środa, 16 czerwca, 2021
Godzinnik.pl Nauka 23-latka omyłkowo dostała cztery dawki szczepionki!

23-latka omyłkowo dostała cztery dawki szczepionki!

23-letnia kobieta omyłkowo dostała cztery dawki szczepionki, zamiast dwóch. Takie rzeczy nie powinny mieć miejsca, jednak przy tylu chętnych do podania dawki o pomyłkę nie trudno.

7 litrów wody dziennie

Młoda kobieta z Toskanii została omyłkowo zaszczepiona czterema dawkami preparatu Pfizer. 23-latka jest bardzo odwodniona, a jej organizm walczy ze zbyt dużą dawką szczepionki. Obecnie musi wypijać 7 litrów wody dziennie.

Początkowo sądzono, że mogła dostać nawet sześć dawek leku. Jednak lekarzom udało się ustalić ich dokładną liczbę. Do fatalnej pomyłki doszło we włoskim mieście Massa, gdzie kobieta dostała większość zawartości fiolki zamiast jednej dawki.

Fatalna pomyłka

Na szczęście personel od razu zorientował się, że doszło do pomyłki. Kobieta musiała zostać na obserwacji w szpitalu. Początkowo nie stwierdzono u niej skutków ubocznych. 23-latka mogła wrócić do domu.

Później niestety okazało się, że jest odwodniona i musi pić minimum 7 litrów płynów dziennie. Eksperci mają kilka hipotez dotyczących przedawkowania szczepionki. Jedną z nich jest to, że preparat wcale nie będzie działał i trzeba będzie podać kolejną dawkę.

ŹródłoPAP/Onet

Kazik Staszewski, lider zespołu ,,Kult” umiera? Przekazano tragiczne wiadomości

Zespół ,,Kult'' przekazał tragiczną wiadomość dla fanów. Ostatnie koncerty odwołano, ponieważ lider grupy jest ciężko chory? ,,Kult''

Znana aktorka kompletnie nago. Takie zdjęcia to przesada

Polska aktorka pokazała na zdjęciach na Instagramie jak morsuje. Artystka została zalana falą hejtu i komentarzami typu "Takie zdjęcia to przesada".

Córka Kaczyńskiego naraziła się na niebezpieczeństwo! ,,Mogłaś umrzeć”

Marta Kaczyńska kilka dni temu zaszczepiła się przeciw COVID-19. To co zrobiła potem przeraziło lekarzy! Naraziła się na niebezpieczeństwo......

Matka zmarła na oczach dzieci! Zginęła śmiercią tragiczną

Zginęła kobieta na wybrzeżu w Wielkiej Brytanii. Kobieta chciała skrócić sobie drogę, straciła równowagę i spadła z ogromnej wysokości.

Nie żyje wybitny Polak! ,,Na zawsze pozostaniesz w naszych sercach”

Nie żyje wicemistrz olimpijski z Melbourne z 1956 roku. Strzelec odniósł wiele sukcesów. Sportowiec zmarł w wieku 90 lat.

Rydzyk trafi do więzienia? Rusza proces

Sieć Obywatelska Watchdog oskarżyła fundację Lux Veritatis. Sprawa dotyczy nie ujawnienia wydatków fundacji, które były pobierane z publicznych pieniędzy. Proces ma ruszyć...
23
Danuta Holecka ma poważne problemy ze zdrowiem? Już od kilku miesięcy nie prowadzi ,,Wiadomości''. Według ustaleń przyczyną zniknięcia z ekranów jest jest ciężki stan zdrowia. Danuta Holecka Danuta Holecka pracuje w Telewizji Polskiej już ponad 30 lat. Kobieta w TVP prowadziła poranne jak i główne wydanie ,,Wiadomości'' niezmiennie od kilkudziesięciu...