środa, 7 kwietnia, 2021
Godzinnik.pl Kultura Polak nominowany do Oscara!

Polak nominowany do Oscara!

To szczęśliwa informacja, ponieważ nie często zdarza się, aby Polacy zdobywali tak prestiżowe nagrody. Nawet jeśli ktoś z naszych rodaków jest nominowany to szanse na wygraną są marne.

Polak ma ogromne szanse na statuetkę!

Dariusz Wolski został nominowany do statuetki za zdjęcia do filmu „Nowiny ze świata”. Będzie jedynym reprezentantem naszego kraju w tym roku. Oczekiwania wobec filmu Agnieszki Holland były spore, jednak okazało się, że nie trafił on na listę nominowanych filmów.

Wolski zawalczy o statuetkę za zdjęcia do filmu „Nowiny ze świata” w reżyserii Paula Greengrassa. Jego rywalami będą Sean Bobbitt za produkcję „Judas and the Black Messiah”, Erik Messerschmidt za film „Mank”, Joshua James Richards za „Nomadland” i Phedon Papamichael za „Proces siódemki z Chicago”

Krzysztof Krawczyk nie żyje! Polska żegna legendę

Dariusz Wolski

Swoją przygodę z filmem rozpoczął jeszcze na studiach w łódzkiej szkole filmowej, której ostatecznie nie ukończył. Pod koniec lat 70. ubiegłego wieku wyprowadził się do Nowego Jorku i zaczął pracować przy produkcji filmów dokumentalnych. Ogromnym przełomem w jego karierze było zastąpienie operatora podczas pracy nad filmem „Heart”.

Później przeniósł się do Los Angeles, aby dalej spełniać swój amerykański sen. Miał okazję wziąć udział w produkcji ponad 100 teledysków. Współpracował z takimi gwiazdami jak Sting, Elton John czy David Bowie.

Nie żyje gwiazdor "Harry'ego Pottera"!
ŹródłoSE/media

Schetyna pogrążony w żałobie! Zmarła najbliższa mu osoba

Były przewodniczący Platformy Obywatelskiej jest pogrążony w żałobie. Zmarła najbliższa mu osoba. Kondolencje spływają od jego znajomych polityków za pomocą mediów społecznościowych....

Nie żyje gwiazdor „Harry’ego Pottera”!

Nie żyje Brytyjski aktor znany między innymi z takich filmów jak "Harry Potter i Książę Półkrwi". Artysta miał 54 lata.

Słynna „Królowa życia” wręczyła łapówkę prokuratorowi?!

Słynna "Królowa życia" wręczyła łapówkę prokuratorowi z Mazowsza. Kobieta miała dać mu milion złotych. W sprawę zamieszanych jest kilka osób.

Kaczyński podaje się do dymisji?! Prezes PiS odchodzi!

Jakiś czas temu Polskie media obiegła informacja, że Jarosław Kaczyński zdecydował się podać do dymisji. Czyżby prezes PiS uznał, że to najwyższy...

Posłowie przestają słuchać Kaczyńskiego?! Nikt go nie poparł!

Jarosław Kaczyński nie tego się spodziewał. Jako pierwszy złożył podpis pod projektem ustawy. Niestety nie dostał poparcia w rządzie.

Atak na Agatę Dudę. Prawda wyszła na jaw!

Pierwsza dama bywa ofiarą internautów. Ataki na Agatę Dudę są tak samo częste jak na jej męża. Jednak tym razem prawda okazała...
Polak
Jakiś czas temu Polskie media obiegła informacja, że Jarosław Kaczyński zdecydował się podać do dymisji. Czyżby prezes PiS uznał, że to najwyższy czas, aby pożegnać się z polityką na dobre?! Notowania spadają, Kaczyński ucieka Wiele osób spekulowało, że Jarosław Kaczyński zapowiedział swoje odejście z polityki, ponieważ widzi jak notowania...