wtorek, 13 kwietnia, 2021
Godzinnik.pl Kultura Znane aktorki zostały oszukane i straciły swoje majątki. Dominika Gwit przerwała milczenie!

Znane aktorki zostały oszukane i straciły swoje majątki. Dominika Gwit przerwała milczenie!

Oszuści znaleźli kolejną intratną metodę na wyłudzanie pieniędzy. Starsze osoby przez jakiś czas mogą się poczuć względnie bezpieczne, ponieważ złodzieje wybrali sobie za cel celebrytów.

Nowa metoda

Metoda na wnuczka, policjanta czy listonosza jest już passé. Teraz oszuści podszywają się pod funkcjonariuszy CBŚP i dzwonią do osób w przedziale wiekowym 20-40+ lat. Obecnie w tej sprawie prowadzone są cztery oddzielne postępowania.

Sprawę systemu działania sprawców opisała Dominika Gwit, której udało się uniknąć straty pieniędzy. Na swoim profilu na Instagramie ostrzegała swoich fanów i znajomych, aby uważali na podejrzane telefony. Opowiedziała również jak przebiega rozmowa.

Wzruszające chwile na pogrzebie Krzysztofa Krawczyka

Inni dali się oszukać

Do jednej ze znanych aktorek zadzwonił oszust, który podawał się za Arkadiusza Nowickiego. W rozmowie poinformował kobietę, że oszczędności, które gromadziła wraz z rodzicami są zagrożone atakiem hakerów. Kobieta zgodziła się przelać pieniądze na „bezpieczne konto”. Na szczęście z zaoszczędzonych 150 tysięcy, przelała oszustom tylko 15 tysięcy złotych.

Ofiarą szajki padła również aktorka znana z filmów Patryka Vegi. Po odebraniu telefonu i rozmowie z fałszywym funkcjonariuszem, dokonała przelewu na prawie 500 tysięcy złotych. Anna Lewandowska, Agnieszka Hyży oraz Lara Gessler również odebrały takie telefony, jednak zachowały czujności i nie dały się oszukać.

Byłam akurat na spotkaniu zawodowym, gdy na mój telefon zadzwonił ktoś z numeru zastrzeżonego. Odebrałam, bo często z takich numerów dzwonią dziennikarze. Mężczyzna, który się ze mną połączył, poinformował, że jest policjantem, ale nie podał żadnych konkretów. Pytał, czy są ze mną jakieś osoby, które mogą słyszeć tę rozmowę. Twierdził, że sprawa jest poufna, dlatego dzwoni z ukrytego numeru. Zaczęłam nagrywać tę rozmowę, czułam, że coś jest nie tak. Mężczyzna mówił, że ma zgłoszenie, że ktoś próbuje wykraść pieniądze z mojego prywatnego konta, że mam się natychmiast stawić na komendę albo wyśle po mnie patrol. Ja powiedziałam wprost, że wiem, że to jest jakiś wkręt, albo podpucha, to się dowiedziałam, że jestem pierd… celebrytką, i wielką damą, która nie chce współpracować – mówiła Agnieszka Hyży w rozmowie z PAP.

Nie żyje kolejny, znany uczestnik „ZŁOMOWISKO PL”

Nie żyje kolejny, znany uczestnik „ZŁOMOWISKO PL”

W ostatnim czasie zmarło kilku uczestników ,,Złomowisko PL''. Dzisiaj internet obiegła kolejna, smutna wiadomość, ponieważ nie żyje jeden z najpopularniejszych złomiarzy z...

Strzelanina przed szpitalem! Są ofiary

Do tragedii doszło pod jednym ze szpitali w Paryżu. Według świadków wyglądało to na ,,egzekucję'', a zabójca uciekł z miejsca zdarzenia.

Wzruszające chwile na pogrzebie Krzysztofa Krawczyka

W sobotę odbył się pogrzeb Krzysztofa Krawczyka. Uroczystość była bardzo wzruszająca. Żona zmarłego nie kryła swojej rozpaczy. Pogrzeb...

Nie żyje światowa gwiazda! Miał raka

Nie żyje słynny aktor. Wszyscy kojarzymy go z "Rodziny Soprano". Mężczyzna miał 64 lata. Niestety przegrał walkę z rakiem.

Nie żyje 17-latka! Do wanny wpadł jej podłączony do ładowarki telefon

Doszło do tragicznej śmierci 17-latki z województwa pomorskiego. Dziewczyna postanowiła się wykąpać, a niedaleko był podłączony telefon do ładowania.

Znany aktor trafił do szpitala! Kolejna gwiazda w poważnym stanie

Znany aktor trafił do szpitala. O smutnych wiadomościach sam poinformował swoich fanów za pomocą mediów społecznościowych. Jacek Borkowski...
Gwit
Maryla Rodowicz jest niekwestionowaną gwiazdą polskiej estrady. Wokalistka nie przerwanie od ponad 50 lat występuje i zachwyca swoich fanów. Szczepionka na COVID-19 Tuż przed świętami wielkanocnymi Maryla Rodowicz doczekała się na swoją kolej, aby zaszczepić się przeciwko COVID-19. Piosenkarka podzieliła się ze swoimi fanami smutnymi wieściami. Okazuje się, że...