poniedziałek, 12 kwietnia, 2021
Godzinnik.pl Nauka Czeka nas kolejna pandemia? Specjaliści alarmują!

Czeka nas kolejna pandemia? Specjaliści alarmują!

Cały świat zmaga się z pandemią koronawirusa, jednak okazuje się, że Azja może znowu stanąć w obliczu nowego wyzwania, jakim jest wirus, który może zabić jeszcze więcej ludzi i COVID-19. Czy czeka nas kolejna pandemia?

Pochłonięci koronawirusem

Świat pochłonięty jest walką z koronawirusem i jego skutkami. Mało kto zwraca teraz uwagę na inne rzeczy. COVID-19 zainfekował do tej pory 100 milionów ludzi na świecie, a kolejne 2 miliony zmarły zarażane wirusem.

Okazuje się, że koronawirus tak bardzo nas wciągnął, że przestaliśmy zwracać uwagę na sytuację z innymi chorobami. Eksperci alarmują, aby zacząć myśleć o wirusie Nipah, który może być równie niebezpieczny. Odkryto go w 1999 roku, dlaczego więc naukowcy zainteresowali się nim dopiero teraz?

Znany aktor trafił do szpitala! Kolejna gwiazda w poważnym stanie

Wirus Nipah

Rozpoznano go ponad 20 lat temu, po wybuchu epidemii w Malezji. Zanotowano wtedy 265 przypadków ostrego zapalenia mózgu, które powiązane było z fermami trzody chlewnej. Na początku wiązano to z japońskim zapaleniem mózgu. Od tamtej pory co roku występowały małe ogniska tego wirusa.

Śmiertelność w przypadku tego wirusa to aż 75%. Przenosi się głównie przez bezpośredni kontakt z zakażonymi nietoperzami lub świniami i ich wydzielinami. Ale może się również przenosić z człowieka na człowieka.

W sieci pojawiło się nagranie UFO! Pentagon potwierdza

Uśpiony wirus

Wirus może inkubować przez długi czas. WHO podaje, że może być w uśpieniu nawet przez 45 dni, co pozwala na bardzo długi czas zarażania bez świadomości o zakażeniu. Pierwsze objawy mogą zostać pomylone z grypą.

Eksperci z całego świata ostrzegają, że pandemia koronawirusa powinna dać nam do myślenia. Nie powinniśmy bagatelizować zagrożeń. Powinniśmy być lepiej przygotowani na przyszłe epidemie.

Znany aktor trafił do szpitala! Kolejna gwiazda w poważnym stanie

Nie żyje kolejny, znany uczestnik „ZŁOMOWISKO PL”

W ostatnim czasie zmarło kilku uczestników ,,Złomowisko PL''. Dzisiaj internet obiegła kolejna, smutna wiadomość, ponieważ nie żyje jeden z najpopularniejszych złomiarzy z...

Strzelanina przed szpitalem! Są ofiary

Do tragedii doszło pod jednym ze szpitali w Paryżu. Według świadków wyglądało to na ,,egzekucję'', a zabójca uciekł z miejsca zdarzenia.

Wzruszające chwile na pogrzebie Krzysztofa Krawczyka

W sobotę odbył się pogrzeb Krzysztofa Krawczyka. Uroczystość była bardzo wzruszająca. Żona zmarłego nie kryła swojej rozpaczy. Pogrzeb...

Nie żyje światowa gwiazda! Miał raka

Nie żyje słynny aktor. Wszyscy kojarzymy go z "Rodziny Soprano". Mężczyzna miał 64 lata. Niestety przegrał walkę z rakiem.

Nie żyje 17-latka! Do wanny wpadł jej podłączony do ładowarki telefon

Doszło do tragicznej śmierci 17-latki z województwa pomorskiego. Dziewczyna postanowiła się wykąpać, a niedaleko był podłączony telefon do ładowania.

Znany aktor trafił do szpitala! Kolejna gwiazda w poważnym stanie

Znany aktor trafił do szpitala. O smutnych wiadomościach sam poinformował swoich fanów za pomocą mediów społecznościowych. Jacek Borkowski...
pandemia
Maryla Rodowicz jest niekwestionowaną gwiazdą polskiej estrady. Wokalistka nie przerwanie od ponad 50 lat występuje i zachwyca swoich fanów. Szczepionka na COVID-19 Tuż przed świętami wielkanocnymi Maryla Rodowicz doczekała się na swoją kolej, aby zaszczepić się przeciwko COVID-19. Piosenkarka podzieliła się ze swoimi fanami smutnymi wieściami. Okazuje się, że...