środa, 16 czerwca, 2021
Godzinnik.pl Kultura Żona Andrzeja Wajdy wygrała ponad 2-letnie starcie w sądzie z Karoliną Wajdą!

Żona Andrzeja Wajdy wygrała ponad 2-letnie starcie w sądzie z Karoliną Wajdą!

Zakończył się proces wieńczący 2-letnią walkę pomiędzy czwartą żoną Andrzeja Wajdy, a jego córką Karoliną. Panie nie zgadzały się co do testamentu reżysera.

Walka o testament

Córka znanego reżysera nie zgadzała się z pozostawionym przez niego testamentem. Kobieta udała się do sądu, aby podważyć ostatnią wolę ojca. Proces trwał dwa lata. Spadek po reżyserze był przedmiotem sporu między jego czwartą żoną, a córką.

Od śmierci reżysera minie w tym roku 5 lat. Wajda podobno zmieniał swój testament kilkukrotnie, o czym nie poinformował swojej córki Karoliny. W ostatecznej wersji cały swój majątek oraz prawa autorskie do dzieł pozostawił Krystynie Zachowicz, która była jego czwartą żoną.

Znana aktorka kompletnie nago. Takie zdjęcia to przesada

Spór między żoną, a córką reżysera

Zapis, którego dokonał Andrzej Wajda był przedmiotem sporu pomiędzy paniami. Jedyna córka Wajdy, wniosła do sądu o unieważnienie testamentu oraz uczynienie jej jedyną spadkobierczynią po ojcu.

Proces trwał dwa lata, a sąd ostatecznie uznał, że prawo do majątku oraz praw autorskich do dzieł Andrzeja Wajdy ma jedynie Krystyna Zachwatowicz. W trakcie trwania procesu wyszło na jaw, że Karolina Wajda kilka lat wcześniej zrzekła się praw do dziedziczenia po ojcu.

Kazik Staszewski, lider zespołu ,,Kult'' umiera? Przekazano tragiczne wiadomości

Kazik Staszewski, lider zespołu ,,Kult” umiera? Przekazano tragiczne wiadomości

Zespół ,,Kult'' przekazał tragiczną wiadomość dla fanów. Ostatnie koncerty odwołano, ponieważ lider grupy jest ciężko chory? ,,Kult''

Znana aktorka kompletnie nago. Takie zdjęcia to przesada

Polska aktorka pokazała na zdjęciach na Instagramie jak morsuje. Artystka została zalana falą hejtu i komentarzami typu "Takie zdjęcia to przesada".

Córka Kaczyńskiego naraziła się na niebezpieczeństwo! ,,Mogłaś umrzeć”

Marta Kaczyńska kilka dni temu zaszczepiła się przeciw COVID-19. To co zrobiła potem przeraziło lekarzy! Naraziła się na niebezpieczeństwo......

Matka zmarła na oczach dzieci! Zginęła śmiercią tragiczną

Zginęła kobieta na wybrzeżu w Wielkiej Brytanii. Kobieta chciała skrócić sobie drogę, straciła równowagę i spadła z ogromnej wysokości.

Nie żyje wybitny Polak! ,,Na zawsze pozostaniesz w naszych sercach”

Nie żyje wicemistrz olimpijski z Melbourne z 1956 roku. Strzelec odniósł wiele sukcesów. Sportowiec zmarł w wieku 90 lat.

Rydzyk trafi do więzienia? Rusza proces

Sieć Obywatelska Watchdog oskarżyła fundację Lux Veritatis. Sprawa dotyczy nie ujawnienia wydatków fundacji, które były pobierane z publicznych pieniędzy. Proces ma ruszyć...
Wajda
Danuta Holecka ma poważne problemy ze zdrowiem? Już od kilku miesięcy nie prowadzi ,,Wiadomości''. Według ustaleń przyczyną zniknięcia z ekranów jest jest ciężki stan zdrowia. Danuta Holecka Danuta Holecka pracuje w Telewizji Polskiej już ponad 30 lat. Kobieta w TVP prowadziła poranne jak i główne wydanie ,,Wiadomości'' niezmiennie od kilkudziesięciu...