środa, 28 lipca, 2021
Godzinnik.pl Nauka Czy szczepionka na COVID-19 zadziała u otyłych osób?

Czy szczepionka na COVID-19 zadziała u otyłych osób?


13% populacji świata ma problemy z otyłością. Choroba ta przysparza wielu problemów między innymi cięższy przebieg COVID-19. Czy nowa szczepionka pomoże ludziom otyłym?Otyłość jest już zaliczana do chorób cywilizacyjnych. Zła dieta czy brak ruchu sprzyjają tyciu. Coraz więcej dzieci oraz dorosłych cierpi z powodu nadwagi lub otyłości. Osoby mające problemy z wagą dużo ciężej przechodzą koronawirusa.

Problemy z oddychaniem dla osoby w pełni zdrowej są uciążliwe. Osoby, których waga jest większa dużo częściej podczas choroby trafiają do szpitala, ponieważ nie mogę samodzielnie oddychać. Naukowcy podejrzewają, że szczepionka na koronawirusa może działać dużo słabiej na osobach otyłych, niż tych o prawidłowej masie ciała.

Czy ich obawy są uzasadnione? Z badań dotyczących szczepionek przeciwko grypie, wściekliźnie oraz wirusowemu zapaleniu wątroby wykazują, że działają one dużo gorzej u osób ze znaczną nadwagą.

„Nie wszystkie szczepionki działają prawidłowo u osób otyłych. Budzi to podejrzenia, że szczepionka przeciwko COVID-19 może nie zapewnić właściwej ochrony”

Siostrzeniec Morawieckiego ostro go krytykuje! "Nie mamy kontaktu"


Nie ma badań, nie powinno być opinii

Szczepionki na COVID-19 nikt nie przebadał tak dokładnie jak tych, o których mowa, że nie działają w 100% na osoby otyłe. Pandemia koronawirusa rozprzestrzenia się szybko, można powiedzieć, że za szybko by mieć czas na dokładnie badanie.

Nad szczepionkami sztaby naukowców pracują latami. Próba osób, której podaje się próbne szczepienia jest ogromna. Daje to obraz tego jak może ona działać. W przypadku szczepionki na COVID-19 nie mamy tej pewności. Wszystkiego dowiemy się w trakcie jej podawania.

Pomysły aby zacząć szczepienia od osób otyłych brzmi dobrze, ale czy ci ludzie nie poczują się jak króliki doświadczalne? Szczególnie, gdy szczepionka faktycznie nie zadziała i potrzebne będą kolejne dawki.

Tragedia na Dolnym Śląsku! Znaleziono szczątki dziecka w walizce
ŹródłoOnet

Nie żyje znany aktor! Miał 71 lat

Zmarł aktor znany z taki produkcji jak: "Barwy Szczęścia", "Na dobra i na złe", "Samo życie" czy "Na Wspólnej". Mężczyzna miał 71...

Magda Gessler wdała się w awanturę na ulicy! Nikt się nie spodziewał takiego zachowania restauratorki

Marcin Bustowski udał się pod restaurację w Karpaczu, gdzie transmitował na żywą awanturę z Magdą Gessler. Restauratorka w pewnym momencie nie wytrzymała...

Polska w niebezpieczeństwie!

Kolejne niebezpieczeństwo dla Polski. Choroba może się szybko rozprzestrzenić. Aktualnie w USA monitorowanych jest ponad 200 osób pod kątem zakażenia małpią osobą...

Nie żyje znany aktor. Zagrał w wielu popularnych filmach

Zmarł aktor znany z takich produkcji jak: "Braveheart. Waleczne serce", czy "Gladiator". Mężczyzna zmarł na łodzi podczas wakacji. Miał 65 lat.

Druzgoczący wypadek Izabeli Trojanowskiej podczas występu. Koniczna była wizyta w szpitalu

Izabela Trojanowska podczas Wakacyjnej Trasy Dwójki 2021 przewróciła się na scenie. Upadek wyglądał na bardzo groźny. Konieczna była wizyta w szpitalu.

Kobieta uderzyła samochodem w rodzinę i… zaczęła tańczyć. Szokujące nagranie

Kobieta z otarciami na ciele zaczęła tańczyć tuż po spowodowaniu tragicznego wypadku. Mieszkanka Lipiecka już wcześniej spowodowała dwa wypadki, ale nie została...
COVID-19
Adam Darski był dzisiaj w szpitalu. W mediach społecznościowych udostępnił zdjęcia z pobytu w placówce medycznej... Miał białaczkę... Adam "Nergal" Darski kilka lat temu przechodził ciężką chorobę. Był to poważny nowotwór. Wokalista zespołu Behemoth musi być teraz pod obserwacją lekarzy. Nergal bardzo często bywa w szpitalach. Dzisiaj na Instagram'ie udostępnił zdjęcia...