepionka faktycznie nie zadziała i potrzebne będą kolejne dawki.

Nie żyje 17-latka! Do wanny wpadł jej podłączony do ładowarki telefon
ŹródłoOnet

Nie żyje kolejny, znany uczestnik „ZŁOMOWISKO PL”

W ostatnim czasie zmarło kilku uczestników ,,Złomowisko PL''. Dzisiaj internet obiegła kolejna, smutna wiadomość, ponieważ nie żyje jeden z najpopularniejszych złomiarzy z...

Strzelanina przed szpitalem! Są ofiary

Do tragedii doszło pod jednym ze szpitali w Paryżu. Według świadków wyglądało to na ,,egzekucję'', a zabójca uciekł z miejsca zdarzenia.

Wzruszające chwile na pogrzebie Krzysztofa Krawczyka

W sobotę odbył się pogrzeb Krzysztofa Krawczyka. Uroczystość była bardzo wzruszająca. Żona zmarłego nie kryła swojej rozpaczy. Pogrzeb...

Nie żyje światowa gwiazda! Miał raka

Nie żyje słynny aktor. Wszyscy kojarzymy go z "Rodziny Soprano". Mężczyzna miał 64 lata. Niestety przegrał walkę z rakiem.

Nie żyje 17-latka! Do wanny wpadł jej podłączony do ładowarki telefon

Doszło do tragicznej śmierci 17-latki z województwa pomorskiego. Dziewczyna postanowiła się wykąpać, a niedaleko był podłączony telefon do ładowania.

Znany aktor trafił do szpitala! Kolejna gwiazda w poważnym stanie

Znany aktor trafił do szpitala. O smutnych wiadomościach sam poinformował swoich fanów za pomocą mediów społecznościowych. Jacek Borkowski...
COVID-19
Maryla Rodowicz jest niekwestionowaną gwiazdą polskiej estrady. Wokalistka nie przerwanie od ponad 50 lat występuje i zachwyca swoich fanów. Szczepionka na COVID-19 Tuż przed świętami wielkanocnymi Maryla Rodowicz doczekała się na swoją kolej, aby zaszczepić się przeciwko COVID-19. Piosenkarka podzieliła się ze swoimi fanami smutnymi wieściami. Okazuje się, że...