środa, 28 lipca, 2021
Godzinnik.pl Kultura Znane aktorki zostały oszukane i straciły swoje majątki. Dominika Gwit przerwała milczenie!

Znane aktorki zostały oszukane i straciły swoje majątki. Dominika Gwit przerwała milczenie!


Oszuści znaleźli kolejną intratną metodę na wyłudzanie pieniędzy. Starsze osoby przez jakiś czas mogą się poczuć względnie bezpieczne, ponieważ złodzieje wybrali sobie za cel celebrytów.

Nowa metoda

Metoda na wnuczka, policjanta czy listonosza jest już passé. Teraz oszuści podszywają się pod funkcjonariuszy CBŚP i dzwonią do osób w przedziale wiekowym 20-40+ lat. Obecnie w tej sprawie prowadzone są cztery oddzielne postępowania.

Sprawę systemu działania sprawców opisała Dominika Gwit, której udało się uniknąć straty pieniędzy. Na swoim profilu na Instagramie ostrzegała swoich fanów i znajomych, aby uważali na podejrzane telefony. Opowiedziała również jak przebiega rozmowa.

Michał Piórg trafił do szpitala! Lekarze nie wiedzą co już robić...

Inni dali się oszukać

Do jednej ze znanych aktorek zadzwonił oszust, który podawał się za Arkadiusza Nowickiego. W rozmowie poinformował kobietę, że oszczędności, które gromadziła wraz z rodzicami są zagrożone atakiem hakerów. Kobieta zgodziła się przelać pieniądze na „bezpieczne konto”. Na szczęście z zaoszczędzonych 150 tysięcy, przelała oszustom tylko 15 tysięcy złotych.

Ofiarą szajki padła również aktorka znana z filmów Patryka Vegi. Po odebraniu telefonu i rozmowie z fałszywym funkcjonariuszem, dokonała przelewu na prawie 500 tysięcy złotych. Anna Lewandowska, Agnieszka Hyży oraz Lara Gessler również odebrały takie telefony, jednak zachowały czujności i nie dały się oszukać.

Byłam akurat na spotkaniu zawodowym, gdy na mój telefon zadzwonił ktoś z numeru zastrzeżonego. Odebrałam, bo często z takich numerów dzwonią dziennikarze. Mężczyzna, który się ze mną połączył, poinformował, że jest policjantem, ale nie podał żadnych konkretów. Pytał, czy są ze mną jakieś osoby, które mogą słyszeć tę rozmowę. Twierdził, że sprawa jest poufna, dlatego dzwoni z ukrytego numeru. Zaczęłam nagrywać tę rozmowę, czułam, że coś jest nie tak. Mężczyzna mówił, że ma zgłoszenie, że ktoś próbuje wykraść pieniądze z mojego prywatnego konta, że mam się natychmiast stawić na komendę albo wyśle po mnie patrol. Ja powiedziałam wprost, że wiem, że to jest jakiś wkręt, albo podpucha, to się dowiedziałam, że jestem pierd… celebrytką, i wielką damą, która nie chce współpracować – mówiła Agnieszka Hyży w rozmowie z PAP.

Dramatyczny wypadek z udziałem gwiazd disco polo! Wjechał w nich pijany kierowca

Magda Gessler wdała się w awanturę na ulicy! Nikt się nie spodziewał takiego zachowania restauratorki

Marcin Bustowski udał się pod restaurację w Karpaczu, gdzie transmitował na żywą awanturę z Magdą Gessler. Restauratorka w pewnym momencie nie wytrzymała...

Polska w niebezpieczeństwie!

Kolejne niebezpieczeństwo dla Polski. Choroba może się szybko rozprzestrzenić. Aktualnie w USA monitorowanych jest ponad 200 osób pod kątem zakażenia małpią osobą...

Nie żyje znany aktor. Zagrał w wielu popularnych filmach

Zmarł aktor znany z takich produkcji jak: "Braveheart. Waleczne serce", czy "Gladiator". Mężczyzna zmarł na łodzi podczas wakacji. Miał 65 lat.

Druzgoczący wypadek Izabeli Trojanowskiej podczas występu. Koniczna była wizyta w szpitalu

Izabela Trojanowska podczas Wakacyjnej Trasy Dwójki 2021 przewróciła się na scenie. Upadek wyglądał na bardzo groźny. Konieczna była wizyta w szpitalu.

Kobieta uderzyła samochodem w rodzinę i… zaczęła tańczyć. Szokujące nagranie

Kobieta z otarciami na ciele zaczęła tańczyć tuż po spowodowaniu tragicznego wypadku. Mieszkanka Lipiecka już wcześniej spowodowała dwa wypadki, ale nie została...

Zmarł popularny aktor! Jego ciało znaleziono w domu

Nie żyje aktor, który był bardzo popularny w latach 90. Artysta został znaleziony przez funkcjonariuszy policji w swoim domu. W chwili śmierci...
Gwit
Adam Darski był dzisiaj w szpitalu. W mediach społecznościowych udostępnił zdjęcia z pobytu w placówce medycznej... Miał białaczkę... Adam "Nergal" Darski kilka lat temu przechodził ciężką chorobę. Był to poważny nowotwór. Wokalista zespołu Behemoth musi być teraz pod obserwacją lekarzy. Nergal bardzo często bywa w szpitalach. Dzisiaj na Instagram'ie udostępnił zdjęcia...