niedziela, 5 grudnia, 2021
Godzinnik.pl Kultura Nie żyje znany aktor! Zgrał w kultowym filmie

Nie żyje znany aktor! Zgrał w kultowym filmie

Odszedł wielki kompozytor i aktor, którego zasługi doceniono w 2017, medalem „Zasłużono Kulturze Gloria Artis”. Fani pamiętają artystę z kultowej sceny z filmu Stanisława Barei „Miś”.

znany aktor
Źródło: facebook.com/ @Marek Ravski

Znany aktor nie żyje

Andrzej Płonczyński zmarł 27 października w wieku 85 lat. Aktora pożegnał dobry przyjaciel z uniwersytetu, Marek Ravski.

Andrzej Płonczyński zmarł. Nie zrobiłem zdjęcia czarno białym bo to kolorowy człowiek był. Pełen radości, rozumienia, oddania sztuce, bliskim, wszystkim z którymi pracował. Przykro okrutnie. Wielki talent. Zaczynałem śpiewać, a on wiedział jak zagrać bo rozumiał w pół słowa wrażliwość. Dziękuję Ci za radość wspólnego przebywania. Żegnaj Przyjacielu. Smutek i żal wielki zostawiłeś – czytamy na profilu Marka Ravskiego.

Działalność wirtuoza

Andrzej Płonczyński urodził się w 1936 roku. Skończył szkołę muzyczną, a miłością pałał do fortepianu. Następnie został wykładowcą na uczelni. Przez wiele lat swojego życia, jeździł i grał z wielkimi tuzami polskiej sceny, np.: Ireną Santor, Wojciechem Młynarskim i Jerzym Połomskim. Za swoją działalność, został odznaczony medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Pogrzeb artysty

Przekazano również, że uroczystość funeralna, odbędzie się 10 listopada o godzinie 12.00 w Cerkwi dolnej w Prawosławnej Parafii św. Jana Klimaka na Woli w Warszawie.

znany aktor
Źródło: Aleksander Ładysz/Facebook
NEWSLETTER

Strzały na granicy polsko-białoruskiej! Początek długiej wojny?

Wojska białoruskie użyły broni, padły strzały. Sytuacja ta prawdopodobnie była ostrzeżeniem po informacji o kolejnych sankcjach dla państwa Łukaszenki.

Rafał Trzaskowski ośmieszony! Memy i żarty zalewają internet

Czwartkowe wystąpienie Prezydenta Warszawy odbiło się szerokim echem pośród internautów. Rafał Trzaskowski podczas przemówienia w USA wykazał się, niespotykaną jak dotąd gestykulacją...

Kupiłeś to mięso? Lepiej go nie jedz! Wykryto w nim groźną bakterię

Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega przed groźną bakterią wykrytą w mięsie. Pałeczki Salmonelli, śmiertelnie groźniej bakterii, zostały wykryte w jednej z partii tatara...

Była posłanka PO zatrzymana przez CBA! Ma ogromne problemy

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali Bożenę K., byłą posłankę Platformy Obywatelskiej z Suwałk. Ma to związek ze śledztwem w sprawie przedstawiania przez...

Ogromne zmiany w emeryturach! Seniorzy będą zaskoczeni

Rząd próbuje złagodzić negatywne nastroje społeczne, dlatego już od marca możemy spodziewać się podwyżek. Płaca emerytalna zostanie podniesiona o 9,6 punktów procentowych.

Nie popularny aktor! Był znany z wielu produkcji

27 listopada zmarł popularny aktor. Znany z seriali takich jak "Moda na sukces" czy "Statek miłości". Miał 69 lat.

Cały Sejm pogrążony w żałobie! Nie żyje ważna dla rządu osoba

Sejm pogrążył się w żałobie w związku ze śmiercią bardzo ważnej dla całego rządu postaci. To bardzo smutna wiadomość i wyjątkowo przygnębiający...

Elżbieta II nie jest już królową! Świat nie może uwierzyć

Oficjalnie Elżbieta II przestaje pełnić rolę królowej Barbadosu. Nowym prezydentem została Sandra Mason, co równoznaczne jest z nowym ustrojem wyspy, który od...

Zmarł 19-latek, który przebywał w izolacji! Nikt mu nie pomógł

Tragiczne zdarzenie miało miejsce w Kędzierzynie Koźlu. 19-latek zmarł podczas odbywania domowej izolacji. Wiadomo, że był zakażony koronawirusem.