środa, 28 lipca, 2021
Godzinnik.pl Nauka Czeka nas kolejna pandemia? Specjaliści alarmują!

Czeka nas kolejna pandemia? Specjaliści alarmują!


Cały świat zmaga się z pandemią koronawirusa, jednak okazuje się, że Azja może znowu stanąć w obliczu nowego wyzwania, jakim jest wirus, który może zabić jeszcze więcej ludzi i COVID-19. Czy czeka nas kolejna pandemia?

Pochłonięci koronawirusem

Świat pochłonięty jest walką z koronawirusem i jego skutkami. Mało kto zwraca teraz uwagę na inne rzeczy. COVID-19 zainfekował do tej pory 100 milionów ludzi na świecie, a kolejne 2 miliony zmarły zarażane wirusem.

Okazuje się, że koronawirus tak bardzo nas wciągnął, że przestaliśmy zwracać uwagę na sytuację z innymi chorobami. Eksperci alarmują, aby zacząć myśleć o wirusie Nipah, który może być równie niebezpieczny. Odkryto go w 1999 roku, dlaczego więc naukowcy zainteresowali się nim dopiero teraz?

Wirus Nipah

Rozpoznano go ponad 20 lat temu, po wybuchu epidemii w Malezji. Zanotowano wtedy 265 przypadków ostrego zapalenia mózgu, które powiązane było z fermami trzody chlewnej. Na początku wiązano to z japońskim zapaleniem mózgu. Od tamtej pory co roku występowały małe ogniska tego wirusa.

Śmiertelność w przypadku tego wirusa to aż 75%. Przenosi się głównie przez bezpośredni kontakt z zakażonymi nietoperzami lub świniami i ich wydzielinami. Ale może się również przenosić z człowieka na człowieka.

Uśpiony wirus

Wirus może inkubować przez długi czas. WHO podaje, że może być w uśpieniu nawet przez 45 dni, co pozwala na bardzo długi czas zarażania bez świadomości o zakażeniu. Pierwsze objawy mogą zostać pomylone z grypą.

Eksperci z całego świata ostrzegają, że pandemia koronawirusa powinna dać nam do myślenia. Nie powinniśmy bagatelizować zagrożeń. Powinniśmy być lepiej przygotowani na przyszłe epidemie.

Magda Gessler wdała się w awanturę na ulicy! Nikt się nie spodziewał takiego zachowania restauratorki

Marcin Bustowski udał się pod restaurację w Karpaczu, gdzie transmitował na żywą awanturę z Magdą Gessler. Restauratorka w pewnym momencie nie wytrzymała...

Polska w niebezpieczeństwie!

Kolejne niebezpieczeństwo dla Polski. Choroba może się szybko rozprzestrzenić. Aktualnie w USA monitorowanych jest ponad 200 osób pod kątem zakażenia małpią osobą...

Nie żyje znany aktor. Zagrał w wielu popularnych filmach

Zmarł aktor znany z takich produkcji jak: "Braveheart. Waleczne serce", czy "Gladiator". Mężczyzna zmarł na łodzi podczas wakacji. Miał 65 lat.

Druzgoczący wypadek Izabeli Trojanowskiej podczas występu. Koniczna była wizyta w szpitalu

Izabela Trojanowska podczas Wakacyjnej Trasy Dwójki 2021 przewróciła się na scenie. Upadek wyglądał na bardzo groźny. Konieczna była wizyta w szpitalu.

Kobieta uderzyła samochodem w rodzinę i… zaczęła tańczyć. Szokujące nagranie

Kobieta z otarciami na ciele zaczęła tańczyć tuż po spowodowaniu tragicznego wypadku. Mieszkanka Lipiecka już wcześniej spowodowała dwa wypadki, ale nie została...

Zmarł popularny aktor! Jego ciało znaleziono w domu

Nie żyje aktor, który był bardzo popularny w latach 90. Artysta został znaleziony przez funkcjonariuszy policji w swoim domu. W chwili śmierci...
pandemia
Adam Darski był dzisiaj w szpitalu. W mediach społecznościowych udostępnił zdjęcia z pobytu w placówce medycznej... Miał białaczkę... Adam "Nergal" Darski kilka lat temu przechodził ciężką chorobę. Był to poważny nowotwór. Wokalista zespołu Behemoth musi być teraz pod obserwacją lekarzy. Nergal bardzo często bywa w szpitalach. Dzisiaj na Instagram'ie udostępnił zdjęcia...